Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego aresztowana za korupcję, pranie pieniędzy i udział w grupie przestępczej. W jej domu policja znalazła torby z ogromną ilością gotówki

wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili/ fot. screen
5

W piątek (9.12.2022) wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Eva Kaili z Grupy Socjalistów i Demokratów, została zatrzymana przez belgijską policję w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji. W niedzielę (11.12.2022) Kaili została postawiona w stan oskarżenia i aresztowana na mocy decyzji belgijskiego sędziego Michela Claise’a.

Aresztowany jest też ojciec Kaili, jej partner i asystent parlamentarny. Cała czwórka usłyszała zarzuty udziału w organizacji przestępczej, korupcji i prania pieniędzy. W domu Kaili policja znalazła torby z gotówką. Pieniądze nie zostały jeszcze przeliczone, ale według informacji prasowych ma to być kwota sześciocyfrowa. W domu innego podejrzanego znaleziono 600 tys. euro w gotówce. Według informacji prasowych państwo korumpujące eurodeputowanych to Katar.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grecka partia socjalistyczna PASOK, której członkiem jest Kaili, usunęła ją ze swoich szeregów, a przewodnicząca PE Roberta Metsola zawiesiła ją w obowiązkach. Natomiast szef greckiego organu ds. prania brudnych pieniędzy, Haralambos Vourliotis, nakazał zamrożenie majątku Kaili oraz jej partnera i najbliższej rodziny.

W ramach obecnie toczącego się śledztwa pojawił się też wątek włoski. Zatrzymany został sekretarz generalny Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych, Luca Visentini, oraz Pier Antonio Panzeri, były poseł do Parlamentu Europejskiego, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego podkomisji ds. praw człowieka. Przeszukano także dom posła do Parlamentu Europejskiego Marca Tarabelli z Grupy Socjalistów i Demokratów. Aresztowany został również sekretarz generalny włoskiej organizacji pozarządowej „No peace without justice” Niccolo Figa-Talamanca, który pełnił funkcję konsultanta rządów w sprawie metodologii działania międzynarodowych trybunałów sprawiedliwości.

Źródło informacji: PAP, euractiv.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Moralni zwycięzcy zrobieni w trąbę

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Ciekawe z jakiego powodu TAK NAPRAWDĘ podpadła 😉

 2. zagłoba sum mówi

  Całą wierchuszkę i większość szeregowych z jewrejopierdzimentu powinno sie aresztować. Zarówno tę babę ze zdjęcia, jak i Rych „Byłem w kazdej partii” Czarneckiego a przede wszystkim tę skorumpowaną sukę , Urszulkę, która zakupiła 4.5 miliarda dawek gnojówki zwanej dowcipnie „szczepionką”. No, bachory poupychane po róznych pfizerach i modernach, więc trza się odwdzięczyć…

 3. M.K. mówi

  A wiecie, że w Polsce jest pomnik „Zawsze wierni Banderze”?!

 4. adam mówi

  Sami sobie przyznawali premie jedni drugim bo im sie należało za to ze tyle robią dla ludzi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.