Wielka Brytania znosi izolację, kwarantannę i finansowanie testów na koronawirusa [WIDEO]

premier Boris Johnson/ fot. screen
1

W poniedziałek (21.02.2022) premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił, że od czwartku rząd całkowicie znosi izolację dla osób z potwierdzona infekcją Covid-19 oraz kwarantannę i testowanie dla ich rodzin. Zostaje także zniesione śledzenie kontaktów.

Johnson podkreślił, że rząd będzie zalecał osobom z pozytywnym wynikiem testu, aby zostały w domu, ale jest to takie samo zalecenie jak w przypadku osób chorych na grypę. Nie ma mowy o przymusie. Obywatele podejmują decyzję na własną odpowiedzialność.

Premier UK podkreślił, że ze względu na łagodny przebieg infekcji wywoływanej przez wariant Omikron testowanie nie jest już koniecznym narzędziem w walce z pandemią. W związku z tym natychmiast zostaje zniesiony wymóg testowania uczniów i pracowników placówek edukacyjnych.

Od 1 kwietnia zostaje zniesione finansowanie testów z budżetu państwa. Dotyczy to zarówno testów dla osób bez objawów jak i z objawami infekcji. Finansowanie zostanie utrzymane wyłącznie dla osób z grup ryzyka, u których wystąpią symptomy choroby. Każdy, kto chce się testować, może to robić za własne pieniądze kupując test w aptece. Od 1 kwietnia rząd nie będzie też rekomendował stosowania certyfikatów kowidowych.

Źródło informacji: ITV News

Zobacz też:

Czy uda się wyjść z kowidowej psychozy? Katarzyna Treter-Sierpińska w EmisjaTV [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.