Wyniki kontroli NFZ: celebryci zaszczepieni jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu [WIDEO]

Krystyna Janda/ fot. screen
26

We wtorek (5.01.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o pierwszych wynikach kontroli NFZ na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzonej w związku z zaszczepieniem osób nieuprawnionych, w tym aktorów związanych z teatrem Krystyny Jandy. – Osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu – powiedział Niedzielski.

– Zostałem poinformowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, że stwierdzone tylko w pierwszym dniu – podkreślam – nieprawidłowości są podstawą do nałożenia kary w wysokości powyżej 250 tys. zł. To jest minimalna kara, z jaką musi się liczyć Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM w przypadku naruszenia zasad Narodowego Programu Szczepień – wyjaśnił minister i wskazał, że ostateczny wymiar kary może być wyższy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niedzielski poinformował, że zgłoszenie osób, które zostały zaszczepione poza kolejnością, zostało dokonane 28 grudnia, czyli jeszcze w przeddzień ogłoszenia listy wyjątków, które pozwalały na szczepienie osób spoza wąskiej grupy medyków, personelu medycznego i niemedycznego.

Nawiązując do dymisji dr n. med. Ewy Trzepli, która została odwołana przez Radę Nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM ze stanowiska prezesa zarządu, minister podkreślił, że „nie można udawać, że ta sytuacja odbywała się bez nadzoru, że tutaj tylko odpowiedzialność jest wyłącznie skoncentrowana na jednej osobie”. – Odwaga przyznania się do winy, do odpowiedzialności jest również honorowym wyjściem z tej sytuacji. Dlatego apeluję do wszystkich zarówno do władz WUM-u, jak i do osób zaszczepionych, żeby tej odwagi cywilnej im nie zabrakło, żeby przyznali się w tej sytuacji do swojej odpowiedzialności, i tam, gdzie nie ma narzędzi formalnych, żeby ta odpowiedzialność skończyła się skruchą przynajmniej i pokorą – oświadczył Niedzielski.

Poza kolejnością zostali zaszczepieni: Krystyna Janda, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, prezes sieci kawiarni i jego syn, Leszek Miller i jego żona, Edward Miszczak, Anna Cieślak, Mariusz Walter, Radosław Pazura, Olgierd Łukaszewicz, Mariola Bojarska-Ferenc i jej mąż.

Aktorzy twierdzą, że miała to być akcja promocyjna, a oni mieli być ambasadorami szczepień. Byłby to pierwszy w historii przypadek tajnych ambasadorów marki. Leszek Miller twierdzi, że został zaszczepiony jako pacjent WUM. Mariola Bojarska-Ferenc wyjaśniła, że informację o możliwości szczepienia znalazła na stronie uniwersytetu i „szybko zgłosiliśmy się z mężem do centrum przy WUM”.

– Nikt mi tego nie załatwił. Po prostu, od kiedy pojawiła się informacja, że w Polsce będzie szczepionka na COVID, non stop siedziałam w Internecie i szukałam wszystkich informacji, bo chciałam, żebyśmy z mężem zaszczepili się, kiedy tylko to będzie możliwe – wyjaśniła Bojarska-Ferenc.  – Nie wykorzystałam w tej sprawie żadnej znajomości, nikogo w tym szpitalu nie znam, nie mam takich długich rąk i teraz jest mi przykro, że sprawa szczepień przybrała taki obrót – powiedziała w rozmowie z dziennikiem „Fakt”.

Rektor WUM, prof. Zbigniew Gaciong, wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że jest mu „niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji związanej z nieprawidłowościami przy szczepieniach przeciwko Covid-19 prowadzonych przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, spółkę zależną od Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”. Gaciong poinformował, że powołał specjalną komisję do zbadania tej sprawy. – Zawsze w swojej pracy zawodowej, jak również w życiu prywatnym, kieruję się najwyższymi zasadami moralnymi i etycznymi. Jednocześnie informuję, że nie zaszczepiłem się w CM WUM Sp. z o.o.,  ani w żadnym innym ośrodku, czekam na swoją kolej. Nie zaszczepiłem też swojej 91-letniej mamy, ani nikogo z mojej rodziny – czytamy w oświadczeniu.

Prof. Gaciong wydał też oświadczenie dotyczące wypowiedzi Krystyny Jandy w TVN, jakoby przekazała mu listę aktorów do szczepienia.

Krystyna Janda zamieściła na Facebooku wyjaśnienie w tej sprawie.

Źródło informacji: PAP, Fakt.pl, tvp.info, Facebook, wum.edu.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczepionka spod lady

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Leszek mówi

  Kolejna HUCPA. Luksusowy „produkt” dla wybranych i teraz my się mamy o niego BIĆ w kolejkach…. haha

  1. staho mówi

   Cyt. Kryśka to teraz przy międzynarodowej sławie powinna duuży nocnik na głowe założyć .

 2. Szczur mówi

  Z tego wynika, że ci „promotorzy” rzeczywiście dostali szczepionkę, a nie sól fizjologiczną. Niech się szczepią! Im więcej matołków, którym się wydaje, że są opiniotwórczy, zaszczepi się, tym lepiej. Swoją drogą, gdzie jest Mamuśka, która broniła prezesa Pfizera mówiącego, że nie zaszczepi się, by nie zabrakło dla naprawdę potrzebujących?

  1. M. mówi

   Oj kłamczuszku, kłamczuszku… Ładnie tak zmyślać? Nie, prezes Pfizera nie powiedział, że się nie zaszczepi. Powiedział, że się zaszczepi w przewidzianym dla niego terminie. Inaczej mówić, nie wbije się na rympał przed kolejkę.

  2. Leszek mówi

   M. to BOOT

  3. abcdefg mówi

   To żydoparch Mamuśka.

  4. M. mówi

   Parchów szukaj pod sukienką u swojej mamy.

  5. M. mówi

   A Leszek to „boot”. A dokładnie, jest głupi, jak „boot” (nie jak „bot”).

  6. Boguslaw mówi

   Wypierdalaj stad , pizdo!, od razu do isra-HELL-a, smierdzisz tu parszywie diablem, nieumyta pi..o!!!

  7. M. mówi

   Podejrzewam, Boguś, że ten nieprzyjemny zapach, który odczuwasz, to żaden diabeł, tylko najzwyczajniej w świecie znowu ze złości narobiłeś w galoty i tak siedzisz, obsrany, przez cały dzień.

 3. Zbigniew mówi

  zabawne:
  Dlaczego zawsze agresywna Janda („Panstwo terroru”) nie odpowie, ze chciala tylko zaswiadczenie, no bo jak prowadzic teatr bez zaswiadczenia.

  Po moich wpisach, bo po czyich w Niemczech te swistki nie nazywaja zaswiadczeniami ale „Dokumentacja szczepienia” widocznie przy szczepieniu musi byc komisja, judenrat. Podobno polskich narodowych portali nie czytaja, sa na to za wielcy.

  Podobno przy masowce zaswiadczenia beda pisac na paperze toaletowym, chwilami tez wartosciowym prosto z ukrainskiej wytworni papierow wartosciowych na Bazarze Rozyckiego.

  A propo de Facto: dlaczego wciaz serwowane jest zdjecie Jandy z czasow mlodosci, mamy sie podniecac czy co?

 4. Buran mówi

  Ha,ha, ha. Śmiechu warte. Nałożą karę w wysokości powyżej 250 tys. Będą to pieniądze z budżetu do budżetu, czyli przełożone z kieszeni do kieszeni.

  1. Boguslaw mówi

   Ohje! Klade 1000 zl, za to, ze w ostatniej chwili sad ulaskawi jednak tych, ktorzy nie mogli doczekac sie tej ” LASKI NIEBIOS” . Przeciez to wlasnie oni zostali przez tych mordercow wybrani, czesto tez z gory oplaceni, za swoje ” bohaterstwo „. Logicznie akurat sie kompletnie wyklucza!
   Wsadzcie sobie w dupe swoj ” zastrzyk smierci „, mozecie ja sobie wziac ode mnie i wszystkich, odrobine myslacych, ludzi na swiecie!
   Zycze Wam, zdrajcy, kupne dziwki i aktorskie, prostytutkowe kanalie, zeby ta ” szczepionka ” okazala sie prawdziwa, a nie tylko witaminy!
   Wtedy to kilkoro z najwiekszych sprzedajnych kanalii, mamy juz z glowy!
   KTO NASTEPNY!?

  2. M. mówi

   Wbicie się przed kolejką na szczepienie nie jest żadnym przestępstwem, żeby sąd miał kogokolwiek ułaskawiać (pomijając już, że ułaskawia to prezydent, nie sąd). Dawaj te 1000 zeta zatem, „odrobinę (bardzo małą odrobinę) myślący”.

 5. staho mówi

  Taki suchar … U lekarza przychodzi pacjent , panie doktorze pogryzły mnie dwa psy. Doktor- czy były szczepione …?? Tak , d*pami.

 6. klioes vel pislamista mówi

  Nikczemna zdrada tajnej promocji szczepień

  Zaplute karły reakcji, AKowcy,
  Którym w mieszkankach zagrzybionych dała
  Wciąż mieszkać (po co?!) prezydent wspaniała,
  Lub ich potomstwo… Bo nie ZMPowcy!
  Bo nie ELITA! zdrady dokonała;
  Zdrady promocji (która była tajna)!
  I biedną Jandę topi potop łajna…

  Ach, „jakby na mnie ktoś nas. rał” – rozpacza.
  (To nie Czajkoski i nie jego „Czajka”!)
  Ach, propaganda reżymu wypacza
  Jej dobre chęci; PROMOCJA… nie bajka!
  I z Ga(zo)ciąga też robią krętacza!
  Bo rektor chociaż zaprosił, nie wiedział,
  Że c(w). elebryci przyjdą… (Ot, tak siedział.)

  Gdy przyszli, witał zespół teatralny;
  Lesia Milera i TVN-manów.
  Miałże wypadek zajść katastrofalny –
  Strata ampułki???!!!… Weź i się zastanów,
  Mój Czytelniku: wirus covidalny
  Mógłby zaszkodzić – bez szczepień – „ELICIE”,
  Co kocha „prawo i równość” – nad życie!!!…

  1. klioes vel pislamista mówi

   Polska sprawiedliwa

   „Polska otwarta i sprawiedliwa!” –
   „OTAKE Polske wciąż walczy” Lech,
   I „takem Polskem” Kasprzak przyzywa,
   I Kryśka Janda z nimi… (Ach, pech!…)

   Dwa Mateusze tworzą sztafetę:
   Pierwszy – Kijowski, drugi – Margot.
   Choć Martę Lempart mają („kobietę”),
   Ale… bez elit to nie jest to.

   Elit potrzeba angażowania!
   Są (łże)elity – z PZPR.
   Ach pech!… Nie będzie, Krysiu, powstania…
   Kres snów, jak szczepień kres „wyższych sfer”!

   Zap…liłaś i wyp…dolą
   Ciebie! Kijowski już wcześniej padł.
   Zamiast na scenie, Polacy wolą,
   Byś pokazała im się… zza krat.

  2. klioes vel pislamista mówi

   Na Trzech Króli 2021

   Rektor Gaciong jako diler…
   Łebki: Walter, Miszczak, Miller,
   No i Jandy kamaryla –
   Zaszczepieni, jedna chwila!

   Nic to!… W smutku nas utuli
   Święto… Święto „SZEŚCIU“ Króli.
   Niech po „demokracji” lekcji,
   Humor dozna w nas e-rekcji!!!

 7. Halina mówi

  Aktorom trafiła się nowa rola do zagrania, za te zasługi może unikną szczepienia…

  1. Marcin mówi

   Dokładnie tak. Ma powstać wrażenie że szczepienia to żaden spisek skoro mainstreamowi celebryci pchają się po nie bez kolejki. To ustawka bo „bydło” nabrało podejrzeń i się nie chce szczepić.

  2. Halina mówi

   Dilerom towar nie schodzi

 8. Wojciech mówi

  Skoro oni, tacy mądrzy i piękni, tak walczą o te szczepionki to chyba i ja się zapiszę…

  1. Boguslaw mówi

   W – O – J – T – E – K!!! Zwariowales, czy ze myslisz: 1. Na malucha,
   2. Na poloneza!?

   ;-))), Znasz jeszcze te czasy?

 9. Szczur mówi

  O ile dobrze pamiętam,, sama tak twierdziłaś, broniąc go. Odpowiedziałem wtedy, że to już nie są czasy, gdy produkowało się szczepionki ręcznie. Kłamczuszku…

 10. Szczur mówi

  Ok, już widzę gdzie się rozmijamy. Tak, Bourla nie chce szczepić się teraz (tego słowa brakowało w mojej wypowiedzi), żeby nie wpychać się w kolejkę. Przepraszam za tę nieścisłość. Chociaż dziwi mnie to, że Ty, uważająca się za pojętniejszą od ludzi wypowiadających się tutaj, nie połączyłaś kropek i nie zrozumiałaś co mam na myśli – przecież właśnie artykuł o wpychaniu się w kolejkę dyskutujemy. Niemniej jednak ciekaw jestem tego co masz do powiedzenia na tę sytuację.

  1. M. mówi

   Pisz prawidłowo to, co chcesz przekazać, to nie będziesz miał problemów, że ktoś „kropek nie połączył”. Ja nie mam zamiaru gdybać, czy ktoś się przejęzyczył, czy chce celowo w błąd wprowadzić, czy też po prostu nie wie, że pisze nieprawdę – więc jak jest nieprawda napisana, to komentuję. Ale plus za przyznanie się do nieścisłości i przeproszenie – mało kogo stać tu na takie coś.

   A co sądzę o całej sytuacji? Już pisałam, zachował się uczciwie, zgodnie z prawem, a nie wbijał przed kolejkę jak jacyś celebryci. Czy powinien się wyłamać z kolejki i zaszczepić wcześniej dla przykładu, by ludzi do szczepień przekonać? Nie ma to żadnego sensu, i tak ci mniej rozgarnięci by mówili, że sobie placebo wstrzyknął.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.