Wielkie szaleństwo trwa

Fot. PAP
20

Zdolności bojowe Kijowa są stale podtrzymywane dzięki temu, że USA i Europa zachodnia produkują ogromne ilości pocisków artyleryjskich. Jednak z szumnych zapowiedzi przekazania Ukrainie dużej ilości wozów bojowych i pojazdów opancerzonych na razie niewiele wynikło. Ukraińskich żołnierzy trzeba najpierw przeszkolić, a dopiero potem zorganizować skomplikowaną operację przekazania czołgów. Szkolić ma między innymi Polska i Niemcy.

Morawiecki zapowiedział, że Polska przekaże Ukrainie w najbliższym czasie aż 74 czołgi z czego 30 czołgów to sowieckie T-72M1R, 30 PT-91 Twardy (licencji sowieckiej) i 14 niemieckich Leopard 2. Rząd do tej pory nie podał do informacji publicznej ile polskich czołgów i aramatohaubic Krab zostało już zniszczonych na Ukrainie. Z uwagi na tak dużą liczbę czołgów, które rząd PiS zamierza przekazać Kijowowi, można wywnioskować, że spora ilość polskiego sprzętu już została zlikwidowana lub uszkodzona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

USA szykują kolejny „pakiet pomocy” dla Ukrainy o wartości 2 miliardów dolarów, ma zawierać pociski dalekiego zasięgu. Wszyscy się zastanawiają co ogłosi w Polsce prezydent Biden na „rocznicę wojny”. Prawdopodobnie jak ostatnio będzie mówić o demokracji i walce dobrych herosów ze złymi Rosjanami.

Dymetro Kułeba MSZ Ukrainy zapowiada, że rocznica konfliktu na Ukrainie będzie dla Rosji wielką klęską, zapowiedział też nowe sankcje i solidarność świata z Ukrainą. Z tych oświadczeń wynika, że rocznice wygrywają wojny, a „solidarność świata” zmieni bieg historii. Oczywiście Polacy nie mają pięciu lat, żeby traktować tych wynurzeń poważnie i mam nadzieję, że chociaż część z nich zachowa racjonalizm.

Rafał Ziemkiewicz na swoim Twitterze zaproponował, żeby każdego kto twierdzi, że to Amerykanie prowadzą wojnę lać po mordzie. Oczywiście to Federacja Rosyjska rozpoczęła działania bojowe, ale to Stany Zjednoczone konsekwentnie tę wojnę utrzymują, ale co gorsza nie dopuszczają możliwości rozmów dyplomatycznych zdając się całkowicie na radykałów z Kijowa, którzy w dużej mierze zostali uformowani przez Majdan w 2014 roku. Prawda dla Pana Ziemkiewicza jest zbyt trudna, więc może faktycznie niech rozdaje ciosy w stylu wiatraka. Nie zamierzam walczyć z wiatrakami.

Podsumowując nic się nie zmieniło. Na wschodzie Ukrainy trwają ciężkie walki pozycyjne. Rosja może je prowadzić przez długie lata, a Kijów będzie się opierać dzięki strategicznemu i wojskowemu wsparciu USA. Miejmy nadzieję, że ten impas nie będzie eskalować do większej wojny europejskiej. Europa i Rosja na tym bardzo wiele stracą, Amerykanie prawie nic.

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Wyrównanie rachunków za Wołyń, czyli Ziemkiewicz robi Polakom wodę z mózgu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Dla USA ta wojna to spełnienie marzeń. Nie dość że konsekwentnie osłabia Rosję to jeszcze sprzeda Ukrainie tyle broni że zadłuży ją na kolejne 100 lat. Już wcześniej Upadlina miała niższe PKB niż nawet niektóre kraje afrykańskie. Jeszcze może być tak że Upadlina będzie tak biedna że aby nie płacić USA sama dołączy do Rosji. To byłaby kompromitacja dla USA i tzw. 'krajów demokratycznych’

  Jeszcze przyjdzie taki czas że USA dogada się z Rosją kosztem Polski. Polska dla USA to tylko kolejny poligon do wydojenia.

 2. VOT mówi

  Niebiańską Jerozolimą na Ukrainie z 2017r, podpisane poroz. z Igor Berkut i 183 yd z ,,,,,? i Pisała Gazeta Warszawska IX 2018r. i przybycie tam 187 mln yd?????
  Czy Koszty jakie ponosi Polska i biedni/biedniejący Polacy- przyjmowaniem i finansowaniem to nie spłata 447?????

 3. Krzysztof mówi

  Czy te barany z Wiejskiej nie widzą ,że pozbywamy się uzbrojenia w zastraszającym tempie ? Kto nam to zrekompensuje ? Czy ten idiota z krakowa zastanowił się mówiąc , że rozbroiliśmy się – przed całym świtem ? Czy ten cymbał ma rozum we łbie , czy sieczkę ? Osobiści centa nie dałem i nie dam na upadlinę . Teraz dzieje się sprawiedliwość , za naszą mękę , a nasza tragedię w 1918- 1919 + Wołyń , Wola Pieniacka itd. nic ich nie żałuję – niech zapłacą rchunki9 z przeszłości !

 4. verizanus mówi

  @ Krzysztof To nie są barany. ONI mają z tego KONKRETNY zysk.OSOBISTY. Barany to na ich uposażenie o US zanoszą ;).

 5. z-k mówi

  Ziemkiewiczowi poglądy zmieniają się dwa razy w miesiącu w zależności od kierunku, z którego dochodzi zapach konfitur. Nie reklamujcie go……/

 6. zagłoba sum mówi

  Jako krakus bardzo Was, Drodzy Rodacy przepraszam za takie antypolskie gnidy i ścierwa, jak niejaki duda
  ( mała litera celowo), gowin, wannówna, ziobro itp kreatury. Wstyd mi tym bardziej, ze wymienione gnidy kalały swoją obecnością moją Alma Mater, Uniwersytet Jagielloński. Przepraszam,

 7. Dumny Polak mówi

  Akurat dzwonilem do wujka Wolodii i prosilem, zeby teraz skupil sie glownie na tych upancach, ktorzyby, bez obcej pomocy, staliby wciaz jeszcze z siekierami, pilami i widlami, w swoich krwawych, bydlecych szponach!

  On, za to prosil, zebysmy sie ich jak najwiecej z Polski pozbyli, bo jego rakiety az tak daleko nie siegaja!
  To wtede da im dopiero odpowiednio lupnia!

  Podziekowalem mu tez od nas wszystkich, za wysilki w pozbyciu sie tej upiornej faszystowsko-demonicznej zarazy z powierzchni ziemi!
  A najbardziej go wk..wia ten debilny, zdradziecki, puculowaty ryj, ale i na niego ma juz u siebie w ka,cie odpowiedni kij!

 8. hehehe mówi

  Jeszcze brakuje żeby ten geniusz od powyższych wypocin stwierdził, że Amerykanie podtrzymywali I WŚ i II WŚ nie dopuszczając do rozmów tylko działając na zniszczenie Europy :-))) No przecież lepiej byłoby uchwalić pokój i zostawić Niemcom to co udało im się zagarnąć :-))) Czy to jest „panie mądry” propozycja dla Ukrainy w obecnej sytuacji ?

 9. hehehe mówi

  Zamień „m” na „r” w nicku bo nie pasuje do treści 🙂

 10. Mati mówi

  Panie hehhe nie wie Pan o czym pisze. USA miały gdzieś Europę, podczas II wojny swiatowej, kiedy zostały zaatakowane przez Japonię, wypowiedziały jej wojnę. Hitler wsparł sojusznika i wypowiedział USA wojnę, dopiero wtedy USA przystąpiło do wojny w Europie. Są dpowiedzialne za wiele zbrodni np. Zrzucanie napalmu na cywilów, czy niszczenie dóbr kultury we Włoszech, z których naziści sie wycofywali. Tak to III Rzesza jest wpełni odpowiedzialna za II wojnę światową. Postawa anglosasów była jednak cyniczną grą. Churchill w 43 nakzał milczeć polskiemu rządowi w sprawie Katynia, bo madrość etapu kazała mu być na kolanach przed Sowietami. Potem pijakowi sie odwróciło i został rusofobem.
  Sojusz z USA to śmierć dla Europy!

 11. Mateusz mówi

  To naziści wypowiedzieli wojnę USA, a nie na odwrót. USA przez pierwsze lata w ogóle się nie przejmowały się wojną w Europie.

 12. Aleksander mówi

  Polacy jak zwykle dają sie wciągać w role użytecznych durniów obcych mocarstw i jak zwykle na tym tracą. Oddają naszą broń banderowskiej Ukrainie, bo tak chcą USA rywalizując z Rosją o pozycję na świecie. Skutek- przedłużanie wojny u naszych granic, zagrożenie starciem z Rosją, straty ekonomiczne, korzyści zero, bo Rosja nie jest dla nas gorsza od banderlandu. Kiedyś Anglicy chcieli odciągnąć Rosję od Indii, znaleźli głupców w Polsce , którzy popchnęli Polaków do pozbawionego jakichkolwiek szans powodzenia powstania styczniowego, skutki ponieśliśmy my. Kiedy Polacy się obudzą i zaczną dbać o nasz narodowy interes, a nie o obce mocarstwa?

 13. Paweł mówi

  USA podczas II wojny światowej były odpowiedzialne za zrzucanie napalmu na cywilne miasta, a także niszczenie dóbr kultury we Włoszech. Tak to naziści wywolali wojnę i byli za nią odpowiedzialni. Polityka anglosaska przebijała jednak cynizmem wszystko. W 43 jak trzeba było klękać przed Sowietami, to Churchill kazał milczeć polskiemu rządowi w Londynie o Katyniu, a potem został rusofobem, jak mu się zmieniła madrośc etapu.
  Sojusz z USA to zagrożenie dla świata i Europy!

 14. Paweł mówi

  Oczywiście naziści byli Niemcami, nie mam z tym problemu. Niemniej irytuje brak elementarnej wiedzy o II WŚ wśród Polaków. A co do tego nazizmu współcześnie, to wystarczy popatrzeć na bojowników z Azowa walczących pod Bachmutem, partię Swoboda, czy banderowskie flagi na czołgach…

 15. Paweł mówi

  Tak naziścy byli Niemcami, nie mam z tym problemu. Niemniej irytuje brak wiedzy na temat II WŚ wśród Polaków. A co do nazizmu współcześnie, to wystarczy popatrzeć na bojowników z Azowa walczących pod Bachmutem, partię Swoboda, czy banderowskie flagi na czołgach.

 16. Maksio mówi

  Czas skończyć z tym globalnym zaprzaństwem i hipokryzją! Prawda jest taka, że głównie politycy, media i władza wspiera wojnę na Ukrainie. Nakręcają sie wzajemnie i szczują przeciwko Rosji i Rosjanom. Nie dajmy się otumanić i lejmy propagandę ciepłym moczem, bo prawda jest taka, że w Monako, Monte Carlo, Londynie i Ibizie czy San Tropez i Nicei cumują obok siebie luksusowe jachty Rosjan, Ukraińców, Amerykanów. Trzepią kasiorę i zmieniają dupencje, a prosty lud walczy na Ukrainie nie wiadomo o co. Piszmy tu O POKOJU, nawołujmy DO POKOJU, BO POKÓJ MIĘDZY NARODAMI JEST NAJWAŻNIEJSZY. Polska, niestety przygotowuje się do drugiego roku wojny, wiesza ukraińskie flagi, planuje wysłać jeszcze większą ilość broni, itd. Rafał Ziemkiewicz sam nie wie co mówi. A szkoda, bo zamiast lać po mordzie, powinien pisać posty O POKOJU! Żeby się ludzie opamiętali, bo giną ludzie… 🇵🇱

 17. Ewa-Maria mówi

  Ja już pisałam o interesach jakie USA ma na Ukrainie i dlatego tak ,, pomagają,, im. W życiu nic nie ma za darmo, zawsze jest coś za coś. Nie wiem co porobiło się z Ziemkiewiczem, kiedyś był on ulubionym moim felietonistą. Miałam tą możliwość że przed laty spotkałam go w Warszawie. Świat się zmienia i ludzie też. Ziemkiewicz wisi na rządowej klamce więc musi mówić tak jak mu każą. Inaczej pójdzie w odstawkę. Ukraina jako takiej już nie ma i tej wojny nie wygra. Dziadek Biden to marionetka w rękach globalistów i masonerii. Nie wiem tylko po co on do Polski przyjedzie , chyba tylko żeby przewietrzyć ubrania.

 18. Dumny Polak mówi

  Moze gdzies tutaj szczesliwie ” zabladzi” w lesie, wokol Polski dzieja sie juz od lat dziwne rzeczy!

  A tak naprawde, nic dobrego nie sposob z celow tej wizyty oczekiwac!
  Przeciez on wciaz jeszcze nie wie, gdzie sie ta Polska znajduje!
  Moze chcialby znalezc w Polsce jaka,s ofiarna opiekunke dla starych kompletnie oglupialych, niedoleznych obsrywaczy gaci!?
  Nic madrego, a tym bardziec, pozytecznego DLA POLSKI, nie sposob tu zobaczyc, a raczej, same te katastrofalne!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.