Konfederacja o antypolskiej wypowiedzi Putina: „Lawina kłamstw, której musimy się przeciwstawić”

1

W poniedziałek (30.12.2019) Konfederacja wydała oświadczenie w sprawie słów prezydenta Rosji Władimira Putina, który w swoich wystąpieniach 20 i 24 grudnia przypisał Polsce odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Wypowiedź Putina określono w oświadczeniu jako haniebną i skandaliczną oraz nawiązująca do propagandy z czasów totalitaryzmu stalinowskiego. „To jedna wielka lawina kłamstw, której musimy się stanowczo przeciwstawić i obronić prawdę!” – pisze Konfederacja. Poniżej pełna treść oświadczenia.

Prezydent Rosji, Władimir Putin, dopuścił się haniebnej i skandalicznej wypowiedzi na temat Polski, oskarżając nasze państwo o współudział w wybuchu II wojny światowej, współpracę z Hitlerem i antysemityzm. Putin uznał, że do konfliktu doprowadził nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a traktat monachijski z 1938 roku i rozbiór Czechosłowacji. Mało tego – prezydent Rosji bronił też interwencji Sowietów w Polsce. Uznał, że wkroczenie oddziałów Armii Czerwonej „w znacznej mierze uratowało życie dużej liczby ludności miejscowej”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiedzmy wprost: słowa Putina nawiązują do propagandy z czasów totalitaryzmu stalinowskiego. To jedna wielka lawina kłamstw, której musimy się stanowczo przeciwstawić i obronić prawdę! II wojna światowa rozpoczęła się agresją Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Jej kolejnym aktem była agresja obu tych totalitarnych imperiów na sąsiednie państwa na wschodzie i na zachodzie kontynentu. Wstępem do zbrojnej agresji Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego było ich wzajemne porozumienie z 23.08.1939 r., znane jako pakt Ribbentrop-Mołotow. Istotą zmowy dwóch agresorów był dołączony do paktu tajny protokół, który zawierał postanowienia o podziale stref wpływów, ukierunkowane na zagarnięcie terytoriów niepodległych państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii. To tajny protokół faktycznie czyni z tego porozumienia dokument, który był podwaliną dokonywanej przez oba państwa od września 1939 roku agresji.

W okresie bliskiej współpracy w latach 1939-1941 Niemcy i Związek Sowiecki prowadziły politykę bezwzględnego terroru wobec milionów obywateli RP. Niemcy zorganizowali na terenach Polski obozy koncentracyjne, niemal doszczętnie zniszczyli Warszawę, wymordowali miliony obywateli. Jednym z najbardziej wyrazistych symboli sowieckiej brutalności i terroru w tym okresie jest zbrodnia katyńska.

Ogółem wiosną 1942 roku na zapleczu frontu w niemieckich szeregach służyło około 200 tysięcy byłych sowieckich obywateli. Do końca tego roku ich liczba wzrosła według niektórych wyliczeń nawet do miliona! Rosjanie „w barwach” SS brali udział także w tłumieniu powstania warszawskiego. Od 4 do 14 sierpnia 1944 stacjonowali na Ochocie, gdzie zajmowali się przede wszystkim rabunkami i gwałtami, a także mordowaniem ludności cywilnej podczas Rzezi Ochoty.

Polska od pierwszych do ostatnich chwil wojny z poświęceniem walczyła przeciw Rzeszy Niemieckiej, a Polacy NIGDY nie kolaborowali z Hitlerem!

Podkreślmy jeszcze jedno: po zajęciu ziem polskich przez Armię Czerwoną w latach 1944-45 (którą również niektórzy polscy politycy, jak np. szef SLD Włodzimierz Czarzasty, nazywają kłamliwie „wyzwoleniem”), wciąż były one miejscem dokonywanych przez sowieckie i komunistyczne służby brutalnych zbrodni, masowych aresztowań i deportacji w głąb Związku Sowieckiego. Polska pozostawała zniewolono przez komunistyczny reżim przez niemal pół wieku i niepodległość zaczęła odzyskiwać dopiero od 1989 roku.

 Apelujemy o UDOSTĘPNIANIE! Wspólnie powiedzmy NIE kłamstwom historycznym, musimy stanąć w obronie prawdy i pamięci ofiar II wojny światowej!

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Morawiecki odpowiada na kłamstwa Putina. Mocne oświadczenie premiera RP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. tom mówi

    stalin wymordował ok. 200.000 Polaków na kresach w latach 1936-37 – wiedział o tym komorowski bo dostał materiały, które zaraz potem trafiły na półkę … rosjanin, który przez pomyłke wydał te materiały polskim historykom z archiwum, zapewne zniknął bez śladu

    Stalin murdered about 200,000 Poles in the borderlands in 1936-37 – komorowski knew about it because he got the materials, which immediately vanished … a Russian who mistakenly issued these materials to Polish historians from the archive probably was killed

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.