Wielka Brytania znosi nakaz maskowania i okazywania certyfikatów kowidowych. Aplauz w parlamencie po oświadczeniu Borisa Johnsona [WIDEO]

premier Boris Johnson/ fot. screen
4

W środę (19.01.2022) premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, oświadczył w Izbie Gmin, że rząd znosi obowiązek maskowania, certyfikaty kowidowe i wymóg pracy zdalnej. Oświadczenie zostało przyjęte radosnymi okrzykami.

Od czwartku (27.01.2022) przestaje obowiązywać nakaz okazywania certyfikatów kowidowych. Johnson podkreślił, że organizacje, które nadal chcą je stosować, mogą to robić, ale nie jest to już obowiązek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Od tej chwili rząd nie zaleca już obywatelom, żeby pracowali zdalnie – powiedział premier UK i zalecił, aby pracownicy jak najszybciej wracali do biur.

– Rząd wycofuje nakaz noszenia masek we wszystkich miejscach. Od jutra nie wymagamy już noszenia masek podczas lekcji. Departament Edukacji wkrótce wycofa wytyczne dotyczące ich noszenia na terenie szkół. Będziemy zalecać zakładanie masek w zamkniętych i zatłoczonych pomieszczeniach, ale zaufamy osądowi Brytyjczyków i nie będziemy karać osób, które zdecydują się nie zakrywać nosa i ust – oświadczył Johnson.

W najbliższych dniach rząd ma przedstawić plan dalszego luzowania restrykcji.

W dniu, w którym w Wielkiej Brytanii zostanie zniesiony wymóg okazywania paszportów kowidowych, polski Sejm ma głosować nad ustawą segregacyjną wprowadzająca taki obowiązek. Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że ustawa ta jest niezbędna do pokonania piątej fali koronawirusa i zagroził dymisją, jeśli nie zostanie przyjęta. Gdyby kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości miało choć trochę oleju w głowie, ustawa poszłaby do kosza, a minister Niedzielski w odstawkę. Tym bardziej, że aby ją przegłosować, PiS będzie potrzebował wsparcia sanitarnych zamordystów z opozycji totalnej.

Źródło informacji: Twitter, RMF FM

Zobacz też:

Minister Niedzielski zapowiedział powołanie nowej rady do walki z pandemią. Oprócz lekarzy w jej skład mają wejść m.in. ekonomiści i socjolodzy [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Maria mówi

  Być może jest to sprytny układ z Kaczyńskim i PiS? Miliony Polaków wypędzić do Anglii a potem tam znowu zrobić terror aby nie mogli już wrocić? PiS wprowadzając za chwilę poprawkę 1846 doprowadzi do plajty małych firm i sklepów a Niedzielski, minister PiS, lockdaun’em sklepów nawet spożywczych, urzędów i poczt, dokończy dzieła wypędzania/ucieczki milionów Polaków . O to chyba prezesowi i klice PiS chodzi! Chcą się pozbyć milionów ludzi im nie sprzyjającym!! A wszystkie partie popierające te szaleństwa PiS nie zdają sobie sprawy że niebawem stracą i swoich wyborców.

 2. Zły chłopek mówi

  A „nasze” jełopy z wiejskiej właśnie dopiero chcą to wprowadzić.
  Kraj z kartonu i błota.

 3. Marcin mówi

  Trudno posądzić masońsko satanistyczne elity brytyjskie o dobre intencje. Ciekawe o co im chodzi. Pokazać dla świata że zaszczepienie w 80% daje takie możliwości. A może idzie wojna i muszą zdjąć kajdany żeby podreperować się gospodarczo. Ciekawa sprawa…

 4. Barnaba mówi

  Jest covid bezobjawowy, a ruscy już dawno stwierdzili istnienie paranoi bezobjawowej… Oby to nie był przypadek naszego ministra, bo nie leczeni ludzie jednak umierają. Nie wygląda to dobrze…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.