Wygaszanie polskiej gospodarki

18

W zwyczajowo nocnym głosowaniu do jakich przyzwyczaił nas PiS przyjęto prawo likwidujące branżę hodowli zwierząt futerkowych i ubój rytualny. Wyjątkowo zezwolono na ten ostatni dla krajowych związków wyznaniowych. Niestety to nie umniejszy cierpieniu zwierząt. Inne państwa przejmą nasze miejsce i to takie w których zwierzęta traktuje się o wiele gorzej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na własne życzenie oddaliśmy pole konkurencji w branżach, gdzie Polska była potentatem. W zależności od źródeł obie branże wycenia się nawet na kilkanaście miliardów złotych. Jednym podniesieniem ręki posłowie PiSu, KO, Lewicy zmniejszyli PKB Polski o ok 0,025%… Przeciwko likwidacji byli posłowie Konfederacji, PSL i 38 posłów PiS. Najgorsze przed nami. W porównaniu ze zgodą na „neutralność klimatyczną”, która drastycznie zredukuje polski przemysł to i tak nieznaczące liczby.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. hens mówi

  To się nazywa „dywersyfikacja”. Jest to proces wieloetapowy, klasyczne gotowanie żaby, której na początku jest przecież rozkosznie, prawda? Teraz jesteśmy w trakcie dywersyfikacji polskiego górnictwa. Zamiast ze Śląska kupujemy węgiel z Kolumbii, Rosji, Australii, USA, Kanady i bodaj nawet z Chin.
  A niniejszą ustawą PiS rozpoczyna 'dywersyfikację’ branży hodowlanej, bo po norkach będą kurczaki, niekoszerne świnie, itd.

  Szalom!

  1. kici kici KOCUR mówi

   Pewnie że będzie tak jak piszesz. Lewackie przygłupy już zaczynają chwalić polskie władze. Oczywiście chwalą bardzo powściągliwie, traktują obecne posunięcia jako pierwszą jaskółkę która przysłowiowo czyni wiosnę, liczą na to że w przyszłości PiS śmielej przystąpi do realizowania ich lewackich, wynaturzonych postulatów. Nie muszę chyba wymieniać jakich, każdy z nas doskonale o nich wie. Najbardziej jednak dziwi mnie i irytuje to ilu wśród nas jest cymbałów którzy dają się nabierać na te lewackie idiotyzmy. Ostatnio dyskutowaliśmy w gronie przyjaciół na temat tej idiotycznej ustawy zwanej piątką dla zwierząt i ze smutkiem doszedłem do wniosku że większość popiera te fanaberie. Przytaczają argumenty że zwierzęta trzeba szanować, dbać o nie i tym podobne pierdoły. W przypadku likwidacji mięsa z naszych jadłospisów jestem święcie przekonany że ta sama grupa będzie argumentować słuszność takich decyzji tym że w sumie zaszkodzi to rolnikom ale społeczeństwu wyjdzie to na zdrowie bo przerzucą się na ryby, żaby, warzywa i owoce a biedne świnki i cielaczki nie będą zabijane a przede wszystkim hodowane w nieludzkich warunkach. Lewactwo jest jak rak który zabija zdrowy organizm. Na razie szermuje piękne hasła, jak zresztą wszystkie zbrodnicze i wynaturzone ideologie by na końcu złapać nas za gardło i doprowadzić do śmierci ewentualnie do trwałego i nieodwracalnego kalectwa. W rzeczywistości będą to hekatomby ofiar, niewyobrażalne cierpienia i budowanie wszystkiego od podstaw tak jak po obaleniu komunizmu, nazizmu , faszyzmu i tak samo będzie trzeba odbudować świat po obaleniu marksistów a to że w pierwszym etapie ich rewolucji wygrają i założą nam kagańce nie ma najmniejszych nawet wątpliwości. I tyle w temacie.

  2. "Hiper-Duper" mówi

   No tego ja nie ponimaju?

   Zamiast o wlasnym przemysle we wlasnej gminie mowicie o ideologii eksportowanej do Polski a winiecie ich, ze mowia wciaz o ideologii.

   Znowu podam przyklad maseczek.

   Ja i kolesie jestesmy na specami od wentylacji z oszczednoscia energii – bez wentylacji nie moze byc oszczednosci energii.

   Jestesmy na emigracji, bo w Ojczyznie tylko o ideologii z jednej i drugiej strony a zagluszarek nie mozna nosic, bo jezdzicie srednio 19 letnimi autami, jak ten Najsztub

   i sie smiejemy.

   My mamy napis: My moma dobra wentakacyon i maskie nie sa potrzebne, bo wam szkodza.

   Jezeli sklep jest bidny jak mysz koscielna to oczywiscie ze myszy wentylacji nie majet, bo skad – z rozumu, ktorego niet?

   Dla sklepu klient jest zagrozeniem – no przeciez na moje wiekowe zycie to jest dla was rozum? To jest handel i to sa spece od handlu, ze klient przychodzi bo z glodu albo nie ma co nadupe nalozyc?

  3. rebih mówi

   Żeby uśpić czujność społeczeństwa przez pewien czas Unia będzie nam kompensować straty w postaci zastrzyków finansowych. Kiedy te skończą się zobaczymy, gdzie jesteśmy.

  4. zdzichol mówi

   To co wyczynia tut. administracja, począwszy od ’90 to 'dywersyfikacja’
   „tenkraju” na inny. WODA POLSKA jest izraelska, CYBERBEZPIECZEŃSTWO jest izraelskie, POLSKIE SIECI ENERGETYCZNE są izraelskie, LOT właściwie jest izraelski, i t.d, i t.p.
   Zamówiony przez elektrownie węgiel zaczyna się sam palić na hałdach, ale trwa niezakłócona dostawa największymi masowcami świata węgla z Kolumbii, Australii, USA czy z Kanady, kilometrowe pociągi wożą go z Rosji. Prąd importujemy najdroższy, z Niemiec, bo po co nam tani, np. z Białorusi. Zamkniemy szpitale, przedsiębiorstwa, hodowlę.

   A im bardziej mamy lockdown tym więcej mamy kasy na te zakupy. Najwyraźniej Esterka w piwnicach Pałacu drukuje ją po nocach i drukuje.

   Czy myśmy o takich Esterkach już czegoś nie słyszeli? A teraz jak diabeł z pudełka wyskoczyła Kinga, bo do administrowaniem „tenkrajem” taka Kinga w zupełności wystarczy.

   I niech się wciąga, bo od małego, tak jak Kaczyńscy, wytypowana jest na 'królową’.

   PRZEZ KOGO?

  5. anonim mówi

   Jeczejka zydowska w Polsce czyli tzw. pis pozostawil uboj rytualny ,,krajowych zwazkow wyznaniowych, ” czyli przekladajac z nowomowy gminom zydowskim dla ich koszernych ubojow w imie abba. No przeciez swoim panom nie moga nic zakazywac, toz to bylby antysemityzm. Co innego goje niech zdychaja jak robactwo, szelmy!

  6. Zbigniew mówi

   To znaczy ze przejeli eksport, bo zezwolenie maja a kto im zabroni wywozic – Zdzicho z ochrony granicy?

 2. szalom mówi

  Gospodarka już wygaszona i rozbudowanemu rozdawnictwu nie sprosta, inflacja i lewactwo szaleją, sądy same się nie oczyszczą, przyjaciele z szachrajskich organizacji naciskają w sprawie 447 to może lepiej będzie Dobrą Zmianę zwinąć i usadowić się gdzieś w ławach opozycji. Stąd ta sklerotyczna ustawa

 3. Zbigniew mówi

  Przed wojna za kredyt ze Szwecji musieli oddac monopol zapalczany.

 4. Schock mówi

  Po prostu wojna ekonomiczna wydana narodowi. Krok po kroku, ustawa po ustawie.

  1. Zbigniew mówi

   Schocc – czy nie czujecie, ze to sa brednie tak samo jak walka z maseczkami – do plastykowych przylbic (z grubszej folli jak mawia Henryk) juz ukazaly sie wentylatory na baterie z nadmuchem do maski a nawet z filtrowaniem i sa wielkosci smartfona + pawerbox.

  2. Zbigniew mówi

   Smiejecie sie ze mnie, mwicie, ze spoldzielczosc juz upadla a EU to same wyzyskiwacze, oszusci i bandziry typu Hans.

   No to zobaczcie co moze wlasti a co wy mozecie:

   Nowe podejście: tak powinno działać z systemem fotowoltaicznym na autostradzie
   Bert Broschprzez Bert Brosch
   Od lat flirtowali z systemem fotowoltaicznym na A9 w Garching. Teraz trio chce pchnąć ten pomysł do przodu – z niezwykłym pomysłem. Teraz trzej towarzysze broni patrzą.

   Garching – Pomysł ma już prawie dwa lata: instalacja fotowoltaiczna bezpośrednio przy autostradzie A 9, na dwuhektarowej nieruchomości należącej do miasta Garching. Ale aplikacja najwyraźniej utknęła w korku. Kilka zapytań ze strony grupy parlamentarnej CSU w radzie miasta nie zmieniło tego faktu. Teraz trzech Garchingerów chce ponownie popchnąć projekt. Christian Nolte, Dominik Eberle i Katrina Wagner łączą swoje doświadczenie zawodowe i chcą założyć spółdzielnię energetyczną.

   „Chcemy teraz jak najszybciej przedstawić projekt i założyć spółdzielnię”, wyjaśnia Nolte, która zasiada w radzie miasta „Independent Garchinger” i kilka lat temu była dyrektorem zarządzającym energetyki geotermalnej „Energiewende Garching” (EWG). Aby wziąć w nim udział i wpłacić po 100 euro, trzeba by było od 30 do 40 osób z Garching. Jak najszybciej Nolte chciałby zaproponować radzie miasta, że ​​nowa inicjatywa może wydzierżawić od miasta teren przy autostradzie i „w końcu przyspieszyć projekt, który był bezczynny przez tak długi czas” – mówi Dominik Eberle, który mówi, że ma 14 lat doświadczenia w dziedzinie energii. „Chcemy zacząć go wdrażać, gdy tylko rada miasta da nam zielone światło” – dodaje Katrina Wagner, która od ponad 20 lat pracuje w sektorze finansowym w prywatnej firmie.

   Nolte przedstawia proces w szerokim zarysie: założenie spółdzielni, wniosek do rady miasta o dzierżawę terenu, planowanie projektu instalacji fotowoltaicznej. „Oczywiście potrzebujemy znacznie więcej współpracowników i depozytów, aby zbudować system, ale obliczyliśmy wszystko szczegółowo i postrzegamy zakończenie systemu do lata 2021 r. Jako realistyczny harmonogram” – mówi Nolte. Energia elektryczna będzie następnie zużywana bezpośrednio w Garching w prywatnych gospodarstwach domowych i przemyśle, spółdzielnia nie chce działać jako publiczny dostawca energii elektrycznej. „To zbyt czasochłonne i skomplikowane” – powiedział Eberle.

   Z punktu widzenia trzech osób z Garching, są tylko zwycięzcy tej inicjatywy i spółdzielni, która ma powstać: Miasto Garching może przyspieszyć ekspansję energii odnawialnej bez inwestowania we własną; mieszkańcy Garching mogą zaangażować się w lokalny projekt na rzecz zrównoważonego rozwoju, a lokalna równowaga jest poprawiana dzięki energii elektrycznej wytwarzanej i zużywanej na miejscu. „Ponieważ miasto nie ma obecnie żadnych pieniędzy z powodu Corony, nasza inicjatywa byłaby idealna” – mówi Nolte i podkreśla: „Spółdzielnie istnieją w Niemczech od 170 lat, naprawdę udowodniły swoją wartość”.

   Więcej informacji o spółdzielni można znaleźć tutaj.

  3. Zbigniew mówi

   Z nas sa fachowcy od zajmowania zrujnowanych budynkow ze spaleniem ostatniej lokatorki.

   Na tych polskich bagnach juz straciliscie zupelnie orientacje

  4. Zbigniew mówi

   Przepraszam, nie gniewajcie sie na mnie – mozecie na Kaczynskiego

   https://www.buergerenergie-garching.de/

   jezeli macie internet to mozecie cos roboc dla swojej gminy – przeczytajcie sobie historie slawojki – Slawoja i do roboty!

   Koles sie poplakal:
   „Ja nic nie moge zrobic, do sklepu monopolowego musze wysylac dzieci w nocy aj way ajajaj

 5. Zbigniew mówi

  Chyba na tych stronach ksiedza majacego teraz pilna misje,
  bede nad wami plakal razem z wami – o jejku ta wladza do niczego sie nie nadaje aj waj ajaj – dupokracja a nie wladza demo —– jak mowi Trupm duporakiety: Hiper-duper.

 6. Zbigniew mówi

  To ja k………. mam 159 lat w listopadzie skoncze 160 a mlodzi mi mowia, ze Boga nie ma bo oni juz wiedza wszystko, bo przecia my skonczyli 4 klase UJ.

  Ale wpisac cos z tych 4 klas to nie moga bo mieli pod gorke

 7. Zbigniew mówi

  Wezta sie troche ogarnijcie – placzecie zamiast sie smiac.

 8. Radek mówi

  Odchodze od Pis. Pis sie samozaoral w moich oczach.
  Na wszystko nakladaja kaganiec. Wszedzie biurokracja. Z futerkowcami- przegieli pale.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.