Wiceminister Łukasz Piebiak rezygnuje ze stanowiska i składa pozew przeciw Onetowi

Łukasz Piebiak/ fot. screen
3

Po publikacji Onetu dotyczącej zaangażowania wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w ataki na sędziów krytykujących Prawo i Sprawiedliwość, wiceminister złożył dymisję. „W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu” – napisał Piebiak w oświadczeniu przesłanym PAP. Według informacji podanej przez TVP Info minister Zbigniew Ziobro przyjął rezygnację Piebiaka.

„Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby” – oświadczył Piebiak. Zaznaczył, że wielokrotnie był atakowany przez „media i sędziów wrogich reformie”. „Nieprzypadkowo kłamstwa pojawiają się  bezpośrednio przed wyborami parlamentarnymi. Mają uderzyć nie we mnie, ale w reformy. Są narzędziem walki politycznej” – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piebiak zaznaczył, że jego odejście „ma chronić Sprawę”, a nie „dawać satysfakcję oszczercom”. „Nie chcę, aby wysuwane pod moim adresem oszczerstwa stały się pretekstem do ataków na zmiany w sądownictwie, na które czekały miliony Polaków” – powiedział były wiceminister.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Wiceminister sprawiedliwości zaangażowany w akcję hejtowania sędziów. Premier czeka na wyjaśnienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. tomasz mówi

    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.

  2. j-da mówi

    Onet napisał to lokajskie żydopachoły d…w troki i odwołują człowieka bez zbadania sprawy. Jak tak dalej pójdzie to zostanie Kaczyńskiemu tylko Buc-Brudziński od tępienia judaszkowych antysemitników

  3. Robert mówi

    Więc będzie walczył z Niemcami,pojedzie na Rudym? Nie zapomnij sza…rika

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.