Katarzyna TS: Wyrównanie rachunków za Wołyń, czyli Ziemkiewicz robi Polakom wodę z mózgu

Rafał Ziemkiewicz/ fot. screen
51

11 lipca 2023 roku przypada 80. rocznica Krwawej Niedzieli, czyli apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach zaplanowanego i przeprowadzonego przez OUN-UPA. W ludobójstwie wzięli też udział zwykli ukraińscy chłopi, którzy bestialsko mordowali swoich polskich sąsiadów w imię Samostijnej Ukrainy. W ramach „walki o wolność” Ukraińcy zabijali wszystkich Polaków, którzy nie zdołali przed nimi uciec. Okrutnie mordowali dzieci, kobiety, mężczyzn i starców. Żyją jeszcze świadkowie tych zbrodni, a od ponad dwóch lat Jacek Międlar nagrywa ich wspomnienia, publikuje nagrania na portalu wPrawo.pl, a niedługo wyda je w formie książkowej.

Nie wiadomo ilu Polaków zamordowali Ukraińcy podczas ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Różni historycy podają różne dane, ale wynika z nich, że możemy mówić o co najmniej 100 tysiącach ofiar. Wszyscy oni zostali zamordowani z jednego powodu – byli Polakami, a Ukraińcy chcieli Ukrainy czystej jak szklanka wody. Dziś na Ukrainie kwitnie kult Stepana Bandery i OUN-UPA. Gloryfikacja tych zbrodniarzy jest elementem budowania ukraińskiej tożsamości i odbywa się w sposób zorganizowany przez ukraińskie instytucje państwowe. Przez 30 lat polskie władze nie potrafiły lub nie chciały podjąć skutecznych działań, żeby się temu przeciwstawić. Po rosyjskim ataku na Ukrainę, do którego doszło 24 lutego 2022 roku, jest jeszcze gorzej. Propaganda ukraińska przedstawia współczesnych ukraińskich żołnierzy jako spadkobierców „bohaterskiej” UPA, a Polacy przypominający o ukraińskich zbrodniach i domagający się zaprzestania gloryfikacji ludobójców są opluwani jako „ruskie onuce” rozpowszechniające „narrację zbieżną z rosyjska propagandą”. Dyżurnym argumentem jest to, że sprawę Wołynia załatwimy po wojnie, a teraz trzeba Ukrainę wspierać bezwarunkowo i trzymać dziób na kłódkę. Po raz kolejny odpowiadam, że po wojnie banderyzm będzie na Ukrainie jeszcze silniejszy i żadnego „załatwienia sprawy” nie będzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tymczasem zbliża się 80. rocznica Krwawej Niedzieli i nawet wyzywanie Polaków od „ruskich agentów” nie pozwoli zamieść jej pod dywan. Co z tym fantem zrobić? Z odpowiedzią pospieszył Rafał Ziemkiewicz w swoim wideoblogu pt. „Polska-Ukraina. Rachunki krwi” opublikowanym 30 stycznia. Oto, co ma nam do powiedzenia „nowoczesny endek”:

W tym roku mamy 80. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Nie jest to sprawa, od której można uciec. Jest to sprawa, którą trzeba rozładować, trzeba ją w kontrolowany sposób odpalić. Bo o tym musimy mówić. I tę rocznicę musimy w przemyślany sposób uczcić. Czcząc ofiary, ale tu podpowiadam, bo brakuje mi tego wątku: w tych rachunkach krwi trzeba zobaczyć, że na rachunku bieżącym pojawia się coś, co można uznać za symboliczną przeciwwagę dla zbrodni banderowców. Pojawia się mianowicie te 100 tysięcy ofiar, mniej więcej, które padły teraz, w ciągu ubiegłego roku na Ukrainie. Te 100 tysięcy ofiar to są oczywiście ofiary walki o wolną Ukrainę, ale – przypominam – to są też ofiary walki o Polskę. Ukraińcy bronią i nas. W pewnym sensie, chcę być tutaj dobrze zrozumiany – nie mówię o żadnym usprawiedliwianiu – ale w pewnym sensie ten rachunek krwi, rachunek win się wyrównuje. I ta myśl powinna być w głowach wszystkich, którzy będą się zastanawiać nad tym, jak uczcić 80. rocznicę Rzezi Wołyńskiej.

Po tych rewelacjach Internauci nie zostawili na Ziemkiewiczu suchej nitki. Gdy zaapelowałam do niego na Twitterze, żeby się opamiętał, bo to, co mówi jest nie tylko niemoralne, ale zwyczajnie głupie, gdyż de facto oznacza, że Rosjanie zabijający dziś Ukraińców wymierzają im karę za ludobójstwo na Polakach, „nowoczesny endek” odpisał mi, że „nie rozumuję racjonalnie”. – Narody nie mają niezmiennych przyjaciół ani wrogów a tylko niezmiennie interesy. Nawiasem, znaczące, że ci sami, którzy wobec Ukraińców jadą emocjami o Wołyniu, stręcząc nam porozumienie z Rosją wołają o realizm – napisał Ziemkiewicz.

Odpisałam, że nie stręczę porozumienia z Rosją, ale nie zgadzam się na relatywizację ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, a dobrych stosunków polsko-ukraińskich nie uda się zbudować, jeśli Ukraina będzie gloryfikować zbrodniarzy i udawać, że tego ludobójstwa nie było. Odpowiedzi nie dostałam, natomiast Ziemkiewicz zarzucił mi, że słuchałam jego wywodu „z zacietrzewieniem”, a nie „ze zrozumieniem”. – Rzecz oczywista, że trzeba skłonić Ukraińców do przepracowania pamięci Wołynia, ale nie wolno pozwalać grać tą pamięcią Kacapii (zwł. że to dopiero megazbrodniarze) – napisał. Zapytałam jak zamierza skłonić Ukraińców do przepracowania Wołynia i po co Ukraińcy mieliby cokolwiek przepracować, skoro rachunek krwi został wyrównany. Ziemkiewicz nie odpowiedział. Ale za to nagrał kolejny wideoblog, który opublikował 9 lutego. Tytuł brzmi „Kacapia kontraatakuje”, a to, co mówi Ziemkiewicz sprowadza się do trzech tez. Pierwsza teza: po nagraniu o wyrównywaniu rachunków krwi między Polakami i Ukraińcami Ziemkiewicz został zaatakowany przez trolle szerzące rosyjską dezinformację. Druga teza: rosyjska propaganda kontratakuje, a jej zadaniem jest „zasiewać wątpliwości i przypominać o Wołyniu”. Trzecia teza: musimy „przepracować” 80. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, bo „tych trolli będzie coraz więcej”.

Jak widzicie, Rafał Ziemkiewicz nie wycofał się z pomysłu „wyrównania rachunków krwi”, krytykę tego pomysłu uznał za rosyjską propagandę, a Polakom zaleca, żeby „przepracowali” rocznicę ukraińskiego ludobójstwa. Do lipca jest jeszcze sporo czasu, więc jest bardzo możliwe, że podczas obchodów rocznicy Krwawej Niedzieli wielu Polaków będzie już oswojonych z tym pomysłem, a nawet go zaakceptuje. Dlatego od razu ostrzegam: Ziemkiewicz robi Polakom wodę z mózgu! Dlaczego? Dlatego, że to nie my mamy „przepracować” tę rocznicę. To Ukraińcy mają ją „przepracować”, bo to Ukraińcy dokonali ludobójstwa na Polakach, a nie Polacy na Ukraińcach. Obecna wojna to są „rachunki krwi” pomiędzy Ukraińcami i Rosjanami. Natomiast „rachunki krwi” za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej nie mają tu nic do rzeczy. Gdyby przyjąć logikę Ziemkiewicza, to polskie „rachunki krwi” z kacapami i szkopami wyrównała walka ZSRR z III Rzeszą. Co prawda, mordowali nas jedni i drudzy, ale kacapy mordowały szkopów, którzy nas mordowali, a szkopy mordowały kacapów, którzy nas mordowali. Czyli nie ma o co kopii kruszyć, tak? Nie wypominajmy Niemcom Palmir, Auschwitz, Rzezi Woli i nie domagajmy się reparacji wojennych od RFN. Nie wypominajmy Federacji Rosyjskiej operacji polskiej, Katynia, wywózek na Syberię i do Kazachstanu oraz mordowania żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Skoro „Wołyń był dawno” i należy iść do przodu, to zbrodnie dokonywane na Polakach przez kacapów i szkopów też były dawno, a „rachunki krwi” wyrównał ktoś inny.

Ciekawa jestem, czy Rafał Ziemkiewicz miałby na tyle odwagi, żeby spojrzeć w oczy żyjącym jeszcze świadkom ukraińskiego ludobójstwa, którym wymordowano rodziny i zalecić im, żeby „przepracowali” 80. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, bo jeśli tego nie zrobią, to znaczy, że służą kacapskiej propagandzie. Obstawiam, że takiej odwagi by nie miał. Bo ci ludzie jeszcze po osiemdziesięciu latach od tej zbrodni płaczą na jej wspomnienie i ciągle mają przed oczami swoich bliskich bestialsko pomordowanych przez Ukraińców. Dla nich Rzeź Wołyńska nie jest czymś, co „było dawno”. Dla nich to jest coś, co trwa do dziś. I to właśnie powinno wybrzmieć podczas 80. rocznicy Krwawej Niedzieli, a nie niemoralne i głupie pomysły Ziemkiewicza o „wyrównaniu rachunków krwi” cudzymi rękami.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Ruska ku*wa”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zagłoba sum mówi

  „…przypominam – to są też ofiary walki o Polskę. Ukraińcy bronią i nas…” To niemozliwe, zeby być takim idiotą i pisać podobne brednie z własnej, nieprzymuszonej woli, więc zasadne jest pytanie: ILE ta ANTYPOLSKA gnida ziemkiewicz dostał za opublikowanie takich łajdackich słów?..

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  W 1947 roku w maju ( 2 lata po wojnie ) pochowano gen. Świerczewskiego i rozpoczęto natychmiastowa „Akcje Wisła ” w której wywieziono 100 000 Banderowcow z Bieszczad i 50 000 Banderowcow z Lubelskiego i przesiedlono ich na Ziemie Odzyskane gdzie w 1996 r. w Elblągu na weselu kolegi po pół godzinie zorientowalem się że to byli sami Ukraińcy, mówili tylko po Ukraińsku. Msza oczywiście u popa Greckokatlickiego z nią i nim w czapach weselnych. Nie muszę dodawać że pop był żonaty co nieprzeszkadzalo im od prawie 500 lat być częścią Kościoła Katolickiego, prawda ?

  W lutym 2018 roku pomnik przy drodze Baligród – Cisna został gen. Swierczewskiemu ZNIESIONY DO GOLEJ ZIEMI i nie ma od 2018 lutego tego pomnika a był potężny ….I nie ma i Poliniakom NIC A NIC to nie przeszkadzało, prawda ? – 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 3. Buran mówi

  Wydaje się że przestawiono panu Ziemkiewiczowi zwrotnicę i zaczął jechać po szynach PISu.

 4. W K mówi

  Red. Ziemkiewicz wystawił sobie świadectwo wzorowego NKWDzisty. Stara, dobra szkoła kłamstwa. Może kończył szkołę w Moskwie.

 5. dsa mówi

  …koncówka banderoli, jak mówił klasyk…
  …pozdrowienia dla P. Treter – pałować wyjebków natury zawsze i na każdym kroku!

 6. Ayax mówi

  Jak to Ziemkiewicz. 10 razy okłamie, 2 razy powie prawdę i niektórzy mają go za prawicowego publicystę. 2 lata temu dostałem jego książkę pod choinkę od szwagierki, ze niby ja taki „prawicowiec” takie tresci lubie czytać 🙂 nawet nie znam jej tytułu, gnije gdzieś w szafie. Szkoda czasu na patałacha.

 7. Maniek mówi

  Płacą mu, to mówi jak każą. Ale widzę że dziad się postarzał i to jest optymistyczne

 8. jazmig mówi

  Pani Katarzyno, dała się pani wpuścić Ziemkiewiczowi w kanał dyskusji o rachunku krzywd, liczbie ofiar itp. Tymczasem problem tkwi zupełnie gdzieś indziej. Problemem jest to, że Ukraina pod rządami banderowców stawia pomniki bestiom, które zarządzały lub realizowały bestialskie ludobójstwo Polaków. Gdy ktoś mówi, że to są ukraińscy bohaterowie, bo walczyli z sowietami, to ja odpowiadam: oni mordowali Polaków, a nie walczyli z sowietami, a ponadto Niemcy też walczyli z sowietemi, czy zatem mogą oni stawiać pomniki Hitlerowi, Himmlerowi itp?

 9. beno mówi

  Ukraińcy nigdy nie walczyli o Polskę, natomiast bardzo chętnie kolaborowali z Niemcami i byli pierwszymi do eksterminacji Żydów I Polaków. To bezsporne fakty historyczne- Wołyń, Małopolska Wsch, Lwów, Powstanie Warszawskie itd. A biorąc pod uwagę całkowitą już banderyzację tego tworu można jedynie spodziewać się dziś podobnej „pomocy” dla Polaków z tamtego kierunku. To pierwsza rzecz. Poza tym, jeśli pominiemy kłamliwą w 100% propagandę sączącą się non stop z tvpis odnośnie wojny i poszukamy prawdziwych źródeł (dla chcącego nie jest trudne) obecnego konfliktu i RZECZYWISTEGO przebiegu to przy odrobinie zdrowego rozsądku pojmiemy w czym rzecz i gdzie jest faktyczny agresor. Natomiast opowieści o „wyrównanym rachunku krwi” może wymyślić tylko zadaniowany (czyt. „wzmocniony podarunkiem” $) lub zupełny idiota. Najgorsze jednak jest to, że znajdą się jeszcze głupsi od „nowoczesnego endeka” i przyjmą te wierutne bzdury za „prawdę objawioną”.

 10. Ewa-Maria mówi

  Co z nim się dzieje. Nie poznaję Go. Nie wiem tylko czy wierzy w to co mówi. Ukraina walczy za nas. Ona walczy za siebie. Nie znam ani jednego przykładu w czym nam pomogła. Zaszkodziła i to dużo razy. Ostatni haniebny przypadek jak wstrzymali tranzyt kolejowy z Chin przez kilka tygodni. Tego typu ich łotrostw można mnożyć w nieskończoność. Ziemkiewicz odleciał całkowicie.

 11. demokryta mówi

  Na dużym spotkaniu we Wrocławiu 15 lat temu, jakoś tak ten pajac powiedział, że kopalnie są niepotrzebne i trzeba je zlikwidować. Na te słowa zrobiła się ogromna wrzawa i Ziemkiewicz uciekł (po paru minutach wystąpienia). Krótko przedtem był w Nowym Yorku ponoć na szkoleniu dwa lata u starszych i mądrzejszych (głośno było o tym). Nie ma co się dziwić, że on taki, chociaż długo się czaił z dywersją, może teraz zostanie prezydentem, uszy ma właściwe…

 12. Jas mówi

  Od dawna nie slucham Ziemkiewicz bo to mydlek lawirant i plywak blaka sie po roznych programach i za kase pieprzy trzy potrzy Obecny jydowski antypolski nierzad oddzial sanchedrynu na Polske prowadzac polityke antypolska glaszcze co raz to za pomoca takich Ziemkiewiczow bandytow z UPA i obecnych ich czcicieli.

 13. z-k mówi

  Pan Ziemkiewicz doskonale wie gdzie stoją konfitury a że właścicieli półek z konfiturami jest kilku to i Ziemkiewiczowi poglądy się zmieniają jak sobie właściciele życzą. Ale to nie tylko jego ogarnęło banderoopętanie. Nawet Winnicki wykrzykiwał coś o sk-synach co o banderowskich rzeziach wspominają.

 14. George mówi

  Ziemkiewicza już dawno przestałem słuchać i oglądać jego wideoblogi, bo dla mnie stało się jasne, że został funkcjonariuszem pisowskiego aparatu propagandy. Tak, tak – stał się pisowskim aparatczykiem wciskającym Polakom pisowską propagandę. W zasadzie TVP Info i wideoblogi czy felietony Ziemkiewicza wciskają identyczny kit, a że nie oglądam TVP Info, to i nie oglądam i nie czytam wypocin Ziemkiewicza.

 15. cccpsucks mówi

  tego cfela do końca poniosło

 16. Polonia Restituta mówi

  Proponuję p. R.A.Z. wydać kolejną książkę, podpowiem tytuł i nie roszczę sobie do niego praw autorskich – Myśli nowoczesnej chorągiewki (ciśnie się tu na usta inne określenie, ale wydaje się, że i to będzie wystarczająco sugestywne co do zawartości publikacji).

  R.A.Z. sierpem, R.A.Z. młotem – ważne by mieć robotę.

 17. Piotr Dean mówi

  Takie wpisy to mnie najbardziej rozwalają… Ziemkiewicz już conajnniej od dekady jedzie po szynach PiSu, a niektórzy jakby spali. Nie jest problemem, że ta druga strona jest tak głupia, ale to że po naszej , umownej stronie, jest tyle osób, które nic nie kumają z rzeczywistości. Są z nami chyba przypadku…

 18. Zeniu mówi

  Naprawdę Pani myśli że Ukraińcom się upiecze i nie zostanie rozliczone ? To już jest rozliczane. Wystarczy zobaczyć ile wyznawców Bandery juz zginęło. Naprawdę Pani myśli ze pene plemię imodpusci ? No ale te plemię jest sprytne i mści się w białych rekawiczkach. A Polacy potrafią tylko szczekać zamiast się uszyć o tego plemienia taktyki zalatwiania spraw. Ukrainy juz niema proszę Pani. A po wojnie to Bandera będzie znikał bo już nie będzie potrzebny a i bronić jego też już nie będzie miał kto.

 19. Itotyle mówi

  Ziemkiewicz (autor książki „Jakie piękne samobójstwo”), za krwawe srebrniki usilnie zaangażował się w namawianie rodaków do radosnego wskoczenia pod pędzący pociąg. RAZ to najpodlejsza świnia. Mam nadzieję, że los odpłaci mu pięknym za nadobne.

 20. Irmina mówi

  Ziemkiewicz jako „nowoczesny endek”,to przysłowiowa menda polityczno-mediowa.Jako sługa mądrzejszych i ohydniejszych bałamuci poliniactwo swoją retoryką „prawicowości”,no i nie źle sobie żyje z tego.

 21. Быдлошевский Л.З. mówi

  Od 7 lat śledzę na bieżąco rosyjski internet i dziennie 2 godziny minimum. Jak się popatrzy co Białorusini i Rosjanie piszą o Polsce to ciarki oblatują ….Nr. 1 na świecie w ilości bomb atomowych ca. 7 000 sztuk ….Triada w pełni gotowa…Lodołamaczy atomowych 8 i budują następne …Atomowa elektrownia pływająca zwodowana 2 lata temu która cały Obwód Kaliningradzki w elektryczność zabezpiecza ….Rakiety lecace 25 000 km/h to jest 7 km/s….Nikt na razie nie ma czego podobnego….

  A Polacy w amoku są i krzyczą Atak, Atak, Atak….Życzę więc dobrego ataku …..Na bolszewika gon, gon, gon….Narod kompletnie zatracił kompas i skazany jest na zagładę jako samodzielny byt …- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 22. Быдлошевский Л.З. mówi

  Wczoraj Duda z Zielenskim spotkał się w Rzeszowie gdzie nocowali a u was cisza ….😂😂😂 Niemiecki „Der Spiegel” doniosl …😂😂😂 – ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 23. Normalny mówi

  Jakoś Ziemkiewicz dziwnie unika od dawna rutynowo wątków żydowskich. Dlaczego ???

 24. Pawdziwy POLAK mówi

  Sprawa jest jasna i oczywista, dobrze przetrzepali Ziemkiewiczowi tyłek na lotnisku w Londynie, dali jasny sygnał , chcesz, aby twoja córeczka skończyła naszą uczelnie ? to zmień front, bo razem z tobą wróci do Polski, tak się zestrachał, że ją wyrzucą, że sprzedał przekonania za możliwość zostanie jej na uczelni. Proste t i jasne.

 25. Dumny Polak mówi

  Chetnie sie czyta Panstwa wypowiedzi!
  Wszystkie czujne i adekwatne do zmian, jakie by one nie byly.
  Przyznaje, ze sam KIEDYS, tez go sluchalem.
  Przyjemnie stwierdzic, ze wszyscy trzymamy sie tutaj w kupie i potrafimy stworzyc wspolny front przeciwko ZLU!
  PIES MU MORDE LIZAL! Nie uniknie bliskiej a sprawiedliwej kary za zdrade!

 26. verizanus mówi

  @ Dumny Polak Raczej uniknie. Jak uczy historia. Bo kto za zdradę Polaki nie uniknął?

 27. KRESOWIANIN mówi

  Banderowcy mordujący jeńców ❗https://discord.com/channels/857200394308812830/857844466618466394/1073625623932698776

 28. Быдлошевский Л.З. mówi

  Nie znalazłem…Szkoda…Skomplikowane….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 29. Henryk mówi

  Szkoda słów, róbmy swoje i pies drapał ziemkiewicza, to wieprzowina.

 30. Bronka mówi

  Czy tylko ja widzę, jakie wielkie, chazarskie uszy, ma ta stara,miękka, obwisła „kobieta”? 😀

 31. Dante mówi

  Innego córka też robi karierę w UK. Cóż, trzeba się poświęcić, ale kraj też? Drogo.

 32. Krystian mówi

  Miałbym 2 pytania do Ziemkiewicza. 1. Skoro nie ma stałych wrogów tylko stale interesy to dlaczego Rosja nieprzerwanie jest wskazywana jako wróg Polski. Przecież z nimi też powinniśmy mieć interesy.
  2. Jeżeli przyjmujemy że na Wołyniu zgineło ok 100 tys polaków i teraz Ziemkiewicz twierdzi że rachunek jest wyrównany bo zgineło 100 tys ukrainców. To co bedzie jak w ciągu najbliższych miesięcy zginie kolejne 100 tys ukrainców. Czy w 80 rocznicę Wołynia dorżniemy brakującą liczbę polaków?

 33. Maksio mówi

  Cymbalistów było wielu, ale nikt nie śmiał zagrać przy Jankielu. Od kiedy to prawo działa wstecz? „Rachunek krwi, rachunek win się wyrównuje”. Co ten Ziemkiewicz mówi? Bawi się w PROKURATORA GENERALNEGO, SĘDZIEGO DREDA? Jakieś morały w stylu Ajatollaha Chomeiniego? Jeśli w taki sposób interpretujemy historię, to Wołyń był za te pale które gładko wchodziły w kozackie dupy…

 34. verizanus mówi

  @ Maksio Rzymskie prawo nie działa wstecz. Bolszewickie jak najbardziej. Było to widać, jak lewacy chcieli tępić duchowieństwo katolickie.
  Wołyń to było tępienie NIEWINNYCH Polaków katolików. A pale były dla najgorszych kryminalistów tamtych czasów.

 35. wojtek mówi

  Ziemkiewicz od 30 lat robi Polakom wodę z mózgu.
  Plus wydarzeń na Ukrainie jest taki, że opadają maski fałszywym prorokom. Możemy przekonać się kto rządzi w Polsce.

 36. Maksio mówi

  Verizanus: Pale wbijało się zdrajcom, zgadza się. Znasz-li ten cytat, gdy hetman wojska zaporoskiego Bohdan Chmielnicki mówi do Jana Skrzetuskiego herbu Jastrzębiec: „Te Tysiące poszły by za mną (…); Popatrz co się dzieje na Ukrainie, kto tutaj szczęśliwy? (…) Dla nich ziemia? Dla nich złota wolność? A reszta? Bydło. Jakiej wdzięczności doznało wojsko Zaporoskie za krew w obronie Rzeczypospolitej przelaną? Gdzie przywileje kozackie? Wolnych kozaków w chłopów chcą zmienić. Chcę wojny z nimi, nie z królem. Król to jest ojciec, a Rzeczpospolita – matka. (…) A gdyby nie oni, miałaby Rzeczpospolita nie Dwojga, a Trojga Narodów tysięcy wiernych szabli przeciwko Turkom, Tatarom, Moskwie. ”

  Źródło: Henryk Sienkiewicz, Ogniem i mieczem

 37. Reakcjonista mówi

  Szanowna Pani redaktor. Szkoda czasu na zajmowanie się Ziemkiewiczem. To presstytutka na poziomie dna. Ten pismak dla kasy zrobi wszystko.

 38. Leszek SG mówi

  Ziemkiewicz zawsze był kanalią i koniukturalistą. I tylko frajerzy łapali się na jego niezależność i jakieś antysalony. Używa też ukraińskiego słownictwa: „kacapy”. Obrzydliwy cwaniaczek bez żadnych zasad. Nie czytać go, nie kupować książek, bojkotować. Niech pisory go utrzymują razem z banderowcami. Robił za PiSu kiedyś w TVP. Nie tak dawno jego żona coś prowadziła na TVP2. acet dla mamony zrobi wszystko, a przynajmniej wiele. Nieciekawy osobnik

 39. Быдлошевский Л.З. mówi

  https://youtu.be/RtnRE5aHvRU

  Ponad 1 mln ludzi ogladnelo Aleksieja Simonowa będącego w 10 mistrzów harmonii i śpiewu w Rosji….Szkoda tylko że srać chodzą za stodole bo kibla nie mają ….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 40. Onufry mówi

  Seymour Hersh on Substack „US Navy behind Nord Stream 2 pipeline explosion” opisuje relację ze źródeł wywiadowczych, jak to Amerykanie motywowali specjalistów norweskiej marynarki od podwodnych operacji: „to plant remotely triggered explosives that wrecked three of the four pipelines built to carry natural gas from Russia to Europe.”

  Ziemkiewicz na tweeterze parę dni temu: „jeśli ktoś wyjeżdża, że to USA wywołały wojnę i celowo ją podtrzymują, to od razu gościa w mordę i za burtę (w sensie przenośnym oczywiście) bo to nie może nie być płatny strupel kacapii.”

  Jakoś mi tak wychodzi, że chłop się próbuje przechwalać, jak on tam tych Norwegów osobiście na miejscu motywował (w sensie dosłownym oczywiście).

 41. Apoloniusz mówi

  Moim czułym papierkiem lakmusowym polskości jest stosunek do Kresów, Polaków na Kresach i ludobójstw dokonanych na Polakach na Kresach. Jakoś dotychczas dobrze mi się to pokrywa ze stosunkiem do polskości i Polaków w ogóle, stosunkiem prawdziwym a nie deklarowanym. Niegdyś lubiłem Ziemkiewicza, czytałem jego felietony, ale już dłuższy czas temu uświadomiłem sobie, że jest dwuznaczny i ambiwalentny. Już go nie czytam. Zrobił sobie zaciszny i ciepły kącik w okrągłostołowej altance gdzie robi za miękkiego antysystemowca, za co ma dostęp do establishmentowej spiżarki z konfiturami. Na swoją miarę oczywiście. Bóg z nim.

 42. Быдлошевский Л.З. mówi

  „Na dziś to Rosjanie wypowiedzieli walkę z niemoralnym zachodem, w Rosji:
  Nie ma gender, transpłciowców, pornografii, handlu organami, adenochronu, za to jest zdrowe jedzenie i zdrowe rodziny z matki i ojca, a nie rodzica nr 1 i 2, jest wysoka kultura i Słowiańska samoświadomość…”

  – a ci znów z Puczybutem na Białorusi ….Normalni to oni nie są to pewne….Chorzy ludzie …Też muszą żyć..-

  ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 43. s6ty mówi

  Niezły śmieć. Ziemkiewiczowi banderowskiej prostytutce z anglosaskim tryzubem w zadku ktoś powinin ostro wypłacić.

 44. hjk mówi

  Koljny cwaniaczek który zacheca do samosądów? Co mi się wydaje że to do nich wróci bo można gadać co się chce ale całe PRL nie miało tylko pogardy do Polaków ile w ostatnim roku pokazał PIS i banderowskie prostytuki w rodaju Ziemkieiwcza:))) Teraz siedzą sobie z Sakiwiką i ptkami po zyjkach miziają:)))

 45. ;/; mówi

  Jest jednak jeden „problem” w rozumowani banderowskiego kolaboranta Ziemkiewicza – Jest to cmentarz w Katyniu który jakby nie patrzeć jeszcze stoi.

 46. Rebih mówi

  Właśnie do Najwyższej Rady Ukrainy wpłynął projekt zmian w kalendarzu świąt państwowych.
  Zamiast „Dnia Zwyciestwa” 9 maja zaproponowano obchodzenie „Dnia Pamieci i Pojednania” w dniu 8 maja.
  Nietrudno zauważyć, że ta „pamięć” i „pojednanie” to gest w kierunku „herojów” ze święconymi nożami i święconymi widłami.

 47. wit mówi

  No i musiałem zdjąć z półek parę jego książek i wynieść do piwnicy. Ale wstyd mi został i nie wiem co z nimi dalej zrobić

 48. Boł mówi

  Ziemkiewicz bredzi nie od dziś. Lata temu jak pisywał do interii, to nabazgrał tam paszkwil na Powstanie Warszawskie, w którym sam dekiel stwierdził, że nie ma dużej wiedzy o Powstaniu Warszawskim. To jest pajac z nadania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.