WSA orzekł, że grzywny nałożone na Hannę Gronkiewicz-Waltz mają zapłacić podatnicy. Patryk Jaki zapowiada skargę do NSA

fot. youtube
3

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił dziś pierwszą z grzywien nałożonych na Hannę Gronkiewicz-Waltz przez komisję ds. reprywatyzacji za nieusprawiedliwione niestawiennictwo przed komisją. WSA zasądził od komisji na rzecz Prezydenta m.st. Warszawy kwotę 580 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

WSA uznał, że stroną w postępowaniu przed komisją jest m.st. Warszawa, i że ani prezydent m.st. Warszawy, ani piastun tego organu Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie jest i nigdy nie była stroną postępowania. WSA uznał też, że w ustawie o komisji brak jest przepisu, który pozwalałby ukarać grzywną organ reprezentujący stronę lub piastuna organu, i że w obecnym stanie prawnym grzywna może być nałożona tylko na stronę, czyli na m.st. Warszawę. De facto oznacza to, że za niestawiennictwo Hanny Gronkiewicz-Waltz na komisji mają zapłacić podatnicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wyrok jest nieprawomocny. Minister Patryk Jaki zapowiedział, że komisja złoży skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: pap, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jarek mówi

    Po 45 roku wiadomo jaka nacja kieruje u nas sądami więc czego się dziwić

  2. Zbulwersowany mówi

    Powinien być wprowadzony nowy przepis w kpc i kpa, że jeśli Sąd narusza interes materialny narodu polskiego i zasady współżycia społecznego, to sędzia osobiście powinien uiścić uszczerbek na mieniu, jeśli sam przyczynił się poprzez swój wyrok do tego uszczerbku.

  3. Jarek mówi

    tak to dobry pomysł powinna być wprowadzona odpowiedzialność majątkowa oraz kontrola majątko sędziów prokuratorów burmistrzów radnych posłów senatorów – nie tylko złożenie oświadczenia ale odpowiedzialność za swoje działania – w chwili obecnej takie osoby praktycznie nic nie odpowiadają

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.