Wspomnień czar! Nagranie z początku pandemii, gdy prof. Simon mówił ludzkim głosem [WIDEO]

prof. Krzysztof Simon/ for. screen
22

Dawno, dawno temu, a konkretnie na początku korona-histerii w marcu 2020 roku byli lekarze, którzy apelowali o spokój, rozsądek i niepoddawanie się panice. Jednym z nich był prof. Krzysztof Simon. Tak, ten sam prof. Simon, który obecnie jest jednym z najbardziej zaangażowanych w nakręcanie korona-paranoi.

Aż trudno uwierzyć, gdy słucha się prof. Simona mówiącego ludzkim głosem. Oto, co miał do powiedzenia zanim został covidowym aktywistą ubliżającym Polakom, którzy nie popadli w korona-psychozę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie obecne w całym świecie. Są odpowiedzialne za chorobę przeziębieniową, także u Państwa i u mnie i nikt jakoś specjalnie nie umarł. Na pewno umiera się u starszych ludzi z powikłaniami na grypę i jeszcze inne schorzenia. Droga szerzenia jest podobna. Epidemia wybuchła szczególnie agresywnym szczepem w Chinach i w okolicach. Prawdopodobnie ten nie miał kontaktu z ludźmi i dlatego jest niebezpieczny. Śmiertelność nie jest taka duża jak w SARS do około 2-3%. Umierają ludzie starsi, kobiety w ciąży, obciążeni chorobami. W Europie i świecie poza Chinami nikt nie umarł jako taki. Szerzy się drogą kropelkową, a nie drogą brudnych rąk, jak wszystkie tego rodzaju schorzenia. Trzeba rozdzielić podstawową rzecz. Jesteśmy zaskoczeni, przerażeni i zdominowani przez pacjentów ewentualnie chorych, bo to są oddziały zakaźne, gdzie są hospitalizowani. Problemem jest medialne przekazywanie i straszenie społeczeństwa, co powoduje, że zgłaszają się ludzie zupełnie zdrowi, bez kontaktu, bez w ogóle czegokolwiek żądający diagnostyki, leczenia i jeszcze dziesiątków innych rzeczy. To zupełnie zdyskredytuje i uniemożliwi funkcjonowanie służby zdrowia, co mówił minister Szumowski. Tak nie można – ostrzegał prof. Simon.

Po roku korona-szaleństwa mamy sparaliżowaną służbę zdrowia i ok. 70 tys. nadmiarowych zgonów w 2020 roku, co jest największą hekatombą Polaków od czasów II wojny światowej. Z tej liczby na Covid-19 zmarło ok. 5 tys. osób, co mieści się w granicach corocznych zgonów na grypę. A prof. Simon dalej nakręca korona-psychozę.

Źródło nagrania: Twitter

Zobacz też:

„Pobierali pieniądze od producentów szczepionek”. Maciej Pawlicki demaskuje członków covidowej Rady Medycznej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Freedom mówi

  A czy przypadkiem ten profesor Simon z nagrań z zeszłego roku…a prof.Simon z obecnych wypowiedzi, to nie dwie inne osoby? I to nie mentalnie.

  1. Magda mówi

   Ten sam, tylko zmienił zdanie pod czarownym wpływem mamony.

  2. Robert mówi

   Kilkudziesięciu policjantów wpadło do lokalu w Pszczynie. Właściciel ma kłopoty.

 2. Matka mówi

  Cóż, istnieją ludzie, którzy nie wiedząc, czym jeszcze jest wirus, potrafią powiedzieć coś, co prawdzie nie odpowiada, ale w wyniku obserwacji rzeczywistości zmienić zdanie, jak i ludzie do których rzeczywistość nigdy nie dotrze i od samego początku do końca mówią bzdury, dopuszczając się różnych manipulacji, by tylko nie przeznać się do gadania głupot. Simon należy do tych pierwszych, wy do tych drugich.

  1. lolo mówi

   „Po roku korona-szaleństwa mamy sparaliżowaną służbę zdrowia i ok. 70 tys. nadmiarowych zgonów w 2020 roku, co jest największą hekatombą Polaków od czasów II wojny światowej. Z tej liczby na Covid-19 zmarło ok. 5 tys. osób, co mieści się w granicach corocznych zgonów na grypę. A prof. Simon dalej nakręca korona-psychozę.”

   Chcesz pogadać o rzeczywistości? to otwórz oczy…

  2. Matka mówi

   Chętnie. A więc otwieram ci oczy:

   Po roku epidemii (nie korona-szaleństwa) mamy 42 tys. zgonów na Covid. Goebbels by się nie powstydził tak podłej i odrażającej manipulacji, jak nieuwzgędnianie w liczbie zmarłych ludzi z chorobami współistniejącymi, takimi jak otyłość, nadciśnienie czy cukrzyca. Ale, że są debile, które to dalej powtarzają?

   Nadmiarowych zgonów mamy 80 tys. W tym 43% na Covid, 27% to osoby zarażone Covid, którym wpisano inną przyczynę zgony (w tym jest zapewne więc trochę osób z powikłaniami po), reszta to pozostałe przypadki i w tym są ofiary paraliżu służby zdrowia ale nie spowodowanej paniką, co Covidem. Względnie, głupotą takich, jak ty, rozsiewających wpisy innych kretynów na temat tego, że pandemia nie istnieje i by olewać obostrzenia.

   Jeszcze coś chcesz, synku, o rzeczywistości usłyszeć?

  3. lolo mówi

   Po pierwsze, synka to sobie zrób, jeśli potrafisz.
   Po drugie, kto mówi, że pandemia nie istnieje? Kto mówi, żeby olewać oboastrzenia? Ja tego nie powiedziałem, ani nie cytowałem, więc jak widać nie ze mną rozmawiasz. Nie mówiąc o tym, że lekarstwem na obecną sytuację nie jest nakręcanie emocji i uzywania argumentu „Covid” do nieszczenia życia społecznego i gospodarczego, a racjonalne zarządzanie i gospodarowanie, czego nie nie ma.

   Więc odpuść sobie, matulo, argumenty personalne. Mamy eksplozję głupoty polityków, którzy zmieniają zasady co dwa dni, przecząc samym sobie, lekarzy tracących głowę i społeczeństwo, które z takimi „elitami” musi jakoś na co dzień żyć własnym życiem.

   Poza tym, ty i ci pisze się Ty i Ci. Ale to pewnie za trudne dla Ciebie…

  4. Matka mówi

   „Po pierwsze, synka to sobie zrób, jeśli potrafisz.”

   Nie takie to, synku, trudne.

   „Po drugie, kto mówi, że pandemia nie istnieje? Kto mówi, żeby olewać oboastrzenia? Ja tego nie powiedziałem, ani nie cytowałem, więc jak widać nie ze mną rozmawiasz.”

   Ty m.in., cytując ten durny portal z podaniem zakłamanej liczby 5 tys. zmarłych na Covid. A zacytowałeś to z komentarzem, czy chcę pogadać o „rzeczywistości”. Albo więc napisz, że miałeś na myśli chęć rozmowy o kłamstwach tego portalu, albo napisz sorry, nie zauważyłem tych 5 tys., albo napisz sorry, faktycznie portal mnie w błąd wprowadzał, albo przyznaj, że też jesteś zaprzeczającym rzeczywistości szurem. Nie wykręcaj się cytowaniem.

   „Nie mówiąc o tym, że lekarstwem na obecną sytuację nie jest nakręcanie emocji i uzywania argumentu „Covid” do nieszczenia życia społecznego i gospodarczego”

   Owszem. Jest nim odpowiedzialna postawa. Z którą linia redakcyjna tego portalu nie ma nic wspólnego.

   „Poza tym, ty i ci pisze się Ty i Ci. Ale to pewnie za trudne dla Ciebie…”

   Tak piszemy w sytuacji, kiedy chcemy grzecznościowo okazać komuś szacunek. I tak piszę standardowo w dyskusji z ludźmi na poziomie. Ale jak ktoś jest foliarzem powielającymi tak wyjątkowo prymitywne bzdury, jak ta o 5 tys., to honorować go nie zamierzam. Podobnie jak prymitywów z fobiami czy rzucających wyzwiska. Pokaż, że jesteś godzien kulturalnej i merytorycznej dyskusji.

  5. lolo mówi

   ” głupotą takich, jak ty, rozsiewających wpisy innych kretynów” – to są Twoje inwektywy, juz w pierwszym wpisie, więc nie pouczaj innych.

   Tobie nie mam zamiaru nic pokazywać, skoro tak zaczynasz. Wiele razy już pokazałeś „kulturalną i merytoryczną dyskusję”. Smiechu warte i typowo lewackie – żądać od innych, a samemu nie oferować…

 3. Rebih mówi

  Ale później min. Szumowski dostał SMS-a, że prawda na dziś jest inna i zaczął mówić inaczej, a za nim chór ekspertów.

  1. Kjwjeje ss mówi

   Należy słuchać tej wypowiedzi Pana Simona bo jest prawdziwa, to co później to jest już opłacone i zakłamane niestety, ale ludzie chyba lubią się bać, wystarczy postraszyć, ale najgorsze że nie ma do tego opozycji i zdrowego rozsądku

 4. Piotr Dean mówi

  jeszcze wtedy nie wiedział ile fajzer zapłaci

 5. anonim mówi

  Przestańce pokazywać tego goebbelsa szczepionkowego. Dziad obecnie ujada jak łanuchowy pies, bo ma z tego ogromne profity. Niech on i jemu podobni wstrzykną sobie dawki, których ludzie nie chcą.

  1. Ewa-Maria mówi

   Ja mu chętnie odstąpie swoją działkę oraz moich najbliższych.Bezinteresownie to zrobię.

 6. Ewa-Maria mówi

  Dla przypomnienia dobrze by było przesłać mu tą jego wypowiedz.Być może że wówczas jeszcze nie pobierał żadnych profitów od firm farmaceutycznych.Teraz jest na ich smyczy więc zdanie zmienił.

 7. wilk mówi

  CO JESZCZE MOSZA WPROWADZIC LUB ZROBIC Z LUDZMI,ZEBY LUDZE ZROZUMIELI W KONCU ZE ONI Z LUDZI ROBIA GLUPKOW,NAJPIERW PISIORY PRZY POMOCY PSEUDO LEWICY KTORA IM PRZYTAKUJE WPROWADZAJA JAKIES PRZEPISY,ROZPORZADZENIA NIE ZGODNE Z PRAWEM,SAMI JE LAMIA,NA PRZYKLADZIE WIZYTY NA WAWELU,SAD STWIERDZA ZE WSZYSTKO BYLO ZGODNIE Z PRAWEM,A ROZPORZADZENIE NIE JEST PRAWEM,A TU PAN SMIESZNY MINISTER ZDROWIA NIEDZIELSKI,WPROWADZA NOWE MASECZKI,LUDZIE OPAMIETAJCJE SIE BO TO OSTATNIA MINUTA OD POZAMYKANIA NAS W DOMACH

  1. Matka mówi

   Jeśli o ciebie chodzi, to nie wierzę, byś kiedykolwiek zrozumiał, jakiego głupka z ciebie zrobiły tego typu portale i zwykłe nieuctwo. Ale, dla ciebie zbyt dużym wyzwaniem jest wyłączenie Caps Locka czy ogarnięcie polskiej ortografii.

 8. Republikanin mówi

  Wtedy był profesor, a teraz jest pan szmatka, oj, przepraszam – pan maseczka.

 9. anonim mówi

  Kalumni ciag dalszy. Skoro uwazasz trollu, ze to portal dla glupkow, to parafrazujac slowa Sp gen. Skalskiego – w… j z tego portalu! Tak kiedys Pan gen. Skalski potraktowal dziennikarza z koszernej gazety tzw. gw tow. michnika.

  1. Matka mówi

   Powiedzenie brutalnej prawdy prosto w oczy to żadne kalumnie. Przyzwyczajaj się.

   A gen. Skalski – cóż, piękna karta w czasie wojny, represje stalinowskie, ale potem zarządy „ZBOWiDów”, komitety razem z I sekretarzami, a przede wszystkim spóła z komuchami z „Grunwaldu”, no więc mu i ci „Żydzi” za mocno wówczas weszli. Pod koniec życia już go jako zupełnego dziwaka, niestety, traktowano, jak choćby „Samoobronę”, przybudówkę WSI, zakładał.

  2. Matka_ale_ z_całym_napletkiem mówi

   No cóż, nie tylko jemu przeszkadzała gigantyczna nadreprezentacja Arabów wyznania mojżeszowego wśród oprawców polaków. Przyłączył się do jedynej wtedy organizacji w której jak większości wzbierały mdłości na widok Kuronia-walterowca czy Michnika.

 10. Matka mówi

  Jestem też dobrze opłacana by tak pisać, tak więc wybaczcie Kochani.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.