Winnicki zapowiada proces przeciw Sakiewiczowi: „To regularny manipulator” [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. Radio Wnet
15

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki był we wtorek (28.05.2019) gościem Radia Wnet. Podczas rozmowy wskazał, jakie – jego zdaniem – były główne przyczyny słabego wyniku Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Zabrakło nam tygodnia lub dwóch, żeby dotrzeć do odpowiednio dużej grupy Polaków. (…) Byliśmy prawie nieobecni w telewizjach głównego nutu, dużych mediach. A jeśli byliśmy obecni, to wyłącznie atakowani. To widać w wynikach. Mamy najsłabsze poparcie tam, gdzie nie dociera Internet” – powiedział szef RN. Drugim czynnikiem słabego wyniku była – wg Winnickiego – słaba mobilizacja wśród najbardziej zdecydowanego elektoratu Konfederacji, czyli młodzieży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Winnicki podkreślił, że budzi niepokój sytuacja, w której przez noc ubyło Konfederacji ok. 200 tys. głosów. „Ubyło nam 30% głosów” – wskazał Winnicki i powiedział, że żaden inny komitet nie odnotował takiego spadku w oficjalnych wynikach w porównaniu do exit polls.

Prezes RN poinformował też, że poprosił prawników o rozważenie procesu przeciw Tomaszowi Sakiewiczowi. „Podłe insynuacje Sakiewicza, który każdego, kto nie zgadza się z polityką zagraniczną obecnego rządu, w tym z wiernopoddańczym stosunkiem do Izraela i USA, nazywa rosyjskim agentem, to jest – moim zdaniem – materiał na dobrze udokumentowany proces. Poprosiłem naszych prawników, żeby taki proces rozważyli, ponieważ Sakiewicz to jest taki regularny manipulator” – powiedział Winnicki.

Przypomniał też o propagandowych zagrywkach TVP, w tym o manipulacji, jakiej dopuściła się ta telewizja tuż przed ciszą wyborcza insynuując, że Krzysztof Bosak dziękował Moskwie za wsparcie. „To jest zupełnie absurdalne, co wyczyniają media rządowe na temat Konfederacji” – ocenił prezes RN.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Wygrały strachy na Lachy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Sakiewicz to łgarz,kłamca i agent wrogów Polski.

 2. Jerzy mówi

  Polska winna niezwłocznie naprawić błąd jakim było uznanie Izraela jako państwa. Taki krok usunął by obecne zagrożenie i zapobiegł w przyszłości dziwacnym roszczeniom.

 3. Antykomuch mówi

  Sakewycz to ukraińska onuca!

 4. Marcin mówi

  Ludzie Konfederacji muszą wejść do komisji wyborczych na jesień aby ponownie nie zniknęło 200tys głosów a na pewno i więcej. Agenturalny POPIS nie chce oddać władzy Polakom a trzeba koniecznie odsunąć Żydów i szabesgojów od władzy.

 5. Łukasz mówi

  Konfederacji przyszkadza bardzo Korwin, dlatego trzeba go wywalić. Proszę Konfederację o zastanowieniem się nad tym.
  Bóg-Honor-Ojczyzna

  1. Barbara mówi

   Chyba masz rację.

 6. Wiesław mówi

  A czy zauważyliście, ze tzw. „zydzi” zawsze przywłaszczają nazwy, kojarzone np. z danym regionem, aby zawładnąć sercami i umysłami, dając pozory, jakoby byli rdzenni. Np. polskie nazwiska i to nie rzadko . np. warszawski, Mazowiecki, Wojewódzki itd. Dlatego podobnie z prasą: gazeta wyborcza 9jakoby dawała wybór), Gazeta Polska, jakoby polska a reprezentuje interes zydów i Ukraińców, portal Niezależna, jakoby była niezależna. A Jezus Chrystus Pan, powiedział wprost: „diabła macie za ojca i spełniacie jego uczynki (Jan 8;44), albo mienia się zydami a nimi nie są tylko synagogą szatana (Apokalipsa 2;9). Szkoda że Polacy nie czytają Pisma Świętego, które mówi „strzeżcie się wilków w owczych skórach”, bo wilka bez przebrania wszyscy widzą, ale najgroźniejsze są te w owczych skórach. Szkoda.

 7. Andrzej mówi

  Korwin w Konfederacji i wszystko jasne. Jeżeli bierze się i firmuje człowieka, który od 30 lat w Polsce rozwala każdą partię i inicjatywę na prawo, promuje niebotyczny niepotyzm ( syn, żona, synowa, zięć na listach Konfederacji), to jaką opinię wystawia to Konfederacji? Albo są to chłopcy z piaskownicy, którzy niedorosli do politykli, albo krety pokroju Korwina.

  1. Wiesław mówi

   Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, potomek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności. To jest definicja nepotyzmu z encyklopedii. Udział w wyborach, to nie obsadzanie stanowisk, czy przydzielaniu godności, tylko poddanie się osądowi wyborców. Wyborcy decydują, kto dostaje mandat, a nie Korwin. Pomijam fakt, że to był raczej zabieg marketingowy, by zdobyć ileś głosów na nazwisko, bo przecież nikt nie liczył, że wejdzie tyle Korwinów. Natomiast nepotyzm jest wówczas, gdy PO, PiS obsadza swoimi ziomkami, z rodziny itp. stanowiska państwowe, opłacane z pieniędzy podatników. Dlatego niby są jawne konkursy. Ale oni to uzasadniali, ze muszą przecież gdzieś pracować. A w polityce, aż się roi od ojców (matek) i ich potomków. Jaruga, Czarnecki, Wasserman, dwie zony Gosiewskiego (jakby miał pięć to byłoby pięć) itd. I ja nie widzę w tym nic złego, wyborcy wybrali i tyle. A że Korwin, ma tyle dzieci… . To i dobrze. To jest tak, jakby mieć pretensje, ze ktoś bierze z racji 500+ 3000 bo ma szóstkę dzieci, podczas gdy inny bierze 500 A jeżeli Korwin rozwala, top nie można go wywalić, bo założy kolejne ugrupowanie i pociągnie znowu 2-3%. Trzeba go wchłonąć i zmniejszyć jego aktywność w mediach ( i tak właśnie było w Konfederacji). Przecież teraz wyciągali wypowiedzi z przed iluś tam lat, bo nie mieli świeżych. Toteż nie przegrali przez Korwina, bo taktyka była dobra, ale przez szero0ką kampanie oszczerstw a agentach Rosji. To był zmasowany atak i z TVPiS i TVN, TV Republika, i Gazet ( „Polska” i „Wyborcza”) i portali. Szli łeb w łeb w tej manipulacji. A Rosja jednak w świadomości ludzi budzi niepokój.
   I jeszcze a propos nepotyzmu: podczas nagrania w restauracji u „Sowy” i nie tylko było jak prezes NIK załatwiał posadę w innej agencji rządowej dla ziomala. I PiS miał wyciągnąć konsekwencje. I co? Nic. My nie ruszamy waszych a wy naszych. Tylko na potrzeby kampanii się odpali, a później śmieją się ze wszystkich. Ale to jest nepotyzm właśnie, zgodnie z definicją. I jest karalny. Chyba, że zmieniamy definicję nepotyzmu, jak z tolerancją. Ale ja wolę trzymać się właściwego nazewnictwa.

  2. zs mówi

   Sakiewicz to ruski Zyd – to oni opanowali Ukraine…..

   Jak wpisalem, ze ruskie Zydy nienawidza Polakow, to jeden z komputerow kawiarenki dostal bana – odpowiedz: „Tak to zobaczymy.”

   Ten sam komp. Wpolityce.pl dostaje po glowie za wpisy o NEPOTYZMIE kolejnego szabesgoja ADudy, kolejnego szabes na stanowisku prezydenta Polski.

  3. zs mówi

   „Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, potomek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.”

   Nepotyzm ma 2 strony:

   – w przeciwienstwie do szabesgojow propagowana jest rodzina, jako podstawa demograficzna a to jako podstawa „naszej pomyslnosci” pod rzadami malej grupy szabesgojow, glownie z Rosji (Izrael ma 20 % Zydow i tez 20 % imigrantow z Rosji w wiekszosci wzenionych w interesy Zydow, glownie przedsiebiorstwa holokaust.)

   Jest wiec strona ZLA, gdyz zeniac sie z Zydowka nie stajesz sie Zydem, lecz dzieci sa juz Zydami i wlasciwie one otrzymuja majtek po Holokauscie,. Kazdy moze isc do rabina i poprosic o zone Zydowke z przydzialem majatku. Np poznanskie urzedy sa opanowane przez rodziny z Ukrainy np Jasinski.

   – Dobra strona nepotyzmu, to rozwoj rodziny a wiec Polski.

   Wsrod Poloni jest taka idea, ze maz Polki staje sie Polakiem i nalezy mu sie takze czesc majatku z odszkodowan za zbrodnie II Wojny swiatowej a takze ruskiej okupacji – zydokomuny.

 8. DRES mówi

  Przeraża mnie głupota (choć zaczynam się zastanawiać czy to nie celowe działanie) Konfederacji w kwestii przyczyn ich „wyniku wyborczego”.. Te wszystkie kretyńskie tłumaczenia, że za mało ulotek, że internet.. Ludzie!!!!! W Polsce po raz kolejny sfałszowano wybory a wy pier…licie o braku ulotek!? I ja jako wyborca mam brać was na poważnie?? Czuje się jak w domu wariatów. Konfederacja była dla mnie ostatnim źrodlem nadziei, teraz po emigracji zewnetrznej przyszla chyba pora na wewnetrzną i odcięcie się od tego czegoś co dla żartu w 1989 roku nazwano Polską.

 9. de_ent mówi

  facet wszedł w koalicję psychiatryczną z Korwinem i Braunem i teraz szuka przyczyn porażki w TV… żenujące

 10. Łukasz mówi

  Co ty pier*olisz Wiesław.
  1. Korwin nie daje żadnej przewagi konfederacji, a raczej ją odbiera.
  2. Co da zmniejszenie jego aktywnosci w mediach, jeżeli i tak raz na jakis czas bedzie w mediach i palnie jakąś bzdure i zacznie kogoś obrażać itp itd.
  3. Lepiej usunąc kogoś kto ci odbiera głosy i buduje złą opinię o konfederacji, niż go wchłonąć i nawet ,,zamknąc mu łeb”, żeby dalej swoją obecnością i reputacją niszczył opinię o konfederacji

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.