Wipler odleciał?! Obwinia Korwina za rządy Tuska, a Brauna wyrzuciłby z Konfederacji [WIDEO]

Przemysław Wipler / zrzut ekranu - YouTube, RMF FM
20

Dziś (4.01.2023 r.) gościem Porannej Rozmowy RMF FM był poseł Konfederacji Przemysław Wipler. W trakcie rozmowy wyznał, że Konfederacja zagłosuje przeciw ustawie budżetowej, zaś sposób przejęcia mediów publicznych przez Tuska jest bezprawny i niedopuszczalny. Stwierdził także, że zakaz sprzedaży napojów energetycznych jest niedopuszczalny. Co najistotniejsze, poruszono także sprawę Grzegorza Brauna oraz Janusza Korwin-Mikkego. Z wypowiedzi Wiplera najwyraźniej wynika, że ten albo odleciał, albo działa na ostateczne rozbicie Konfederacji, partii założonej przez Grzegorz Brauna, Janusza Korwin-Mikkego oraz politycznej pamięci Roberta Winnickiego.

– Głosowałem przeciw zawieszeniu Grzegorza Brauna w prawach członka klubu Konfederacji, ponieważ uważałem, że za to, co się wydarzyło, co szkodzi Polsce, Konfederacji, Krzyśkowi Bosakowi, całej naszej formacji, powinien zostać usunięty z klubu a nie zawieszony – mówił Przemysław Wipler w internetowej części Porannej Rozmowy RMF FM.
Konfederacja z Grzegorzem Braunem to jest Konfederacja, która ma 5 proc., z czego olbrzymia większość to są absolutnie zdeterminowani fani Grzegorza Brauna, ale tzw. normalni wyborcy, którzy chcą normalnej polityki, nie polityki gaśnicowej, nie polityki ekscesowej, od wyrywania mikrofonów, wynoszenia choinek z sądów – dodał Wipler.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem Wiplera za obecny kształt rządu w pewnej mierze odpowiada Janusz Korwin-Mikke.
Ta kampania pokazała, że największe przepływy polityczne były między nami a Trzecią Drogą. I to, że teraz Polską rządzi Donald Tusk, że mamy rząd centro-lewicowy to jest efekt tak naprawdę działań Janusza Korwin-Mikkego. Udało mu się zniechęcić młode kobiety do głosowania na Konfederację słynną akcją z patriarchatem. To wyglądało jak prowokacja przeciw Konfederacji – powiedział Wipler, nie wskazując, że Korwin-Mikke był w zasadzie

Reasumując, przytoczmy słowa Marcina Skalskiego z felietonu pt. „Bosak, Mentzen – wyWiplerzać„: Gdyby nie Korwin i jego kilkudziesięcioletnia działalność publicystyczno-polityczna, to nikt by dzisiaj nie słyszał o żadnym Wiplerze. (…) Wipler, który sam z kolei jest odwrotnością króla Midasa, bo czego się w polityce dotknie, to zamienia w g**no.

Przeczytaj także:

Raport wojewody dolnośląskiego: Ukraińcy się nie asymilują, nadużywają alkoholu, niszczą mienie publiczne

K. Baliński: Operacja “Dancyg” i Operacja “Gaśnica”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan mówi

  Kto tę m***ę ściągnął do Konfederacji? Mentzen?

 2. z-k mówi

  Nie odleciał. Może tylko jest w pracy bo przejęły go służby – pruskie… albo te…..jeszcze bardziej słuszne?

 3. Sylwek mówi

  Ten pan jest przyczyną wyniku Konfederacji w wyborach. Ps. Pan celowo z małej litery.

 4. Ewa-Maria mówi

  Tego typu pajace ciągną Konfederacje ku dołowi. Właśnie tego typa powinni usunąć z partii. On posłowi Braunowi nie godzien jest czyścić butów,

 5. wojtek mówi

  Poczytajcie sobie jego życiorys choćby na lewackiej Wikipedii. Może doznacie objawienia.

 6. Arkadiusz mówi

  Przemek sięga głęboko do „mitycznego centrum”. Przepysznie. Dajcie mu mikrofon, niech mówi stale. Im więcej będzie się wypowiadał, tym mniej osobników jego pokroju znajdzie się w sejmie.

 7. anonim mówi

  Kto w Konfederacji podjął decyzję, że tego skompromitowanego szczura wyciągneli z politycznego rynsztoka? Tam głęboko pod ziemią jest jego miejsce. Na powierzchni będzie robił tylko szkody. Nie dorasta do pięt Posłowi Braunowi. Jego wywody polityczne to stek bzdur. Powinien raczej być gwiazdą u Zandberga. Taki z niego prawicowiec jak ze mnie rabin.

 8. Krzyś mówi

  Najwyższy czas! Pozbyć się tego człowieka z Konfederacji. Od czasu kiedy ten zły duch jest w tej partii dzieją się same złe rzeczy. Powiem krótko jeśli w Konfederacji nie będzie Brauna to mojego głosu nie macie Wipler to dla mnie nikt nie znam i znać nie chcę.

 9. tma2137 mówi

  Pierwszy który racjonalnie ocenia sytuację, byłaby to konfederacja ciekawa zlternartywa, ale póki co jej wiekszosc to Szury.

 10. W K mówi

  Widocznie doły Konfederacji popierają stwierdzenia tego Wiplera, bo gdyby nie popierały, nakazałyby usunięcie go z Konfederacji i musiałby odejść.

 11. andrzej mówi

  Kolejny zakamuflowany demon -udający aniołka !!! dla mnie to szuja i sługus iluminacki !

 12. Stan mówi

  Konfederacja uzyskała niskie poparcie w wyborach bo wyciszyliście J.K. Mikke i G. Brauna przed wyborami. Mimo to z partii Brauna weszło 4 posłów. Ci którzy popierali Konfederacje chcieli właśnie mocnej prawicy a nie kolejnej rozmydlonej partii. Reasumując, to nie JK Mikke i G. Braun byli przyczyna małego poparcia a odwrotnie; ich brak w kampani wyborczej (wyciszenie)

 13. anonim mówi

  Polityczne null, za cokolwiek sie zabral to wszystko spieprzyl, safandula i Papkin. Powinien siedziec obok tow. sasina.

 14. Shadow mówi

  To jest bezczelny sukinsyn. Pies cię je…ł. gnoju. Tyle jesteś wart , co to,co wydalasz w kiblu. I nie wymądrzaj się u mazurka (celowo mała litera) , czy u innego aparatczyka systemu. Jesteś żałosny i ci którzy pozwolili ci wejśc do Konfederacji.

 15. finka mówi

  Ten typ, spady z PiS ze skandalicznymi wybrykami spowodował, że notowania Konfy poszły w dół. Ciekawe dlaczego umieścili go na listach, mówiąc Michalkiewiczem zagadka to wielka.

 16. anonim mówi

  Zastanawia mnie, kto w partii podejmuje decyzje ze przywraca polityczne trupy do zycia jako zombie do niszczenia wszystkiego dookola. Ten typ to wyjatkowy szkodnik prowokator, ktory poprzez mielenie swoim bezczelnym jezorem dyskredytuje partie. Czy to stere kiejkuty rzadza, jak by to piwiedzial red. Michalkiewicz i do kazdej partii wstawiaja swoje bezpieczniki, ktore sa niczym bomby z zaplanowanym zaplonem…?

 17. Anty mówi

  Wipler. Zwykła systemowa szmata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.