Wybory 2023: Solidarna Polska zmienia nazwę, Kamraci i Bąkiewicz szykują się do wyborów

Robert Bąkiewicz i Zbigniew Ziobro
23

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się jesienią. W związku z tym partie polityczne zwierają szyki, a aspirujący do zasiadania w poselskich ławach zakładają partie polityczne.

Solidarna Polska

Partia Zbigniewa Ziobry będąca składową Zjednoczonej Prawicy (razem z Prawem i Sprawiedliwością) ogłosiła zmianę nazwy ugrupowania. – Solidarna Polska zmieni nazwę na Suwerenna Polska – potwierdził PAP rzecznik partii, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Zmianę nazwy partii skomentował także jej prezes Zbigniew Ziobro. – Dlatego powołujemy Suwerenną Polskę, bo widzimy proces szantażu z Unii Europejskiej – powiedział minister sprawiedliwości w Programie Trzecim Polskiego Radia. – W polityce jest się dla określonych celów. Naszym celem jest obrona polskich interesów przed próbami pozbawienia Polaków naszej państwowości i wolności demokratycznej – powiedział, wskazując że nazwa partii nawiązuje do rzekomej obrony polskiej suwerenności w niemieckich dążeń do powołania „jednego państwa europejskiego, czyli likwidacji państw narodowych”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Złośliwi piszą: Liczą na to, że ktoś pomyli się przy głosowaniu?

Droga Bąkiewicza

Jak donosi Rzeczpospolita do wyborów szykuje się były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. – Prawdą jest, że przygotowujemy się do jesiennych wyborów, a przygotowania trwają w taki sposób, jakbyśmy mieli wystartować. Jednak odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście się na to zdecydujemy, będziemy znać w najbliższym czasie – mówi mieszkaniec Pruszkowa otwarcie przyznając, że rozważa wejście do sejmowej polityki. Z ustaleń Rzepy wynika, że partia została już zarejestrowana – postanowienie w tej sprawie wydał 17 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie. Partia Bąkiewicz ma nosić nazwę Droga Niepodległości (oficjalny skrót – Niepodległość). Jednym z założycieli jest Łukasz Jankowski, członek rady nadzorczej spółki Roberta Bąkiewicza Telewizja Media Narodowe, która w ubiegłym tygodniu otrzymała koncesję od KRRiT na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sieciach telekomunikacyjnych.

Najwyraźniej Bąkiewicz potwierdza to, czego wielu się spodziewało dawna – on i współpracownicy dawna szykowali się do wyścigu na Wiejską. Według naszych domniemywań, partia Bąkiewicza skupi się na uderzaniu w Konfederację i próbie odebrania im elektoratu. Czy wystartują w sojuszu z Suwerenną Polską i PiS? Oto jest pytanie.

Kamraci

Poza Bąkiewiczem partię zarejestrowali także Kamraci – nieformalne zrzeszenie środowisk skupionych wokół Wojciecha Olszańskiego (aktualnie kończy wykonywanie wyroku 6 miesięcy pozbawienia wolności). Na poczatku kwietnia 2023 roku do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację partii „Rodacy Kamraci”. – Mamy swoje imponderabilia, wiemy, o co walczymy. (…) Struktury są już gotowe. Polska polityka wkrótce zobaczy naszą prawdziwą twarz – w rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził Marcin Osadowski, który obok Wojciech Olszańskiego widnieje wśród autorów wniosku. – To będzie legalna partia, która spełni wszystkie demokratyczne procedury, zostanie poddana wszystkim obostrzeniom i nakazom. To będzie partia endecka, tworzona przez Polaków dla Polaków.

Kilka tygodni temu Wojciech Olszański usłyszał inny wyrok (nieprawomocny): rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Na pewno będąc skazanym z oskarżenia publicznego nie będzie mógł startować z list zakładanej przez siebie partii. Zdaje się, że jemu i jego współpracownikom, zwłaszcza zależy na mocnym „uderzeniu” w trakcie kampanii wyborczej. Może być ciekawie.

Prezenter TVN i „Tygrysek

Przy opisywaniu rzeczywistości przedwyborczej warto dodać, że Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 pójdą razem do wyborów parlamentarnych. – Zdecydowaliśmy, że to moment, w którym trzeba wkroczyć na wspólną drogę i zbudować coś, na co wielu wyborców czekało – powiedział były prezenter TVN Szymon Hołownia, lider Polski 2050. – My mamy plan dla Polski. Lepszej, uczciwej, przedsiębiorczej, gospodarnej – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz. Sojusz skomentował lider PO Donald Tusk w słowach: PSL+Polska 2050 – powodzenia! Teraz wszyscy naprzód. Łączy nas jeden cel: zwycięstwo – napisał na Twitterze.

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: „Miałeś, chamie, złoty róg”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Kto chce przejąć odpowiedzialność za Polskę, powinien zakładać struktury i zachęcać do głosowanie na siebie. W jednoznacznych czasach partie polityczne powinny mieć jednoznaczne poglądy, a czasy są bezkompromisowe, wbrew temu, co opowiada telewizor. Wszystko, co się dzieje, musi prowadzić do tego, że my, polska mniejszość w Polsce, niepodległość Polski odzyskamy.

 2. Normalny mówi

  Polska jest nieprzerwanie od 1939 roku pod okupacją internacjonalistycznych Żydów, a Polacy od tego czasu nie mają swojej partii politycznej, którą by kierowali.

 3. Ewa-Maria mówi

  Kamraci jeżeli mówią że ,, będzie to partia tworzona przez Polaków dla Polaków,, to warto się nad tym zastanowić.

 4. Buran mówi

  Ziobro, Hołownia, Kosiniak-Kamysz – tu jest wszystko jasne, ale ciekawe czy Bączusiowi uda się jeszcze kogoś nabrać ???

 5. AntyPO✡PiS mówi

  Bąkiewicz oszczędź sobie wstydu i wstąp do lewicowego PiS-u!
  Tam jest twoje miejsce i reszty podobnych do ciebie „sprzedawczyków”, czyli płatnych politycznych prostytutek.

 6. AntyPO✡PiS mówi

  @Ewa-Maria

  Chyba sobie jaja z Polaków robisz!
  Przecież twój guru Olszański vel Jabłonowski wychwala komunistyczny PRL!!!
  Kamraci chyba stworzą partię nie dla polskich patriotów, lecz dla postkomuchów tęskniących za socjalistycznym PRL-em!

 7. Flex mówi

  Zastanawiam się, gdzie pojawią się zdesperowani wizją utraty sejmowych koryt rozłamowcy z Konfederacji (Dziambor, Kulesza). Gdzie by się nie pojawili marnie widzę ich szanse. Los Jakubiaka i Liroya nic ich nie nauczył. Co najwyżej PIS wykorzysta ich w kampanii razem z wymienionymi w artykule grupami, do ataku na KOnfederację i próby odebrania jej części głosów.

 8. Dori mówi

  Polska wróci . Kamraci są w stanie naprawić to co zostało zniszczone

 9. AntyPO✡PiS mówi

  @Dori

  Polska na pewno wróci, ale bez Kamratów, którzy czczą komunistyczny PRL. Polacy nie chcą komuchów pod żadną postacią. Nie chcą endokomuchów!

  Polskę mogą uzdrowić tylko prawdziwi polscy narodowcy, nacjonaliści, którzy są antykomunistami w przeciwieństwie do waszego „ZOMOWCA” aktorzyny Olszańskiego.

 10. Cyprian mówi

  Czy słyszałaś żeby komuchy w PRlu zmuszały Polaków do śmiercionośnych szczepionek ?

 11. AntyPO✡PiS mówi

  @Cyprian

  Komuchy w PRL-u robiły znacznie gorsze rzeczy, bo MORDOWALI polskich patriotów z NSZ i AK!!!

 12. Antybandera mówi

  Bardzo krótko. O 1956 Polska zaczęła być bardziej polska. Gomułka był bardziej asertywny wobec Sowietów niż decydenci III RyPy wobec UA, Izraela, Unii, Ukrainy. A PRL była pastwem narodowym, takim jak ty to musi przeszkadzać. Bo historii za bardzo nie znasz. Gimbusek?

 13. AntyPO✡PiS mówi

  @Antybandera -troll/prowokator z UPAdliny

  Ty jesteś resortowym pomiotem SB-ka, który antypolonizm musiał już wyssać z mlekiem matki zapewne ukraińskiej żydokomuchy.

  Przypomnę ci lewacki trollu kilka tylko zbrodni dokonanych na własnym narodzie przez komunistów w PRL-u.
  • 1956 Poznań
  • 1970 Gdynia, Gdańsk, Szczecin
  • 1976 Radom
  • 1981 Katowice

 14. zenek mówi

  Tylko ruch dobrobytu i pokoju..a inne twory won. Przeciez to wszystko zostalo stworzone przez system. Tak sie boja ruchu dobrobytu i pokoju

 15. Krzysiu mówi

  No i dobrze i oddam głos na Bąkiewicza. Do tej pory jedyna partia która mi pozostała to konfederacja ale jakoś nie mam do nich przekonania , wydaje mi się że jest to mieszanka wybuchowa składająca się z wielu twarzy. To przede wszystkim ruskie onuce, to jedna z ich twarzy. Jeśli Bąkiewicz wystartuje to na pewno ma mój głos.

 16. Marcin Malik mówi

  ’Demokracja’ to oszustwo, iluzja, anarchia w białych rękawiczkach. Ja nie potrzebuję demokracji.
  Olszańskiego jest mi po prostu szkoda. Kamraci to organizacja centro-prawicowa, tak samo jak Jacek Międlar. W Polsce nie ma skrajnej prawicy.

  Gdy byłem w Izraelu to jeden Żyd mi powiedział że musi na siebie uważać bo jest lewakiem, a bycie żydowskim lewakiem to wielki obciach. Izrael ma obecnie bardzo prawicowy rząd a nam Żydzi wciskają multi-kulti, tolerancję i tęczowy wibrator w tyłek. Warto o tym pamiętać !!

 17. Marian mówi

  Tylko ruch dobrobytu i pokoju. Jedyny ruch antysystemowy

 18. Anty mówi

  AntyPoPis.
  Mylisz się. W PRL były polskie banki, polskie firmy, polski przemysł. polski handel.Oczywiście komuchy i żydokomuna też były. Ale jak sobie chcesz to możesz głosować na konfabulantów. Znowu będzie bolało.

 19. BP mówi

  Dopóki pewna nacja rządzi światem , wybory to przedstawienie teatralne… Mogą jedynie policzyć ilu jeszcze jest do „przerobienia”

 20. AntyPO✡PiS mówi

  @Anty

  I co się stało z tymi polskimi bankami i polskim przemysłem z PRL-u? Nie wiesz? Komuniści się uwłaszczyli na mieniu państwowym po 1989 roku (czyli zagrabili mienie narodowe) oraz część najlepszych spółek skarbu państwa sprzedali za bezcen dla obcych „inwestorów”.
  I dlatego konieczne jest wprowadzenie programu CELA+KONFISKATA mienia dla komunistycznych złodziei z PZPR, SB i WSI!!!

  Dlaczego Kamraci nie domagają się pociągnięcia do odpowiedzialności karnej komunistycznych złodziei oraz ich resortowych pomiotów, którzy uwarzyli się na mieniu państwowym oraz defraudowali fundusze publiczne?
  Zacznij logicznie myśleć!

 21. wit mówi

  Kamraci Rodacy i Konfederacja Korony Polskiej to partie, które nie milczą w sprawie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Szczególnie teraz, gdy przyzwoici, odważni Polacy są za to obrażani przez ukrofilów i tym samym idiotów a także podszywających się pod Polaków, polskojęzycznych zdrajców o różnych korzeniach. A więc Kamraci Rodacy i Konfederacja Korony Polskiej to wybór dla Polaków dość oczywisty.

 22. W K mówi

  Kamraci poparli dr Lucynę Kulińską. Moja wdzięczność za to im się należy. Dlatego w tych wyborach ich poprę, choć ze świadomością, że trudno będzie uzbierać wymaganych 5 tys. podpisów w przynajmniej 21 z 41 okręgów wyborczych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.