Białoruska straż graniczna wysyła „uchodźców” na polską stronę [WIDEO]

nielegalni imigranci przechodzą przez granicę polsko-białoruską/fot. strazgraniczna.pl
3

Coraz więcej nielegalnych imigrantów usiłuje przekroczyć granicę polsko-białoruską. Białoruska straż graniczna wysyła ich na polską stronę. W sieci pojawiło się nagranie z takiej akcji. Białorusini nakazują „uchodźcom”, żeby przekraczali granicę. Polacy tłumaczą przybyszom, że ich pobyt na Białorusi jest legalny, a w Polsce nielegalny i nakazują zawrócić.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na Twitterze pojawił się opis sytuacji z 10 sierpnia.  Zamieściła go osoba, której pole przylega do granicy z Białorusią. Imigranci są dowożeni samochodami i pędzeni przez białoruskich pograniczników przez granicę. Polska straż graniczna otrzymała wsparcie wojska.

 

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Setki nielegalnych imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. Bosak: „Szczelność naszej granicy jest testowana przez służby białoruskie”.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Marcin Malik mówi

    W atykule nie ma informacji co się dzieje z przybyszami. Czy zostają w Polsce, czy jadą do Niemiec, czy zostają deportowani? Ja bym ich nakarmił, napoił i odwiózł na lotnisko cargo.

  2. Rebih mówi

    Ktoś w ten sam sposób „deportował” tych ludzi na teren Białorusi, więc Białorusini podają niechcianych gości dalej. Tak samo robiły (a może nadal robią) inne kraje europejskie, zarówno te z UE (Chorwacja, Grecja), jak spoza UE (Serbia). Pytanie, kto podrzuca uciekinierów Białorusi, czyżby robiła to Ukraina? Szlaki imigrantów prowadzą przez Turcję, nie przez Kaukaz i Rosję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.