Wspólny list kard. Nycza, rabina Schudricha i Rafała Trzaskowskiego ws. nielegalnych migrantów forsujących polską granicę!

39

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Naczelny Rabin w Polsce Michael Schudrich oraz przedstawiciele innych Kościołów i wspólnot religijnych wydali wspólne oświadczenie ws. nielegalnych migrantów forsujących polską granicę z Białorusią. Zainicjowali zbiórkę na rzecz migrantów, które wobec państwa polskiego dopuszczają się licznych przestępstw!

Od kilku tygodni nielegalni migranci napuszczeni na Polskę przez służby Łukaszenki forsują polską granicę. Uzbrojeni w narzędzia i gaz atakują polskich funkcjonariuszy, niszczą zasieki. Nyczowi, Trzaskowskiemu i Schudrichowi nie przeszkadza to, by wpisać się w narrację o cierpiących migrantach autorstwa białoruskich, reżimowych mediów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, arcybiskupa metropolitę warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jerzego Samca, Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Marka Marię Karola Babiego, Księdza Bogdana Krubę w imieniu Kościoła Greckokatolickiego i Księdza Doroteusza Sawickiego w imieniu Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Dlatego my – przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Warszawy, razem z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy, chcemy dziś wspólnie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zarówno wierzącymi, jak i niewyznającymi żadnej religii, w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców — napisano.
Jesteśmy przekonani, że ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek dla każdej osoby ludzkiej, a wszystkie nasze działania powinny być oparte na uznaniu jej niezbywalnej godności i motywowane potrzebą szybkiej pomocy – czytamy. W najbliższy weekend w kościołach ma zostać przeprowadzona zbiórka na rzecz nielegalnych migrantów.

Życzylibyśmy sobie, by zamiast moralizowaniu o szacunku oraz organizacji zbiórki dla realnych przestępców, którymi są migranci forsujący polską granicę, kard. Nycz i pozostali sygnatariusze stanęli w obronie polskiej suwerenności, porządku, wsparli chroniące nas Wojsko Polskie i zaapelowali o respekt dla funkcjonariuszy, którzy stoją na straży porządku w naszej ojczyźnie.

Marzenia ściętej głowy…

Skąd takie stanowisko polskiego hierarchy? Dlaczego Schudrich stoi po stronie nielegalnych migrantów? Przeczytajcie książki Jacka Międlara „Moja walka o prawdę” i „Polska w cieniu żydostwa”, a wszystko stanie się dla Państwa jasne. (KSIĄŻKI DOSTĘPNE TUTAJ)

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej / Fot. WOT - Twitter
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej / Fot. WOT – Twitter
policjanci obrzuceni kamieniami na przejściu granicznym w Kuźnicy/ fot. Twitter/Polska Policja
Policjanci obrzuceni kamieniami na przejściu granicznym w Kuźnicy/ fot. Twitter/Polska Policja

Przeczytaj także:

Pseudoekshumacja pod żydowskie dyktando „polską racją stanu”? Raport z ekshumacji w Jedwabnem!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. finka mówi

  Aj,waj, dlaczego nie wykazują takiej troski o Palestyńczyków, których domy Izrael regularnie równa z ziemią.

 2. Alek mówi

  Aj , waj teraz to nawet ci co nie chcieli uwierzyć kto jest kim . Wyłożyli się jak na talerzu aj, waj

 3. adam mówi

  niech zrobia pomoc ze swoich prywatnych pieniedzy a nie oglupiaja ludzi jacy sa dobrzy za cudze pieniadze!to sa zdrajcy ojczyzny i tak tez powinni byc potraktowani!

 4. Michu. mówi

  Na Kościół z takim liderami jak kardynał Nycz, prymas Polski, czy abp. Sądecki nie dam już ani grosza. Razem z Franciszkiem robią dokładnie odwrotnie, niż należy.

 5. Marcin Malik mówi

  Czyli już wiemy kim jest Kazimierz Nycz, bo jeśli chodzi o Żyda i Trzaskowskiego to nic nas nie zdziwi. W Anglii ci 'biedni uchodźcy’ wypruwają flaki nożami, gwałca kobiety i dzieci i sa obciążeniem dla UK.

  Niech Nycz będzie tak dobroduszny i odda wszystko co ma muzułmanom atakującym Polskę. Albo on zwykły frajer, albo tak przekupny.

 6. Hammurabi mówi

  Ludzie listy piszą… Zwykłe i polecone… Jak widać dziś, piszą je nawet… analfabeci! A papier jest cierpliwy.
  Zebrało się kilku nadętych drani i pieką swoją pieczeń na lewackim ogniu.
  Kiedyś też pisano „listy”…
  Przykład list Mechmeda IV do Kozaków zaporoskich:
  „„Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję wam, Kozakom zaporoskim, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować. Sułtan turecki Mehmed IV.”
  Ale odpowiedź?
  „Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać. O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować! Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami.”

  Sygnatariusze owego „listu” jeśli otrzymają odpowiedź to w takim właśnie stylu.

 7. Buran mówi

  A może naczelny rabin, weźmie sobie tych egzotycznych migrantów do Izraela??? Opiekują się tam troskliwie Palestyńczykami to i tym wędrowcom krzywdy nie zrobią.🤣🤣🤣

 8. Repatriant mówi

  z tego listy kozackiego rechał się był klapczyński w ławie sejmowej zamiast uważać co ględzą towarzysze osłowie

 9. abcdefg mówi

  Tytuł powinien wyglądać tak: „Wspólny list dwóch rabinów i członka grupy Bilderberg… „

 10. Zbigniew mówi

  Nycz jak nazbiera, to troche odda a przeciez reszte zostawi na swoj warszawski wiezowiec – jak glupi sa wyznawcy tych ludzi.

  Schuldrichy i reszta talatajstwa – dostaja po 100 mln od polskich podatnikow a nawet podziekowac nie maja zamiaru jak ludzie – zachowuja sie wobec polskich podatnikow jak bydlo, jak dzikie bydlo.

  W Polsce dzieki takim jak oni firmy placa Cit w wysokosci najwyzej 10 % sumy podatkow, reszta pochodzi z ciezkiej pracy i podatkow hamujacych zarobki.

  Bydlo by sie chyba obrazilo za takie porownanie i mialbym klopoty uciekajac z pola.

  Jak beda sie mnie pytali co znaczy kurwa w Polsce to podam ten przyklad – najlepszy.

 11. Paw mówi

  Najlepszą nauką dla Bycza będzie zero na tacę w jego diecezji. Brak kasy to jest argument, którego rozumienie odziedziczyło po swoich przodkach

 12. Nn mówi

  Ani grosza na migrantów wojskowych Białorusi, ani grosza

 13. Tomasz mówi

  Żydzi najpierw zacznijcie od pomocy Palestyńczykom, których niszczycie na każdym kroku. Najpierw tam się zajmijcie uciśnionymi a potem będziecie uczyć innych! Hipokryzja na najwyższym poziomie!

 14. Piotr mówi

  Ujawniają się członkowie V kolumny.

 15. grzywadek mówi

  Nie rabin Polski ! Tylko żydów w Polsce

 16. Tolek mówi

  Wykazali się chrześcijańską postawą.

 17. Shadow mówi

  Niech tych zdrajców i manipulantów szlag trafi i piekło pochłonie natychmiast. Tego im z całego serca życzę i dodam, że zdrajcami i bydłem gardzę.

 18. Krzysztof mówi

  Jakoś dwa lata temu kupiłem książkę: ” MOJA WALKA O Prawdę” Po jej przeczytaniu trudno mi było uwierzyć że takie sytuacje mają miejsce w KK. Dopiero kiedy przeczytałem apel Konferencji Episkopatu ws. pomocy migrantom to przypomniało mi się to wszystko, co przeczytałem w tej książce pt: „Moja Walka O Prawdę”. Teraz nie dziwię się że wierni odchodzą od Kościoła. Nasi żołnierze obrzucani gradem kamieni i różnymi ostrymi narzędziami i biorą w tym udział nawet dzieci a tu czytam: „Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego”. A co z OBROŃCAMI GRANIC którzy mając rodziny narażają swoje życie! Dlaczego Hierarchia tak się skundliła! Kościół miał i ma nadal żeby odbudować zaufanie chociażby poprzez apel nie ws. migrantów ale wsparcia nie tylko duchowego ale materialnego dla żołnierzy. Wstyd i hańba!

 19. George mówi

  O skali upadku Kościoła w Polsce świadczy to, że taki Nycz, mason, został Metropolitą Warszawskim. Ciekawe czy jest obrzezany? Wcale bym się zdziwił, że jest.

 20. anonim mówi

  Ty plugawy prowokatorze tolek swojej mordy nie wycieraj sobie chrześcijaństwem, które jest tobie obce i z pewnością tym co cię na swiat powolali. Bądź chociaż sobą i czcij marksa, lenina, trockiego i stalina.

 21. Zbigniew mówi

  Po okazaniu jawnej wrogosci wobec Polakow i Polski beda zbierac pieniadze w Polsce.

  To tak jakby krowa jedzaca swoje lajno oczekiwala na wydojenie, ze ktos potrzebuje jej mleka smierdzacego lajnem

  Jezeli beda pomagac w sumie Bialorusinskim sluzbo i przemytnikom, handlarzom ludzmi, to za rok bedzie ich po miliona i tez z nadzieja na lepsze zycie.

  Ale za to lepsze zycie trzeba placic poswieceniem, krwia u siebie a nie stac glodny i zmarzniety pod plotem na granicy, bo takie emigrowanie ludzi jest na reke takim gangsterom jak putin, lukaszenko.

 22. Zbigniew mówi

  Do nich pasuje pytanie na innym forum

  Craig

  Racja panie Generale ! Dzięki uprzejmości V kolumny z pewnością są również gotowe listy proskrypcyjne na wszelki wypadek.

  Te listy mieli w kazdej miejscowosci i teraz prosza bolszewikow i faszystow (a nie lewakow).

  Tak sobie przygotowywali przedsiebiorstwo Holokaust, Tak potraktowali ich przyjaciele a dzisiaj niepomni powtarzaja odruchowo, z wrodzona pasja nowe przedsiewziecie.

  Maja naprawde dobre elity, bo takich metod zdobywania pieniedz, nie wymyslilby nawet judasz.

  Nawet wyznawcy tego Cygana z Oruni musza sie zastanowic czy sa po bezpiecznej stronie i czy ten ich dobrobyt nie jest zludzeniem

 23. Antychazar mówi

  Wspólny list trzech przybłędów Judoków. Tym psom wolno wszystko i zawsze maja rację, nawet jak jej nie mają.

 24. Aleksandra mówi

  PISzczą i POjękują, rychło w czas. W Kościele składka, no bo przecież muszą zbierać, nieważne na co, każdy cel jest „Boski”. Niech się Sanchendryn (Episkopat) zrzuci. Biskupi mają hajcu w bród, udają biednych. Albo księża, połowę z kolędy. Oj, nieszczery ten Triumvirat, nieszczery….

 25. Miriana mówi

  Tym ogłoszeniem składki na wrogów naszej wiary,agresywnych nachodzców, jakby mi kto plunął w twarz. Nie dam grosza. Gdzie Msza św za żołnierzy, gdzie podziękowania?.. Episkopacie otrzeźwiej i nie chodż drogą wielkiego dyrektora Swiatowego MOPRu

 26. Miriana mówi

  Ogłoszeniem tej składki, jakby mi ktoś splunął w twarz..Nie dam grosza ani nawet na Caritas..Jak Episkopat śmie żerować na uczuciach biednych emerytek i dokonywać takiej psychomanipulacji. Muzułmanie mają kurtki firmówki, stać ich na smartfony za 1500 zł. hotele w Mińsku itd

 27. Boguslaw mówi

  Swietne komentarze! Brawo!
  Ci skurwiele maja tylko niszczenie naszego kraju, przed oczami, wyslannicy i agenci piekielnej bestii!
  Maja swoje Palace, sluzbe, niech sobie wezma na swoj parszywy leb, podpisza pelna odpowiedzialnosc za nich, do konca zycia, jesli cha udawac swoje szlachetne ” wyrzuty sumienia”!
  Splunac w pysk takim kanaliom!
  Trafia na ruszta i pozostanie po nich tylko diabelski SMROD! I to juz wnet!

 28. Polak5632 mówi

  CIEKAWA ZBIEŻNOŚĆ I JEDNOBRZMIĄCY GŁOS TEGO TRIO!!! Polacy nic się nie stało???

 29. Kamil mówi

  Lista prawdziwych żydowskich nazwisk tzw. polskiej elity
  Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały usta­lo­ne w oparciu o:

  Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 – data archiwizacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 – data rejestracji Wydz. III- 2, SUSW Warszawa).
  Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
  Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

  Jerzy Albrecht – Finkelstein
  Amsterdamski – Saul Henrykowski
  Stanisław Arski – Apfelbaum
  Stefan Arski – Artur Salman
  Bronisław Baczko – Gideon
  Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
  Jan K. Bielecki – Izaak Blumenfeld
  Bolesław Bierut – Rotenschwanz
  Alef Bolkowiak – Alef Gutman
  Michał Boni – Jakub Bauer
  Jerzy Borejsza – Beniamin Goldberg
  Wiktor Borowicki – Aaron Berman
  Marek Borowski – Szymon Berman – jego wuj – Jakub Berman
  Stefan Bratkowski – Blumstejn
  Stanisław Brodzki – Bronstejn
  Jan Brzechwa – Jan Worobiec
  Ryszard Bugaj – Izaak Blumfeld
  Zbigniew Bujak – lewy syn rabina Małachowskiego
  August Chełkowski – Dawid Cnajbaum
  red. Kamila Chilińska – Halpern
  Wiesław Chrzanowski – Szymon Knopfstejn
  Adam Cichocki – Aaron Zigenbaum
  Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
  Bernard Cukier – Kolski
  Józef Cyrankiewicz – Izaak Cymerman
  Marek Czekalski (prezydent Łodzi) – Wachter
  Tadeusz Daniszewski – Dawid Kirschbaum
  Ostap Dłuski – Adolf Langer
  Jan Dobraczyński (pisarz) – Gutmacher
  Ludwik Dorn – Dornbaum
  Andrzej Drzycimski – Abraham Engel
  Lech Falandysz – Aaron Fleischman
  Arkady Fidler – Efroim Trusker
  Pawel Finder – Pinkus
  Aleksander Ford – Liwczyc
  Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz
  Jerzy Frydberg – Izrael Frydberg
  Bronisław Geremek – Berele Lewartow
  Zofia Gomułkowa – Liwa Szoken
  Henryk Goryszewski – Jakub Glikman
  Jan Górecki – Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
  Wiktor Górecki – Muhlrad,”komandos” z 1968
  Maria Górowska (sędzia) – Sad lub Berger
  Halina Górska – Rasa Kugelschwanz
  Alina Grafowska – Rasa Rotenfisch
  Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum
  Ryszard Marek Wroński – Goldberger
  Wiktor Grosz – Izaak Medres
  Jacek Groszkowski – Hersz Herszkowicz
  Leon Halban – Blumenstok, prof. KUL-u
  Aleksander Hall – Miron Hurman
  Marian Hemar – jan Marian Herscheles
  Józefa Hennelowa – Zyta Goldmond
  Szymon Hirszowski – Szymon Hirsz
  Józef Hubner – Dawid Szwarc
  Piotr Ikonowicz – Dawid Goldsmith
  Henryk Jabłoński – Apfelbaum
  Jerzy Jakubowski – Miszkatenblit
  Ludwika Jankowska – Luba Kowieńska
  Andrzej Jaroszewicz – Aron Samet
  Piotr Jasienica – Lech Benar
  Jerzy Jaskiernia – Aaron Aksman
  Mieczysław Jastrun – Agatstein
  Tomasz Jastrun s. Mieczysława – Agatstein
  Kalina Jędrusik – Makusfeld
  Roman Juryś – Chaim Szacht
  Jarosław i Lech Kaczyńscy – Kalkstein
  Ida Kamińska – Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
  Jan Karski (kurier AK) – J. Kozielewski-?
  Andrzej Kern – Dawid Ginsberg
  Jan Kobuszewski – Weisleder
  adm. Piotr Kołodziejczyk – Robert Cajmer
  Grzegorz Kołodko – Samuel Hanerman
  Maria Komar (generałowa) – Riwa Zukerman
  Janusz Korczak – Henryk Goldszmit
  Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg
  Jerzy Kosiński – Josek Lewinkopf
  Janina Kotarbińska – Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego
  Mikołaj Kozakiewicz – Jakub Kleinman
  Helena Kozłowska – Bela Frisch
  Stanisław Krajewski – Abel Kaimer
  Hanna Krall – Haka Rejchgold
  Krzysztof Król – Aaron Rosenbaum
  Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
  Lucyna Krzemieniecka – Wiera Zeidenberg
  Edward Krzemień (dziennikarz GW) – Wolf
  Kunicki – Goldfinger
  Kazimierz Kuratowski – Kuratow
  Zofia Kuratowska-Jaszuńska – Goldman
  Jacek Kuroń – Icek Kordblum
  Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stoltzman
  Jolanta Kwaśniewska -Konty – Kohn
  Stanisław Jerzy Lec – Letz de Tusch
  Janusz Lewandowski – Aaron Langman
  Olga Lipińska – Fajga Lippman
  Teresa Liszcz – Rasa Lankamer
  Jan Lityński – Jakub Leman
  Lubiejski – Zygielman
  Łozowski – Salomon Abramowicz
  Aleksander Łuczak – Dawid Lachman
  Helena Łuczywo – Chaber (ojciec), Guter (matka)
  Aleksander Małachowski – Jakub Goldsmith
  Marek Markiewicz – Samuel Moritz
  Tadeusz Mazowiecki – Icek Dikman
  Jacek Merkel – Samuel Nelken
  Adam Michnik – Aaron Szechter
  Andrzej Milczanowski – Aaron Edelman
  Jerzy Milewski – Dawid Machonbaum
  Leszek Moczulski – Robert Berman
  Karol Modzelewski – Samuel Mendel
  Zygmunt Modzelewski – Fischer
  Jerzy Morawski – Izaak Szloma
  Stanisław Nadzin – Gutman
  Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum
  Piotr Nowina-Konopka – Haim Kromer
  Róża Ochabowa – Grunbaum
  Andrzej Olechowski – Mosze Brandwein
  Józef Oleksy – Szymon Buchwio (Łemek)
  Jan Olszewski – Izaak Oksner
  Janusz Onyszkiewicz – Jojne Grynberg
  Jerzy Osiatyński – Szymon Weinbach
  Janina Paradowska – Rachela Busch
  Jan Parys – Haim Pufahl
  Aleksander Paszyński – Finkelstein
  Mirosława Pażyńska – Srula Kundelman
  Lesław Podkański – Izaak Freinkel
  Ezdra Podlaski – Rotenschwanz
  Kazimierz Pomian – Furman lub Rotenschwanz
  Radkiewiczowa, żona min. – Ruta Teitsch
  Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.
  Mieczysław Rakowski – Mojżesz Rak
  Jan Reguła – Josek Mützenmacher
  Jan Maria Rokita – Izaak Goldwicht
  Adolf Rudnicki (pisarz) – Schneider
  Jan Rulewski – Fikelman
  Rutkowski – Botwin
  Hanka Sawicka – Szapiro
  Ryszard Setnik – Szymon Bauman
  Izabela Sierakowska – Rebeka Sommer
  Janusz Sityński – Jakub Leman
  Ernest Skalski – Wilker lub Nimen
  Skrzeszewski – Fokenman
  Krzysztof Skubiszewski – Szymon Schimel
  Władysław Sławny – Rosenberg
  Antoni Słonimski – Stomma
  Zenon Smolarek – Izaak Zimmerman
  Ewa Spychalska – Salome Stein
  Marian Starownik – Symeon Steinman
  Stefan Starzewski – Gustaw Szusterman
  Stanisław Stomma – Szaja Sommer
  Michał Strąk – Baruch Steinberg
  Julian Stryjkowski (pisarz) – Pesah Stark
  Jerzy Stuhr (aktor) – Josek Feingold
  Hanna Suchocka – Haka Silberstein
  Bolesław Sulik – Jakub Steinberg
  Kalman Sultanik – Chaim Studniberg
  Irena Szewińska (sportowiec) – I. Kirszenstein
  Stefan Szwedowicz (brat Michnika) – Szechter
  Roman Szydłowski – Szancer
  Wiesława Szymborska – Rottermund
  Paweł Śpiewak – Stinger
  Bolesław Tejkowski – Benio Tejkower
  Jerzy Turowicz – Jakow Turnau
  Stanisław Tuszewski – Salomon Hardnik
  Magda Umer (piosenkarka) – Humer (córka zbrodniarza UB)
  Jerzy Urban – Josek Urbach
  Mieczysław Wachowski – Jakub Windman
  Henryk Walczak – Zukerman
  Lech Wałęsa – Lejba Kohne
  Dawid Warszawski – Konstanty Gebert
  Adam Ważyk (poeta) – Wagman
  Andrzej Werblan – Aaron Werblicht
  Andrzej Wieczorkiewicz – Hirsz Gelpern
  Aleksander Wirpsza – Leszek Szaruga
  Dariusz Wójcik – Dawid Wisental
  Andrzej Wróblewski – Andrzej Ibislauer
  Ludmiła Wujec – Okrent
  Jan Wyka – Leopold Wessman
  Roman Zambrowski – Rubin Nusbaum
  Janusz Zaorski – Jakub Bauman
  Andrzej Zoll – Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
  Janusz Ziółkowski – Izaak Zemler

  wojskowi:

  gen. Edward Braniewski – Brandsteter
  gen. Jan Drzewiecki – Holzer
  gen. Marian Graniewski – Gutaker
  gen. Wiktor Grosz – Izaak Medres
  gen. Artur Jastrzębski – Artur Ritter (Niemiec)
  gen. Grzegorz Korczyński – Kalinowski
  gen. Leszek Krzemień – Maksymilian Wolf
  gen. Matejewski – Kugelschwanz
  gen. Marian Naszkowski – Wasser
  gen. St. Popławski – Siergiej Grochow (Rosjanin)
  gen. Karol Świerczewski – Walter Goltz lub Tenenbaum
  gen. Leon Turski – Tennenbaum
  gen. Mieczysław Wągrowski – Izaak Pustelman
  gen. Tadeusz Wilecki – Wałłach
  gen. Zarako-Zarakowski – Zarako, Nacz. Prok. WP
  gen. Janusz Zarzycki – Neugebauer
  płk Michał Bron – Bronstein, prac. MSZ
  płk dr Charbicz – Marek Heberman, kom.Szpit.Woj.,Warszawa
  płk Otto Fiński – Finkenstein, szef sztabu „Służba Polsce”
  płk Garbowski – Caber lub Gruber, d-ca dyw.
  płk Gradlewski – Goldberg, GZP WP
  płk Mieczysław Kowalski – Kohn
  płk Anatol Liniewski – Liberman, prac. ASG
  płk Rosiński – Rosenberg, DOW
  płk Rotowski – Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP
  płk St. Sokołowski – Szabat, prac. WAP
  płk Paweł Solski – Pinkus, szef Sł. Samoch. WP
  płk Szulczyński – Szulcynger, d-ca pułku
  płk Wł. Tykociński – Tikotiner, attache wojsk.
  płk Wadlewski – Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia
  płk Żarski – Silberstein, prac. WAP
  ppłk Jerzy Bryn – Izrael Alter, prac. MSZ
  ppłk Jan Dolanowski – Dollinger, DOW
  ppłk Adam Łaski – Gutbrot, prac. ASG
  ppłk Henryk Zieman – Zysman, DOW
  mjr Roman Domanski – Rosenstand, DOW
  mjr Marcel Kot – Abram Sterenzys
  mjr Józef Śliwiński – Flaumenbaum, szef Wyd. „Służba Polsce”
  mjr Henryk Umiński – Keff
  Filip Berski – Badner, prokurator wojskowy
  Kazimierz Golczewski – Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.
  sędzia Franciszek Kapczuk – Natanel Frau, Sąd Wojsk. Wrocław
  Maksymilian Litiński – Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.
  Lubiejski – Zygielman, II Zarząd
  Jakub Lubowski – Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.
  Jan Orliński – Unterweiser, Prok. Wojsk.
  Henryk Podlaski – Fink, Nacz. Prok. Wojsk.
  Rajski – Rajgrodzki, II Zarząd
  Roman Rawicz – Vogel, Najw. Sąd Wojsk.
  Henryk Trojan – Adler, II Zarząd
  Henryk Walczak – Zukerman
  Zagórski – Winter, II Zarząd
  Arnold Załęski – Załkind, prac. Prok. Wojsk.

  pracownicy MSW:

  gen. Józef Hübner – Dawid Szwarc
  gen. Matejewski – Kugelschwanc
  gen. Miecz. Moczar – Mykoła Demko (Ukrainiec)
  Gen. Julian Polan – Harasim, morderca sądowy
  gen. Roman Romkowski – Natan Grinspan-Kikiel
  gen. Józef Maria Różański – Rosenzweig
  płk Leon Andrzejewski – Ajzen Lejb-Wolff, dyr. Gabin. Ministra
  płk Bielecki – Moniek Buchman, szef WUBP Kraków
  płk Julia Brystiger – Prajs
  płk Górecki – Goldberg, dyr. Depart. IX
  płk Mieczysław Mietkowski – Mojżesz Borowicki, doradca MSW
  płk Orłowski – Kugelschwanz
  płk Marian Reniak – Marian Strużyński
  płk Józef Różański – Josek Goldberg, dyr. dep. MBP
  płk Sienkiewicz – Lewi, dyr. depart.
  płk Szeryński – Szhnkman, prac. MBP
  płk Józef Światło – Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X
  ppłk Helena Wolińska-Brus – Ochsmann
  mjr Adam Kornecki – Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce
  Antoni Alster – Nauman, v-ce szef MBP
  Barbara Giller – Basze Lea, prac. MBP

  Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce
  (alfabetycznie):

  Jacek AMBROZIEWICZ b. szef URM u Mazowieckiego
  Bogusław BAGSIK aferzysta, ukradł 4.5 mln.dol.
  Leszek BALCEROWICZ b. V-Premier, Min. Finansów
  Ryszard BUGAJ Przew.UP-zbiorow żyd.-kom.
  Zbigniew BUJAK Unia Pracy, agent w NSZZ „Solidarność”
  Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult.
  Michał BONI b. Min. pracy, liberał
  Bogdan BORUSEWICZ Unia Wolności
  Jan Krzysztof BIELECKI b. Premier RP, Unia Wolności
  Marek BOROWSKI V-Premier, Minister Finansów
  Andrzej CELINSKI Unia Wolności
  Jerzy CIEMNIEWSKI Unia Wolności
  Elżbieta CHOJNA-DUCH V-Minister Finansów
  Wiesław CHRZANOWSKI b. Marszałek Sejmu, przew.ZChN
  Izabela CYWINSKA b. Min. Kultury
  Kazimierz DEJMEK Minister Kultury
  Ludwik DORN Przew.. Poroz. Centrum
  Andrzej DRAWICZ b. Prezes Radiokomitetu
  Marek EDELMAN sztandarowa postać dział. Żydów
  Lech FALANDYSZ z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta
  Dariusz FIKUS Red. Nacz.RZECZYPOSPOLITA
  Wlasyslaw FRASYNIUK Unia Wolności
  Aleksander GAWRONIK aferzysta
  Bronisław GEREMEK U.W. główny ideolog Antypolonizmu.
  Hanna GRONKIEWICZ-WALZ Prez. Narod. Banku Polskiego
  Aleksander HALL Przew. Partii Konserwatywnej
  Bogdan JASTRZEBSKI Wojewoda Warszawski
  Andrzej JONAS Przew. Unii Wydawców Prasy
  Jarosław KACZYNSKI Przew. Porozumienia Centrum
  Lech KACZYNSKI b.Prezes Najw.Izby Kontroli
  Wiesław KACZMAREK Min.Przekszt.Wlasnosciowych
  Stefan KAWALEC b. Dyr.w Min.Finans. Bank Śląski
  Bronisław KOMOROWSKI b. Wicemin. Obr. Narodowej
  Marian KRZAK Przew. Zw. Bankow Polskich
  Piotr NOWINA KONOPKA Unia Wolności
  Waldemar KUCZYNSKI b. Min.Przek .Własności
  Zofia KURATOWSKA V-Marszalek Sejmu U.W.
  Jacek Kuroń 1948 Szczecin likw. ZHP, członek KC PZPR, organizator czerwonego harcerstwa
  Krzysztof KOZLOWSKI b. Minister Spraw Wewnętrznych
  Aleksander KWASNIEWSKI były czl.KC PZPR, przew.SLD
  Barbara LABUDA Unia Wolności
  Jan LITYNSKI Unia Wolności
  Bazyli LIPSZYC b. doradca Min.Finansow
  Janusz LEWANDOWSKI b. Min. Przekszt. Wlasn.
  Wojciech MANN właściciel Radia KOLOR
  Ewa LETOWSKA b. Rzecz. Praw Obywatelskich
  Maciej LETOWSKI zastępca red. naczelnego LAD-u
  Krzysztof MATERNA współwłaściciel Radia KOLOR
  Tadeusz MAZOWIECKI b.Prem., b.Przew. Unii Wolności
  Adam MICHNIK Red. Nacz. GAZETY WYBORCZEJ
  Wojciech MACIAG b. Wiceminister Finansów
  Aleksander MALACHOWSKI V-Marszalek Sejmu,Unia Pracy
  Witold MODZELEWSKI Wiceminister Finansów
  Tomasz NALECZ Unia Pracy
  Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego
  Marek NOWICKI Kom. Hel. Praw Czlowieka
  Malgorzata NIEZABITOWSKA b.Rzecz.Pras.Mazowieckiego
  Michał OGOREK twórca Antypolonizmu
  Janusz ONYSZKIEWICZ b. Min.Obr.Nar., Unia Wolności
  Jerzy OSIATYNSKI b. Min. Finansow,Unia Wolności
  Daniel PASSENT publicysta
  Aleksander PASZYNSKI b. Minister Budownictwa
  Andrzej POTOCKI Rzecz. Pras. Unii Wolności
  Danuta PIONTEK byznesmenka, Part. Suchock.
  Mieczyslaw RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL
  Alicja RESICH-MODLINSKA prezenterka w TVP
  Jan Maria ROKITA b. szef URM, Unia Wolności
  Wiesław ROZLUCKI Prezes Gieldy Pap. Wartosciowymi
  Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Srodmiescie
  Tadeusz ROSS twórca Antypolonizmu
  Ireneusz SEKULA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
  Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. GAZETY WYBOR.
  Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
  Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
  Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca Antypolonizmu
  Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
  Marcin SWIECICKI b.czl.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
  Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
  Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
  Grazyna STANISZEWSKA Unia Wolności
  Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Zydow Polskich
  Anna SZULC Prezenterka TVP
  Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
  Jacek TAYLOR Unia Wolności
  Jerzy TUROWICZ sztandarowa postać Żydów w Posce
  Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rzadzie Mazowieckiego
  Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras .rzadu PRL, red.nacz.tygodnika NIE
  Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
  Janusz WAISS wspolwlasciciel Radia „ZET”
  Piotr WIERZBICKI red. nacz. GAZETY POLSKIEJ
  Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
  Henryk WUJEC Unia Wolności
  Andrzej WOYCIECHOWSKI wlasciciel Radia „ZET”
  Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej, agentura zydowsko – niem.
  Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
  Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego.
  Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

  Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750- 99;Data Rej.: 29.06.1969r.

  OSTATNIO DODANE SYMBOLE

  Stefan Niesiołowski

  Stefan Niesiołowski

  Stefan Niesiołowski

  Ozjasz Szechter

  Ozjasz Szechter
  Mapy
  Pakty / układy
  Polska obrona – 1939-1945
  Bohaterowie narodowi
  Prawdomówni
  Chronologia IV rozbioru Polski
  Straty Polski na Ziemiach Wschodnich po 1945 roku
  Cytaty warte zapamiętania
  Ciekawe strony
  Warto przeczytać
  Ciekawostki
  Zdjęcia
  Filmy
  Prawda i kłamstwa
  o IV rozbiorze Polski
  O IV rozbiorze
  Inne
  Opinie internautów
  Zareklamuj nas

  DOTACJA NA SERWIS

  Jeżeli chcesz wesprzeć rozwój naszego wspólnego serwisu, przekaż darowiznę przez PayPal:

  PayPal — Płać wygodnie i bezpiecznie
  lub przez Dotpay:

  Aktualności/Apele

  Nowa strona serwisu Yelita

  2021-05-02

  Zapraszamy na nowy adres serwisu: http://www.yelita.bafs.pl

  Archiwum >>

  EURO 2012

  Rewizja polskich granic wschodnich jest możliwa

  IV Rozbiór Polski

 30. Cayt London mówi

  Frasyniuk nie migl sie nazywac rotenschwanz bo to znaczy zet won’t siusiak poza tym purpurarowi nyczowi odwalilo czaskoski to nirmslka lewak a szudrich Niech sie zajmie us-Rae lek i mordowanymi palestynczykami bo to przez zydoland ta wedrowka ludow

 31. Halina mówi

  W pierwszym swoim nagraniu telewizyjnym młody Trzaskowski się sypnął, powiedział wówczas: „Wybrali mnie, bo dobrze wyglądam. I wyglądam jak Polak”.

 32. minik mówi

  Masoneria coraz śmielej wychodzi z ukrycia.

 33. Zbigniew mówi

  he he he – Halina, taki drobiazg w ogolnym zamecie a tlumaczy bardzo wiele. Do przeczatania Twojego wpisu nie moglem wyjsc ze zdziwienia nad dziwadlem jakie sa wypowiedzi tego Trzaskowskiego.

  Jak dziwnym czlowiekiem musi byc gadajacy takie wykrety.

  Teraz wiem, ze on to do takich jak ta trojka, gdyz scigaja sie w wymyslaniu najdziwniejszy bzur, trzaskowski jest wsrod nich chyba mistrzem i dba o reputacje.

  Inaczej – oni maja taki budel w glowach i to widac po tej zydowskiej trojce.

  Pies szczekajacy na wlasnych domownikow chyba jest madrzejszy.

 34. Zbigniew mówi

  „Motto
  „… Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku.”

  A Tuskowi kazali wrocic, potraktowali jak bezuzytecznego psa – tez nieladnie – tez kiedys byl czlowiekiem

 35. . mówi

  Moze ktos stworzyl i tworzy album z tymi mordami?

 36. Iwa mówi

  Izrael czarnoskorym Zydom dal bilet w jedna stronę na wyjazd i jeszcze zapłacił państwom które ich przyjeli.
  Nie pracowali tylko czekali co im dadzą. Poza tym Izrel powiedział ze oni „nie asymilują nie dobrze z nami”. Czy myślą ze ci co stoją na granicy białoruskiej dobrze nie z nani zasymilują? Zydy ciagle mieszają w złym kierunku, przeciw państwu w którym zyja. Co za naród.

 37. W K mówi

  Jeśli chcą pomóc, niech to zrobią za swoje pieniądze, bez afiszowania się. Hasło typu: ,,Wy zapłaćcie, a ja pomogę” nie jest stosowne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.