Wściekły atak „Newsweeka” na PiS po informacji, że Polska rozpocznie starania o wypłatę reparacji wojennych od Niemiec.

fot. youtube
13

Po informacji o tym, że Polska rozpocznie starania o wypłatę reparacji wojennych od Niemiec, „Newsweek” przypuścił – piórem Waldemara Kumóra – wściekły atak na Prawo i Sprawiedliwość. Co ciekawe, w artykule Kumóra nie pada argument o tym, ze Polska skutecznie zrzekła się odszkodowań i dlatego nie ma prawa się o nie ubiegać. Widocznie do politruków z „Newsweeka” dotarło już, że jest to argument chybiony. Polska nie zrzekła się bowiem tych odszkodowań, co potwierdza chociażby uchwała Sejmu RP z 2004 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Argumenty użyte w „Newsweeku” są więc innej natury. „PiS chce byśmy do końca świata i o jeden dzień dłużej żyli nienawiścią do Niemców za okrutną wojnę. (…) Pisowscy propagandyści sobie wymyślili, że w ten sposób Polacy i Europa przestaną dyskutować o wolnych sądach, o wetach prezydenta, o wyraźnie już odczuwalnej drożyźnie w sklepach – tylko o odszkodowaniach za II wojnę światową.” – pisze Kumór

Panie Kumór, Polacy nigdy nie zapomną, co Niemcy wyprawiali w Polsce podczas II wojny światowej. PiS naprawdę nie musi nic robić w tej sprawie. Decyzja o rozpoczęciu starań o wypłatę odszkodowań za gigantyczne straty, jakie Polska poniosła w wyniku niemieckiej okupacji, jest słuszna i Polacy tej decyzji oczekiwali. Ma ta decyzja jeszcze jedną zaletę – dzięki niej rozjazgotały się wszelkiej maści folksdojcze negujące prawo Polski do niemieckich reparacji wojennych. Wystarczyło uderzyć w stół, a nożyce odezwały się. Mamy kolejny dowód na to, że repolonizacja mediów to sprawa, z którą nie można zwlekać.

Źródło:  newsweek.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Coraz bardziej ujawnia się V-ta kolumna w Polsce. Zdrajców, obcych agentów, hochsztaplerów a także bluźnierców co nie miara. Potrzebny jest natychmiast nowy kodeks karny, który surowo penalizowałby za te przestępstwa.

 2. Robert mówi

  Nie my ile razy w historii Nie my zrobiły coś pożytecznego dla Europy,ile razy Nie my ,,ratowały ,, Europe przed lewactwem,komuchami,najezdzcami…?To nie my mamy sie bac,to nie nas beda rozliczac.Sobieski,1920 Rozwadowski,1989 Jan Paweł Papież.Legia,Legia,szacun…

 3. test24 mówi

  Coraz bardziej odczuwalna drożyzna w sklepach? Niby gdzie? Chyba, w Lidlu, bo ja nic takiego nie zauważyłem, a zarabiam poniżej „średniej krajowej”.

  1. test24 mówi

   Oczywiście wyższe ceny to wina PiS. Nie ma tu żadnego znaczenia stan upraw, bo klimat w tym roku jest dla nich fatalny, kryzysy w „cywilizowanej” Europie… Gdyby rządziło PO i Nowożydowska byłoby najtaniej na świecie! Cudotwórcy z tych partii sprawiliby, że roślinki by nie pomarzły, bo po przedwiośniu nadszedł mróz i uprawy poszły się jebać.

   Znamy tych cudotwórców. Nie takie cuda robili. Przez osiem lat dali się doskonale poznać 🙂

 4. Ryszard mówi

  Wystarczy wejść na WP.pl lub Interia.pl te polskojęzyczne portale mające niemieckich mocodawców codziennie uprawiają antypolską retorykę. Do tego na WP.pl manipuluje się poprzez fałszowanie wyników sond. Nawet szkoda słów…. REPOLONIZACJA mediów (w tym również POlsatu i TVN) jest najważnieszą reformą, jaką powinien przeprowadzić niezwłocznie polski rząd!!!

 5. Test24 mówi

  Już PO zapomniało tego złotego okresu, kiedy za ich rządów cukier był towarem luksusowym? Krótkiego, aczkolwiek bolesnego.

 6. Test24 mówi

  „Na giełdach światowych cukier jest najdroższy od 4 lat. Od połowy września na londyńskiej giełdzie cukier biały zyskał ponad 8 proc. wzrastając do 590,5 USD/t, a w Nowym Jorku cukier surowy podrożał o ponad 10 proc. do 489 USD/t. W relacji miesięcznej cukier był droższy odpowiednio o 9,8 i 11,4 proc. Natomiast w ujęciu rocznym cukier surowy był droższy aż o 102,7 proc., a cukier biały o 72,9 proc.

  Powodami ostatnich podwyżek cukru jest głównie sytuacja w Brazylii, gdzie wyniki w kampanii cukrowniczej za sierpień były dużo słabsze od oczekiwanych…”

  Rozumiem, że sytuacja w Brazylii to również wina PiS 😀

 7. Pawel mówi

  panowie tyle ciejawych komentarzy ze przydalby sie sposob oceniania.

 8. Kamil Pawelak mówi

  Możliwe jest wielce, iz właśnie dlatego zginął Lech Kaczyński, bo wyliczył niemcom co i ile i za ile i chciał odszkodowań.

 9. Przebiśnieg mówi

  Rząd polski powinien rozpisać obowiązkowe referendum imienne z prostym pytaniem : Czy jesteś za tym, aby rząd polski wystąpił wobec rządu Niemiec o wypłatę pełnych odszkodowań wojennych ? Z zaznaczeniem, że każdy kto nie weźmie udziału w referendum zrzeknie się tym samym prawa do wypłaty odszkodowań, a każdy kto się wypowie przeciw zostanie ponadto pozbawiony praw obywatelskich w Polsce. Może chodzić o kwotę od 100 000 zł do 1 000 000 zł przypadającą z tego tytułu na statystycznego Polaka ewentualnie powiększoną o pulę negatywistów.

 10. o! mówi

  Z innej sprawy opis postawy Kumora… i wszytsko jasne.
  „Waldemar Kumór. Jest zwyczajem „Wyborczej”, że kiedy trzeba napisać wyjątkowo brutalny tekst, którego dziennikarz z zasadami by się wstydził, pada na Kumóra. Może to i tajemnica zwłoki o dzień. Może w środę tego akurat redaktora nie było w redakcji na Czerskiej.”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.