Wyborcze brednie Sasina i szczepionkowe androny Szumowskiego. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
6

W piątek (8.05.2020) byłam gościem Brunona Różyckiego w Mediach Narodowych. Serdecznie zapraszam do obejrzenia rozmowy, której tematem był bajzel wyborczy zafundowany Polakom przez Zjednoczoną Prawicę. Bez względu na to, co kto sądzi o tzw. opozycji totalnej (a moje zdanie na ich temat jest bardzo negatywne), to faktem jest, że nie oni ponoszą odpowiedzialność za obecną farsę wyborczą. Winny zaistniałej sytuacji jest tylko i wyłącznie obóz rządzący i żadna propaganda nie zmieni tego faktu. Wmawianie Polakom, że rządzący spisali się na medal, a opozycja storpedowała wybory, to bezczelne kłamstwo. Brednie, które opowiadał wicepremier Sasin, to obraza dla rozumu, a próba wrobienia PKW w odpowiedzialność za głosowanie, którego nie będzie 10 maja, to kpina z przyzwoitości.

Krok po kroku wyjaśniam, w jaki sposób Zjednoczona Prawica zaplątała się we własne sznurówki i teraz szuka winnego swojej własnej nieudolności narażającej na szwank państwo polskie. Kaczyński i Gowin odwołali wybory 10 maja bez żadnej podstawy prawnej i wmawiają nam, że wszystko jest w porządku. A to jeszcze nie koniec tej farsy. Czeka nas kolejne przedstawienie pt. nowelizacja ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, która nie wiadomo, czym się skończy. Nikt nie wie, kiedy odbędą się wybory głowy państwa i w oparciu o jaki przepis. Przez rozgrywki pomiędzy PiS i Porozumieniem Gowina znaleźliśmy się w sytuacji bez precedensu – wybory prezydenckie są zagrożone.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drugim tematem rozmowy była kwestia szczepionki na Sars-CoV-2 i androny ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który zaordynował Polakom szmaty na twarzy. I to zaordynował bezterminowo. Szczepionka, od której Szumowski uzależnił powrót do normalności, albo nie powstanie, albo zostanie wyprodukowana ze złamaniem procedur bezpieczeństwa. Przestrzega przed tym dr John Ioannidis z Uniwersytetu Stanforda, ale minister Szumowski jest ponad to. On wie swoje, a Polacy mają nosić szmaty na twarzy i basta. Jak długo jeszcze „ciemny lud” będzie wierzyć w androny ministra Szumowskiego?

PS. Po nagraniu tej rozmowy prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wyborach korespondencyjnych, a w sobotę ogłoszono ją w Dzienniku Ustaw. Tym samym wicepremier Sasin oraz premier Morawiecki podpadają pod art. 231 kk w związku z niedopełnieniem obowiązków związanych z organizacją wyborów 10 maja. To czyn zagrożony karą więzienia do lat trzech. Oczywiście żadnemu z nich włos z głowy nie spadnie.

Zobacz też:

Katarzyna TS: PiS wyprowadza kozę, ale służąca zostaje

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  PIS (Purim + Israel + Sanhedryn), to swoisty Judenrat Narodu Polskiego. Kaczyński pełni rolę Chaima Rumkowskiego. Z tą różnicą, że Rumkowski wydawał swoich nazistom niemieckim, a Kaczyński sprzedał swoich żydom.

 2. Flex mówi

  Sasin i s-ka prezentuje typową urzędniczą spychologię obowiązków i odpowiedzialności. Kompromitacja z wyborami na skalę globalną. Nawet reżimy autorytarne i dyktatury starają się zachować pozory przestrzegania reguł demokratycznych i przestrzegają obowiązującego, ustanowionego pod siebie prawa. W Polsce PIS z wyborów prezydenckich zrobił już nie tylko jaja ale nawet kogel-mogel utarł. I w tej chwili na Nowogrodzkiej trze dalej. Nawiązując do Majdanu: „sława Jarom …” Wszystko pod przykrywką dętej pandemii. Posłuchałem o fali „zachorowań” wśród górników. Z tego co słyszałem z „wiarygodnego i obiektywnego” TVPIS. 95% górników przechodzi to zakażenie bezobjawowo, czyli tylko jest nosicielemwirusa, ale nie choruje. Wniosek – zdrowych, aktywnych, odpornych ludzi ten wirus nie atakuje. To co w tej chwili robi rząd tłumiąc aktywność społeczno-gospodarczą poszło już za daleko. Rząd miał już wystarczająco dużo czasu, by przygotować służbę zdrowia i OIOMy na większą liczbę przypadków niewydolnych oddechowo i krążeniowo. Zalecić ostrożność i kwarantannę osobom chorym, starszym i osłabionym. A całej reszcie pozwolić na normalną aktywność. Otworzyć szkoły, bo „wychowywane” teraz i „uczone” przez internet dzieci i młodzież po prostu nam zidiocieją. Jak starsi nauczyciele boją się o swoje zdrowie niech idą na urlipy zdrowotne itp. Nie widzę przeszkód by młodzi i zdrowi wykonywali swoje obowiązki jak dotychczas. Statystyka pokazuje, jak z małej chmury zrobiono burzę z gradobiciem. W 2 tygodnie liczba zmarłych (głównie z chorobami współistniejącymi) niższa niż statystyczna dzienna liczba zgonów. Podobna liczba osób popełniła w tym samym czasie samobójstwa. Ten rząd chyba jak Stalin woli by ludzie się bali niż go kochali. Bo miłość mija, a strach pozostaje.Na koniec. Skoro możemy iść na zakupy do sklepu, możemy również pod pewnymi rygorami ostrożności iść do lokalu wyborczego. Jeśli ten nieudolny rząd za chwilę upadnie, to też nic dobrego nas nie czeka. Wypadałoby tylko zaproponować Panu Naczelnikowi ze świtą kupno „blaszek” i zrobienie z nich „użytku” (wg hejtu do K.Jachiry). Te urzędniczo-partyjne hieny walczące zajadle o każdy strzęp” padliny” powinny już skończyć i wstydu sobie oszczędzić!

 3. fajera mówi

  w odniesieniu do zarazy poczynania rządu są zadaniowane z zewnątrz więc tutaj pieszesz androny a to, że oni już na tym nie panują to inna sprawa aczkolwiek i taki scenariusz mógł być zaplanowany, starsi i mądrzejsi wiedzą co robią i cały ten chaos w kraju czemuś na służyć o czym się na pewno przekonamy, Polska w tej hucpie nie jest odosobniona więc pisanie, że pis jest temu winien świadczy o naiwności…

 4. Tadzu mówi

  Proszę pani to co pani nie widzi że PO PIS PSL KONFEDERACJA to ten sam teatrzyk dla obywateli, to pani ZAMILCZ.
  Palenie głupa wyluzuj pani!!!!

 5. Szubi mówi

  Kagańce, nie szmaty. U mnie w pracy niektórzy noszą dumnie i mówią karzą to noszę, kij że dusi się w tym ale jest zadowolony bo pokazuje jakim jest przykładnym obywatelem.

 6. Jolanta mówi

  Nie zgadzam się, że wszystkiemu jest winny PiS. Opozycja pokazała swoją prawdziwa twarz. Uważam, że był planowany zamach na, demokratycznie jednak, wybrany rząd, w czym udział miał Gowin, który ma ogromne ambicje, a wg mnie nie radził sobie kompletnie jako minister. Wystarczy popatrzeć, co się dzieje na uczelniach, jakie tam komusze i lgtb wskie środowisko. O marszałku Grodzkim to w ogóle szkoda mówić. Czarzasty wyraźnie powiedział, o co chodziło. Zresztą opozycja już podobno świętowala swoje zwycięstwo. A pan Braun też się popisał broniąc swoich tzw. asystentów społecznych, Konfederacja rozczarowuje na każdym kroku. Pani Katarzyno, ma pani dużo racji w tym co mówi, ale niestety nie zawsze. Nic nie jest czarne i białe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.