„Wrogiem dla nas jest partia władzy!” Paweł Kukiz „idzie na wojnę z PiS” i nie wyklucza współpracy z PSL

Paweł Kukiz/fot. youtube
6

W dzisiejszym wystąpieniu Paweł Kukiz nie pozostawił żadnych złudzeń, co do kierunku działań jego ugrupowania. W sprawie planowanej likwidacja Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w samorządach zapowiedział „wojnę z PiS”… Wojnę, którą w praktyce prowadzi od dawna, co niedawno sugerował i krytykował były poseł Kukiz ’15 Adam Andruszkiewicz.

Będziemy walczyć o zachowanie jednomandatowych okręgów wyborczych. Idziemy na wojnę z PiS – przekonuje Paweł Kukiz, dodając ironicznie, że partia władzy zawłaszcza wszystko w państwie i chce jak za komuny przywozić w teczkach kandydatów do samorządów.

Dziś wrogiem dla nas jest partia władzy, zrobimy wszystko co możliwe, aby obronić JOW-y. Będę rozmawiał także z tymi, z którymi nasze drogi się rozeszły. W sprawie zatrzymania zmian, jakie proponuje PiS, jestem gotowy współpracować także z PSL – przyznał Kukiz.

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Przypominamy, że PiS chce znieść JOW-y w wyborach do rad gmin. Rzecznik partii Beata Mazurek rządzącej twierdzi, że taka zmiana „zwiększy rolę obywateli w procesie wyborów samorządowych”. Kukiz skomentował to w tradycyjnym dla siebie stylu:

Jeśli Pani rzecznik Mazurek mówi, że likwidacja JOW i pozbawienie Obywateli prawa wystawiania kandydatów jest „zwiększeniem roli Obywateli w procesie wyborów samorządowych” to albo ma tych Obywateli za nic nierozumiejących idiotów albo…sama niewiele rozumie – na Twitterze napisał Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz zapowiedział, że wraz ze swoimi kolegami i koleżankami „idzie na wojnę z PiS”. Problem w tym, że na „wojnie z PiS-em” Kukiz jest już od dawna, co sugeruje, a zarazem krytykuje poseł Adam Andruszkiewicz.

Przede wszystkim staram się bezkompromisowo walczyć z układami III Rzeczpospolitej. Dla mnie najważniejszym jest to, żeby nigdy więcej do władzy nie doszedł obóz III RP, dzisiaj reprezentowany przez PO i Nowoczesna. Dziś bardzo ważne jest to, żeby wspierać polski rząd, ponieważ wiem, że wszystkiego nie da się zrobić od razu. (…) Jestem zdania, że wszystkie siły patriotyczne, powinny połączyć siły ku dobrej zmianie w Polsce. Nie możemy pozwolić na to, żeby wrócił Donald Tusk i wszystko zniszczył – mówił Andruszkiewicz.

Źródło: wpolityce.pl, Twitter

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Nie ufam Kukizowi tak jak liderom wszystkich partii będących na firmamencie życia politycznego w Polsce. Nie zapominajmy, że Kukiz był wylansowany przez Stokrotę w TVN. Od początku moja interpretacja faktów była taka, że oto tworzy się organizacja, która ma na celu odebranie elektoratu Polakom – narodowcom. Potwierdziły te obawy informacje, że chętnym przystąpieniu do Kukiza robiło się w rozmowach kwalifikacyjnych testy nie na antypolonizm czy antykatolicyzm, ale na antysemityzm ( sic ! ). Najwyższy już czas, żeby tworzyć struktury partyjno-organizacyjne na kolejne wybory, bo albo polscy patrioci będą mieli swoją, choć mała, ale swoją partię w Sejmie, albo znowu będą nas różne szumowiny bombardować atakami za tzw antysemityzm. Pierwszym punktem do realizacji powinno być wprowadzenie kary za antypolonizm i antykatolicyzm, a skasowania kary za tzw antysemityzm bo jest wykorzystywany przez Żydów przeciwko mówieniu prawdy o nich samych a także do zapewniania sobie władzy na scenie nie tylko politycznej, a także do zwalczania polskich idei i ruchów niepodległościowych.

 2. Waldemar mówi

  Płytę Kukiza odeślę na adres SEJMU RP. Wytarty z mojej pamięci.

 3. Zonia mówi

  Pawelek Kuku mamuniu.PO co sie wyglupiasz cymbale itd

 4. Jarek mówi

  Szanuję pana Kukiza jako muzyka. Do dziś lubię jego utwory. Ale jako polityka już nie. Owszem jeśli idzie o wybory do gmin i ich skrajne upartyjnienie ma świętą rację ale w innych sprawach to już niespecjalnie

 5. julie mówi

  Kukiz nie szukaj guza ! Masz bardzo podibne zachowanko do czerwonego walona i jego ” przeswietnej ” rodzinki ! Spadaj na ryj i przypomnij sobie jak u stokrotki zlapales co najmniej poziom jej blatu !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.