Wolnościowcy odchodzą z Konfederacji i zakładają własne koło poselskie [WIDEO]

Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza/ fot. screen
12

W poniedziałek (13.02.2023) posłowie Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza ogłosili, że odchodzą z Konfederacji i wraz z Arturem Dziamborem zakładają własne koło poselskie Wolnościowcy. Przyczyną odejścia ma być wyrzucenie Dziambora z Konfederacji, do którego doszło w piątek na mocy decyzji sądu partyjnego. Z informacji przedstawionych przez Wolnościowców podczas konferencji prasowej w Sejmie wynika, że Dziambor został usunięty za krytykę prawyborów w partii Nowa Nadzieja oraz za działanie na szkodę Konfederacji poprzez wypowiedzi publiczne.

Poseł Sośnierz oświadczył, że w ciągu kilku dni Wolnościwocy przedstawią raport na temat nieprawidłowości podczas prawyborów w Nowej Nadziei. Poseł Kulesza zarzucił Konfederacji związki z Prawem i Sprawiedliwością i budowanie powyborczej koalicji obu tych partii. Natomiast poseł Dziambor wskazał, że to nie jego wypowiedzi szkodzą Konfederacji, ale wypowiedzi posłów Grzegorz Brauna i Janusza Korwin-Mikkego, których nikt nie stawia przed sądem partyjnym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytani o to, jaki mają plan na wejście do Sejmu w następnej kadencji, Wolnościowcy oświadczyli, że pozbędą się „szklanego sufitu”, jaki dotychczas miała Konfederacja w związku z działalnością „niektórych liderów”, a do tego są „jedyną partią wolnorynkową” i ich oferta wyborcza będzie „bardzo atrakcyjna”. – Mamy czas, mamy świeże ugrupowanie, które możemy w tym momencie wypromować, mamy znanych liderów, którzy już się zasłużyli w pracy parlamentarnej. Pozostaje tylko pracować – powiedział Artur Dziambor.

W tym miejscu warto przypomnieć, że posłowie Dziambor i Kulesza głosowali za ustawą likwidującą zasadę 10H dla wiatraków, a poseł Sośnierz wstrzymał się od głosu, ponieważ – jak wyjaśnił w wywiadzie na kanale SośnierzTV – ustawa nie jest wystarczająco liberalna, gdyż wprowadza wymóg decyzji środowiskowej dla wiatraków. A zatem osoby, które sprzeciwiają się zbyt bliskiej lokalizacji wiatraków od domów otrzymały jasny sygnał, żeby na Wolnościowców nie głosować. Głos oddany na to ugrupowanie, to głos za wiatrakami obok domów. Bez względu na to, jakie tłumaczenie przedstawiają w tej sprawie Wolnościowcy, takie są konsekwencje ich poglądów. To, co w sprawie wiatraków prezentują Wolnościowcy, to nie jest wolność. To jest przykładanie ręki do niszczenia życia ludziom, których domy zostaną otoczone farmami wiatrowymi. A prąd będzie coraz droższy.

Zobacz też:

PiS zlikwidował zasadę 10H dla wiatraków. Imienne wyniki głosowania w Sejmie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Dla wizerunku Konfederacji i dla jej wyniku w wyborach dobrze by było, żeby odszedł jeszcze Korwin, bo ewidentnie ośmiesza nie tylko siebie ale i Konfederację.

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  Może ktoś czy w Konfederacji czy w tym kole pokaże Polaka ? No z nazwiska tylko proszę ? Czekam…. – ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 3. Flex mówi

  Cóż, „miałeś chamie złoty róg”! Właśnie fajny projekt polityczny psj. A na Nowogrodzkiej już otwierają szampany. Przetrwaliście ataki z zewnątrz, izolację od mediów, a przegrali z własnymi ambicjami. Zawiedliście w tym momencie kilkaset tysięcy wyborców. Brawo!

 4. Rafał mówi

  Co tu robisz, upadlińska onuco?? Wypad do siebie!!

 5. Rafał mówi

  Nic nigdzie nie idzie, tylko Konfederacja oczyściła się z trzech banderofili. W następnym Sejmie Konfa bedzie- i to silniejsza- a tych trzech nie będzie. I DOBRZE!!!

 6. bodek mówi

  synu bandery czy kacapa, nic ci do polskich spraw ! Najlepiej usuń się w swoją nore i NIE komentuj !

 7. Быдлошевский Л.З. mówi

  To jednego Polaka proszę nazwać ? Jednego jedynego. Nie ma ? Konfederacja. To moze Nike-Kurwin ? A może ten malutki żydek z Białegostoku ?
  No i co nie ma, prawda ? – ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 8. verizanus mówi

  A może przed wyborami tzw. śpiochy ujawniają się i JAK ZWYKLE rozbijają prawicę? 😉

 9. Egil mówi

  Dokladnie. Przed poprzednimi wyborami mieliśmy Jakubika i Scyzoryka, teraz jest Dziambor i Dobromir.

 10. Negro mówi

  Jak już przypominacie jak w sprawie wiatraków głosowali wolnościowcy, to wypadałoby przypomnieć jak w sprawie złóż naturalnych głosowała całą Konfa. Dlaczego większość Konfy zamiast zagłosować przeciw oddaniu złóż naturalnych wstrzymali się od głosu?
  Głosowanie nr 58 z 13 lutego 2020r.

 11. Irmina mówi

  Wolnościowcy,na pewno są jak nazwa wskazuje wolni od rozumu.

 12. Czarek mówi

  Cała KONFEDERACJA włsnie pali swój sukces . Mentzen protokół 1% . Lepiej wychodz Ci sprzedawanie piwa.

  Co miał Dziambor do Brauna to nie wiem bo akurat to on gada najbardziej rzeczowo mimo ,że nadgorliwie kwieciście

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.