[WIDEO] Europa: kulturowo ubogacony Sylwester! Płoną samochody we Francji, Belgii i Szwecji!

Fot. Twitter
4

Każdy kraj ma swoje tradycyjne sposoby na świętowanie Nowego Roku. We Francji już od kilku lat należy do takowych podpalanie samochodów. Wraz z nią, z podobną nową, świecką tradycją zmagają się Szwecja i Belgia.

W Sylwestra 2018 roku liczba podpalonych pojazdów wzrosła do 1031, a aresztowano aż 510 osób. Póki co wiadomo, iż w samym Strasburgu spłonęło minimum 220 samochodów. Łączna liczba prawdopodobnie nie będzie niższa, niż tysiąc. Nic bowiem nie wskazuje na to, by tendencja miała się zmieniać. Mieszkańcy dzielą się na Twitterze swoimi przeżyciami, składając sobie noworoczne życzenia. Cóż może być bowiem lepszego, niż spontaniczne inicjatywy społeczne?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Patrząc na ubogacony kulturowo Zachód, trudno nie czuć ukłucia zazdrości. Ileż bowiem tracą Polacy, będąc częścią zacofanego zaścianka? Sama Olga Tokarczuk wstydziła się polskiego stanowiska w sprawie przyjmowania uchodźców. O ileż barwniejszy i kolorowy byłby polski Sylwester, gdyby ktoś podpalił w centrum Warszawy choćby malucha? Niestety, nie dane nam jest póki co cieszyć się rozrywkami bogatej Europy.

Źródło informacji: pantarhei24.com

Przeczytaj również:

 

Svante Thunberg o ekologicznej karierze córki: Greta ma problemy psychiczne

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. zz top mówi

    Stepowo-pustynna czarna dzicz szaleje ze szczescia.

  2. marju73 mówi

    Dzicz podobna do tych którzy ich tu sprowadzają.

  3. marta mówi

    Strasznie ubolewam nad istnieniem takiego serwisu jak NOIZZ który jest czytany u mnie w pracy przez młodych nieświadomych i pochłanianych przez tęczowe szaleństwo ignorantów, Koszmar ten jest prowadzony przez devianta tzw z kółkami w uszach który najprawdopodobniej jest PED.. są tam artykuły chyba pochodzące z tranaslatora myślałem początkowo ale okazuje się że tak rażące błędy składniowe popełniają aktywiści którzy tam „redagują” min jakaś ciastoch co pisze bzdury i uprawia propagandę L. koszmar !!! do tego ich hasła #Dziewuchydziwuchom i #Bezpetard kłamliwe argumenty żeby w ciszy obchodzić Sylwka. haha Szczęsliwego Nowego Roku #BEZNOIZZ

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.