Wielka Brytania znosi izolację, kwarantannę i finansowanie testów na koronawirusa [WIDEO]

premier Boris Johnson/ fot. screen
1

W poniedziałek (21.02.2022) premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił, że od czwartku rząd całkowicie znosi izolację dla osób z potwierdzona infekcją Covid-19 oraz kwarantannę i testowanie dla ich rodzin. Zostaje także zniesione śledzenie kontaktów.

Johnson podkreślił, że rząd będzie zalecał osobom z pozytywnym wynikiem testu, aby zostały w domu, ale jest to takie samo zalecenie jak w przypadku osób chorych na grypę. Nie ma mowy o przymusie. Obywatele podejmują decyzję na własną odpowiedzialność.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier UK podkreślił, że ze względu na łagodny przebieg infekcji wywoływanej przez wariant Omikron testowanie nie jest już koniecznym narzędziem w walce z pandemią. W związku z tym natychmiast zostaje zniesiony wymóg testowania uczniów i pracowników placówek edukacyjnych.

Od 1 kwietnia zostaje zniesione finansowanie testów z budżetu państwa. Dotyczy to zarówno testów dla osób bez objawów jak i z objawami infekcji. Finansowanie zostanie utrzymane wyłącznie dla osób z grup ryzyka, u których wystąpią symptomy choroby. Każdy, kto chce się testować, może to robić za własne pieniądze kupując test w aptece. Od 1 kwietnia rząd nie będzie też rekomendował stosowania certyfikatów kowidowych.

Źródło informacji: ITV News

Zobacz też:

Czy uda się wyjść z kowidowej psychozy? Katarzyna Treter-Sierpińska w EmisjaTV [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.