Wybory na prezydenta Rzeszowa przesunięte na czerwiec: „Termin ten zapewni bezpieczne przeprowadzenie głosowania”

ratusz w Rzeszowie/ fot. Wikipedia
22

W poniedziałek (26.04.2021) na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego termin wyborów na prezydenta Rzeszowa. Wybory zostają przesunięte z 9 maja na 13 czerwca. Rozporządzenie ma wejść w życie 30 kwietnia.

Główny Inspektor Sanitarny wskazując, że sytuacja epidemiologiczna pomimo tego, że ulega stopniowej poprawie jest nadal zmienna i ryzykowna, wyraził opinię o zasadności przesunięcia daty wszystkich planowanych przedterminowych wyborów, wyborów uzupełniających, a także referendów lokalnych na drugą dekadę czerwca br. Stąd też proponuje się w przedterminowych wyborach prezydenta miasta Rzeszowa przesunąć datę głosowania. Odbędzie się ono w dniu 13 czerwca 2021 r. Termin ten zapewni bezpieczne przeprowadzenie głosowania, przede wszystkim dla wyborców oraz  dla członków obwodowych komisji wyborczych, co w konsekwencji pozwoli na zwiększenie frekwencji wyborczej – napisano w uzasadnieniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do 4 czerwca możliwe jest składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

Do 8 czerwca można składać wnioski o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze miasta oraz zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.

Zmiana terminu głosowania dotyczy wszystkich wyborów samorządowych zaplanowanych w terminie majowym. Na stronie rządowej zostały opublikowane projekty odpowiednich rozporządzeń w tej sprawie.

Źródło informacji: legislacja.rcl.gov.pl

Zobacz też:

Wybory na prezydenta Rzeszowa zostaną odroczone? Grzegorz Braun wzywa do utrzymania terminu głosowania [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Zakłamanie i fałsz to dla tych z rządu warszawskiego normalność.

 2. Matka mówi

  Braun i tak, na szczęście, nie ma szans.

  1. Marcin Malik mówi

   @ Matka

   Zgadzam się, że Braun przegra. Zdobędzie najwyżej 5%, dlatego że Rzeszów to miasto post-komunistycznych socjalistów, z naturą chłopów pańszczyźnianych. Oni muszą mieć właściciela i nie wyobrażają sobie jak można być wolnym. Ostatni prezydent ma korzenie z PZPR.

   Dlaczego uważasz, że 'na szczęście’ przegra? Co byloby w tym tak złego?

  2. Boguslaw mówi

   Byc moze , jeszcze z PZPR, ale byl baaaardzo chwalony!
   Oni naprawde rozwineli sie znakomicie z biednej prowincji do bardzo dynamicznego miasta!
   Podejrzewam jaka sztuczke, aby temu zapobiec!
   Nawet, jesliby mial nie wygrac, trudno, nikt sie nie powiesi z tego powodu!
   Stworzy w zamian cos gdzie indziej! Widac, ze bardzo chce!

  3. Matka mówi

   Braunowi to akurat do komuny wcale niedaleko, co widać po prorosyjskich ciągotkach, bywaniu u Jaruzelskiej czy kumplowaniu się z agentem FSB.

   A czemu dobrze? Cóż, zarządzanie miastem to nie kabaret tylko odpowiedzialna praca. Nie dla Brauna.

  4. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszka „Matka” alias burdelmama, znana również jako bajzelmama – pełna dyspozycyjność świadczonych usług za odpowiednie wynagrodzenie.

   Przyjemnie zobaczyć takie pomówienie ? A przecież towarzyszka tutaj nic innego nie robi.

  5. Matka mówi

   Burdelmama? Sugerujesz, Maciuś, że ty i paru innych to jakieś, za przeproszeniem (sam to napisałeś, więc żeby na mnie nie było) dziwki sprzedajne, za rubelki np. rosyjską propagandę w temacie Covid rozpowszechniające? No niby podajesz, trollu, fake newsy z portali zakładanych przez kremlowskich propagandzistów (off-guardian), ale myślę, że ze zwykłej głupoty, a nie, że ktoś ci płaci. A nawet, gdyby ci płacił, to ja żadnej korzyści z twojego nierządu nie czerpię, Maciusiu.

   A Brauna nie ponawiam, gdyż faktycznie kumpluje się z agentem FSB, faktycznie bywał u Jaruzelskiej i faktycznie ma prorosyjskie ciągotki. Nie wiedziałeś o tym, Maciusiu? Tajne algorytmy wyszukiwarki Google ukryły te powszechnie znane fakty przed tobą?

  6. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Jak widać, znaną tutaj specjalistą od sugerowania, obok insynuacji i pomówień – jest towarzyszka. Z czego można sądzić, że sama jest jednym wielkim fake newsem na usługach jakiegoś oficera prowadzącego (specjalne, łopatologiczne wyjaśnienie dla towarzyszki mojego poprzedniego wpisu).

   Towarzyszce, jak zwykle, mylą się fakty medialne z realnymi faktami – taka (wicie, rozumicie) prawda czasu i prawda ekranu z filmu „Miś”.

  7. Matka mówi

   @Maciej

   Maciuś, czy coś, poza wyjątkową głupotą, ogranicza cię w dotarciu do informacji o spacerze Brauna po Moskwie z agentem Spiridowem, w odnalezieniu wywiadu z domu u Jaruzelskiej lub jakiejkolwiek z licznych prorosyjskich wypowiedzi Brauna? Tajne algorytmy Google może faktycznie? Do fake newsów, które potem podajesz jak ruski bot, jakiś jednak docierasz.

  8. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Jedyny fakt, to jakieś zdjęcie, przed którym nikt się obecnie nie uchroni. Nie sposób zawsze wiedzieć obok kogo się stoi i kto zrobi zdjęcia. Reszta, o znajomości, przyjaźni i spacerach jest ordynarną insynuacją i pomówieniem, które towarzyszka rezonuje za GW (znaną, tak samo jak towarzyszka, z takich numerów).

   Wywiad z Jaruzelską? – a cóż w tym sensacyjnego. Wiele osób takiego wywiadu udzielało z różnych stron politycznych. Wiać dla totalniackiej główki towarzyszki, odpowiedzialność i zbrodnia jednej osoby nabiera już wymiaru pokoleniowego.

   Reszta, to tradycyjne już bredzenie towarzyszki.

  9. Matka mówi

   Maciuś, zdjęcie nie zrobione z przypadku komuś gdzieś tam, tylko zdjęcie że spacerku dwóch panów po Moskwie, z których których jeden to agent FSB (znany, jako agent, bo wydalony już z Polski), uśmiechniętych i do tego zdjęcia pozujących. Poważnie jesteś zbyt głupi, by zrozumieć, jak traktować tego typu spacerki posła RP?

   A u Jaruzelskiej, niewinny wywiad z portretem komunistycznego dyktatora w tle, w willi zagrabionej przez komunistów w czasach stalinowskich. Absolutnie nic w tym niestosownego.

  10. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszko, to są właśnie (tylko i wyłącznie) insynuacje z wademekum żydokomuny.

  11. Boguslaw mówi

   Zamknij ryj i wypierdalaj stad wreszcie, po raz tysieczny, wredna smierdzaca syjonistyczna pizdo!

  12. Matka mówi

   Masz teraz akurat, Boguś, jak pisałeś, „wzmożony kontakt z Jezusem Chrystusem i Kochaną Mamą Boską?” Rozmawiacie tak sobie o „pizdach” i by „wypierdalać”? Bardzo ciekawe. A ja myślę, Boguś, że ty nie masz żadnego, o wzmożonym nie mówiąc, kontaktu ze swoim mózgiem. Biedny, obrzydliwy, żałosny przygłupie.

  13. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Znajomość z „agentem” znanym wszystkim wraz z towarzyszka matka …..no to masz pojęcie o rosyjskiej agenturze. Logika godna wypowiedzi o lockdownie , szczepieniach , fair deal etc. W sam raz do analizowania szans p. Brauna. Kolega wspierający ( coś o post- socjalizmie Rzeszowa , chłopach pańszczyźnianych itd) niech się obudzi z mokrego snu i swoich marzeń o 5 %. Rzeszów miał wyższy odsetek wspierających Konfederache niż Wrocław czy Warszawa . Chłopów pańszczyźnianych to poszukajcie w Mordorze czy wrocławskim Mordorku. Chłop pańszczyźniany , który wiedział tyle ile mu ksiądz w niedziele powiedział , to był geniusz w porównaniu do wielkomiejskich lemingów , nafaszerowanych TVN i czy inna Polsat .

  14. Matka mówi

   Aruś, intelektem nie grzeszysz wyjątkowo, więc ci pomogę – agenci to nie tylko hiper tajne spotkania zamaskowanych panów w parkach po nocy, ale również działania bez ukrycia, lobbingowe, relacyjne, budujące tą drogą rosyjską np. agenturę wpływu. Że już nie wspomnę o tym, kim trzeba być, żeby sobie po Moskwie robić spacerki i sweet focie z agentem wydalonym z Polski, a więc agentem, który szkodził naszemu krajowi. To jest jawna zdrada.

   Pewnie tego, Arusiu, nie kumasz. Wydaje ci się, biedny głuptasie, że inni ludzie to nic tylko TVN i Polsat oglądają i łykają tamtejsze przekazy dnia jak ty różnej maści kity z portali dla idiotów.

  15. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Pomogę ci , bieda logiku…. lobbujący jawnie to lobbyści . Działania bez ukrycia , relacyjne to prowadzi twój kumpel w socjalizmie Maowiecki ( coś wyłudzi z UE na bajkę o klimacie, coś sprzeda w innych ustępstwach, byle paśnik dla siebie i kolesi napełnić. Agent wydalony z Polski szkodził naszemu krajowi? Niby jak, zdjęcie zrobił tobie, Syntezatorowi Mowy . Przecież wy w namordnikach zamaskowani. Żaden agent sam ani wszyscy razem tyle szkód nie narobili co obecnie rządzący ( poczynając od koronahisterii, a na podatkach do Brukseli kończąc). Powiedz może , ekonomisto z Bożej łaski, jaki rachunek za 2020 i 2021 wystawiono Polakom( w długu żeby było jasne). A później pogadamy o zdjęciu z tym czy innym zdemaskowanymi agentem ( spytaj Merkel o zdjęcia z b. agentem Putinem)

  16. Matka mówi

   @Arek

   Pomogłeś to mi się kretynie najwyżej roześmiać do łez. Boże, jaki ty głupi jesteś… „Lobbyści”, taaaaa…. O pożytecznych idiotach w działaniach rosyjskich służb też ci pewnie nie powiedzieli koledzy z piaskownicy?

   Ale już najbardziej rozśmieszyła mnie twoja dedukcja, że jak agenta wydali, to znaczy że nie szkodził. Po pierwsze, wydali to właśnie dlatego, że szkodził, będąc na terenie naszego kraju, jełopie. Po drugie, będąc poza terenem Polski też można prowadzić działania jej szkodzące. I nie jest to, kretynie, sytuacja taka sama jak zdjęcie Merkel z Putinem – Merkel to przywódczyni państwa, realizująca jego politykę i interesy.

 3. Wojciech mówi

  Trochę jak z wpuszczaniem kibiców na stadiony – może do czerwca będa juz jakieś przepustki szczypionkowe i wybory będą tylko dla wyszczypionych?

  1. Arek mówi

   @natka sierot po Stalinie
   „ Pomogłeś to mi się kretynie najwyżej roześmiać do łez. Boże, jaki ty głupi jesteś… „Lobbyści”, taaaaa…. O pożytecznych idiotach w działaniach rosyjskich służb też ci pewnie nie powiedzieli koledzy z piaskownicy?„….ale się wysiliłeś przygłupie, argument za argumentem. Kompletne zero.
   Jak go zdemaskowali to znaczy , ze nie był skuteczny. No tak to tylko ty możesz dedukowac. Pisałem , ze po zdemaskowaniu już nie jest żadnym agentem . Analogia do Putina super prosta ( b. agent to nie agent i może sobie spacerować z kim chce). Jakos nie doczytałem jakie to krzywdy dla Polski spowodował , moze ciebie tropił (a ty przecież posiadasz wiedzę bezcenna)

 4. Hshshs mówi

  No nie zgadniecie dlaczego przesunęli, przypadek czy dlatego że przez obostrzenia ich piesek przegra? Obojetnie kto wygra i tak kanalie będą rządzić Polską, tak jak POprzednio tak i teraz

 5. Morawiecki mówi

  Kobieto jesteś głupia jak but.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.