Minister Niedzielski zapowiedział powołanie nowej rady do walki z pandemią. Oprócz lekarzy w jej skład mają wejść m.in. ekonomiści i socjolodzy [WIDEO]

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. screen
12

W poniedziałek (17.01.2022) minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w miejsce dotychczasowej Rady Medycznej ds. Covid-19 zostanie powołana nowa rada do walki z pandemią, w skład której wejdą nie tylko lekarze, ale również m.in. ekonomiści i socjolodzy.

ZOBACZ: Prof. Flisiak o rezygnacji członków Rady Medycznej: „Od września żadne nasze rady nie były wdrażane w życie”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niedzielski podkreślił, że celem działań nowej rady ma być nie tylko „projektowanie walki z pandemią, ale – mamy nadzieję – również proces, za kilka miesięcy, wychodzenia z pandemii”. – Stąd też jest argument za tą szerszą formułą, która powinna uwzględniać już nie tylko aspekty medyczne, ale aspekty związane z życiem gospodarczym i społecznym – powiedział szef MZ. Oświadczył też, że rządowi doradzać będą też konsultanci krajowi i zaapelował, żeby z ich porad korzystali wojewodowie.

Minister Niedzielski stwierdził, że „mamy do czynienia z piątą falą pandemii”. – Omikron zaczyna dynamicznie wzrastać jeśli chodzi o udział w strukturze badanego genomu. W tej chwili jest to poziom ok. 20% – powiedział Niedzielski. Poinformował też, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia szczyt zakażeń wystąpi w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. zakażeń dziennie. Są też prognozy wskazujące na 120 tys. zakażeń już pod koniec stycznia oraz do 140 tys. zakażeń pod koniec lutego lub na początku marca.

Niedzielski odniósł się też do procedowanego w Sejmie projektu ustawy segregacyjnej nazywając ją „kluczowym elementem, który może nam pomóc w opanowaniu i poradzeniu sobie z tym ryzykiem bardzo wysokich zakażeń”.

– Bez tych narzędzi, moim zdaniem, trudno wyobrazić sobie dalszą walkę z falą, dlatego przez weekend prowadziłem konsultacje z panem premierem, jak i z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim i otrzymałem zapewnienie, że ustawa, która znajduje się w Sejmie, będzie procedowana. W niej pokładam nadzieję na skuteczną walkę z piątą falą powiedział Niedzielski.

Źródło informacji i cytatów: Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Co wolno wojewodzie, czyli odrzucona poprawka o obowiązku szczepień dla posłów i senatorów

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gracjan mówi

  Słyszałem jak ktoś mówił w sklepie, że Pan Prezydent, Pan Premier oraz cała rada ministrów winna być poddana odpowiedzialności karnej za dokonania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Tak gdzieś słyszałem. Nawet nie wiem gdzie 😈😈😈😈😈🌹🌹

 2. WWL2000 mówi

  Niedzielski niech weźmie klałnów z cyrku i wyjdzie na to samo.

 3. anonim mówi

  Nie ma się co ciszyć z tego, że 13 łotrów uciekło niczym szczury z tonącego okrętu. Prawdopodobnie mają opracowaną alternatywną taktykę terroru sanitarnego, której ramy określiła big farma i big tech. Tą zbrodniczą bandę może powstrzymać jedynie wolnościowa kontrrewolucja światowa.

 4. Artur mówi

  Powinien w tej radzie być prawnik

 5. MAREK mówi

  Tak, ekonomiści, socjolodzy, psychopaci, dewianci, zdrajcy, zbrodniarze, kto jeszcze do rady „medycznej”?
  Jak długo Polacy chcą jeszcze czekać na pełny ucisk, przymus, totalitaryzm, terror fizyczny i psychiczny oraz likwidację ludzi „niepokornych i zbędnych” na polecenie niedzielskich, kaczyńskich, tusków, hołowni, czarzastych, zandbergów i biedroniów???

 6. Shadow mówi

  Nie tylko menda powinna odpowiadać za śmierć i powikłania chorobowe u ludzi, ale również za kolosalne marnotrawienie pieniędzy wypracowanych przez społeczeństwo. Na razie ten zbrodniarz, malwersant i zdrajca ma to gdzieś. Zobaczymy co będzie dalej.

 7. Adam mówi

  Niedzielski to dobry aktor. Po jego minach tym sztucznym przejeciu , zakłopotaniu faktycznie jeszcze ktos może uwierzyć w jego fachowość. A rzeczywistość jest inna. Pacjentów covid sie nie leczy tylko podłącza pod respirator aby mogli lżej umrzeć.

 8. bobi mówi

  Tego „cyborga”już dawno powinno się wysłać w nicość. Ten pajac,bez emocji w głosie w zachowaniu w wypowiedziach jest dla mnie sterowaną marionetka (szmatą) wykonującą rozkazy wiadomo kogo. Goń się PAJACU z wielkimi uszami.

 9. Barnaba mówi

  Jeśli już Rada musi być, to członkowie powinni złożyć pod przysięgą oświadczenie, że nie pobierali żadnych „grantów” od producentów szczepionek ani nie otrzymują poleceń do wykonania na terenie Polski od żadnych ośrodków zagranicznych ( n.p. masonerii wszelakich rytów). Krzywoprzysięstwo powinno być karane jak zdrada stanu. Pierwszy powinien złożyć taką przysięgę minister zdrowia, który przecież żadnego medycznego wykształcenia nie ma. Jeszcze lepiej – dymisję. Bo położy PiS A statystyka? „Kłamstwa, okropne kłamstwa i statystyka” (Benjamin Disraeli)

 10. Barnaba mówi

  Jeszcze jedno: proponuję obejrzeć wystąpienie wieloletniego doradcy francuskiego rządu d/s epidemii i szczepień, b.v-przewodnicząego WHO, prof. Christiana Perronne. Dobrze by było, żeby min. Niedzielski też obejrzał i zorientował się w co brnie. Wystąpienie tłumaczone na polski język.

 11. Republikanin mówi

  CRON – Covidowa Rada Ocalenia Narodowego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.