Winnicki apeluje do TVP: Wyemitujcie filmy Brauna o sowieckich przygotowaniach do rozpętania II wojny światowej

Robert Winnicki i Grzegorz Braun / Fot. Twitter, PAP
6

Poseł Konfederacji Robert Winnicki zaapelował do prezesa Jacka Kurskiego o wyemitowanie filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna pokazujących rolę Związku Sowieckiego w doprowadzeniu do wybuchu II wojny światowej. „Apeluję w tym miejscu do szefa TVP – w dyspozycji Jacka Kurskiego są świetne filmy posła Konfederacji Grzegorza Brauna – „Marsz wyzwolicieli” i „Defilada Zwycięzców”, opisujące sowieckie przygotowania do rozpętania i przeprowadzenia II wojny światowej. Ich dysponentem jest właśnie telewizja publiczna, również w wersji z angielskimi napisami” – pisze szef Ruchu Narodowego na Facebooku.

Winnicki wskazuje, że filmy należy wyemitować w najbliższych dniach w najlepszym czasie antenowym, udostępnić w Internecie z angielskimi napisami i wysłać z takimi napisami do wszystkich ambasad w Warszawie. Do apelu załącza fragment filmu „Defilada zwycięzców” pokazujący nazistowsko-sowiecką zmowę i wspólną defiladę po pokonaniu i rozbiorze Polski w 1939 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konfederacja od dawna ostrzegała ws. ofensywy propagandowej jaka toczy się przeciw Polsce w kontekście II wojny światowej, nie tylko ze strony Rosji. Jako naród musimy się z tym zmierzyć mądrze, roztropnie, odważnie i solidarnie. Dobrym pomysłem byłaby ponadpartyjna inicjatywa prezydenta lub rządu w tej sprawie” – pisze Winnicki i podkreśla, że rosyjska narracja jest „tym groźniejsza, że częściowo przynajmniej pokrywająca się z akcją środowisk żydowskich przeciw naszemu narodowi i państwu”.

Jednocześnie Winnicki chwali polskie władze za reakcję na propagandowy atak Putina. „Choć całokształt polityki wschodniej rządu należy ocenić bardzo krytycznie, odpowiedź na atak Putina na Polskę była co do zasady trafna. Zarówno gdy chodzi o reakcję premiera jak i nieuleganie prowokacji przez prezydenta” – pisze poseł Konfederacji. Podkreśla też, że Putin nie osiągnął zamierzonego celu propagandowego, ponieważ „mimo wizerunku zimnego gracza dał ponieść własnym emocjom, zwłaszcza po reakcjach USA, Niemiec czy Francji, które pokazały, że sowiecka wizja historii najnowszej nie będzie powszechnie tak łatwo przyjęta”.

Pamiętajmy, że kolejne rocznice przed nami. Wbrew utartemu sloganowi, prawda sama się nie obroni. 2020 rok będzie bardzo ważny dla walki o polskie interesy i dobre imię na arenie międzynarodowej” – konkluduje Winnicki.

Źródło cytatów: Facebook

Zobacz też:

Konfederacja o antypolskiej wypowiedzi Putina: „Lawina kłamstw, której musimy się przeciwstawić”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  W latach 1920-1933 rozwijała się tajna współpraca wojskowa miedzy Reichswerą a Stalinem.Głównym inicjatorem ze strony Niemiec był gen.Hans von Seeckt.Po traktacie wersalskim fryce potrzebowali poligonów a onuce technologii…Więc Stalin udostępnił swój raj gdzie ,,beztrosko,, wiedli życie,, ludzie specjalnej troski,, dla towarzyszy niemieckich(kamaraden)czy jak to się tam pisze

 2. Robert mówi

  Do dzisiejszego dnia nic się nie zmieniło na tym froncie,kiedy Putin kłamie a niemiecki ambasador mówi,że to jego wina.Razem są SZCZĘŚLIWI,kiedy Polski ni ma

 3. Robert mówi

  Kij i marchewka.Putin kłamie,ambasador Niemiec się przyznaje,Polska będzie Nowym krajem(landem),to jednoczy starą bandę w uniiiii

 4. Robert mówi

  Pewnie dlatego ,,tylko Polin,,nas ratuje

 5. Marcin mówi

  ” Wyemitujcie filmy Brauna o sowieckich przygotowaniach do rozpętania II wojny światowej”

  Tak czy siak za drugą wojnę światową odpowiadają (zgodnie z logiką Korwina-Mikke) Polacy, którzy razem z żydami wprowadzali w Rosji komunizm.

 6. Michał mówi

  Czy te filmy są gdzieś dostępne z angielskimi, a najlepiej od razu z rosyjskimi napisami? Chciałbym uświadomić znajomych z zagranicy jak było naprawdę…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.