Wicemarszałek Terlecki uderza w Polaków na Litwie: „Polska nie może być zakładnikiem swojej mniejszości”

Ryszard Terlecki/ fot. twitter
14

Wicemarszałek Sejmu RP, Ryszard Terlecki, udzielił wywiadu portalowi Delfi.lt (pełne tłumaczenie na portalu Kresy.pl). W wywiadzie został poruszony wątek relacji polsko-litewskich, o których Terlecki powiedział, że są coraz lepsze.

– Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem tej współpracy w ramach grupy parlamentarnej. Po kilku latach przerwy udało się wznowić pracę Litewsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej. Kroki są podejmowane po obu stronach, zarówno przez polski Sejm, jak i litewski Seimas. Wkrótce spotka się zespół roboczy, który przygotuje porządek obrad, a w tym roku grupa spotka się w Warszawie. Uważamy, że jest to istotne, ponieważ nasze stosunki międzypaństwowe rozwijają się w dobrym kierunku, więc musimy z powrotem je odbudować także w sferze politycznej, czyli między parlamentami – wskazywał Terlecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wicemarszałek odniósł się też do sytuacji mniejszości polskiej na Litwie. – Polska nie może być zakładnikiem swojej mniejszości, na przykład na Litwie lub w innych krajach. Organizacje polskich mniejszości narodowych w innych krajach muszą brać pod uwagę interesy państwa polskiego – stwierdził Terlecki dodając, że Polakom na Litwie jest o wiele lepiej niż próbuje się to pokazać w Polsce.

– Haniebna wypowiedź, ale zgodna z linią tego rządu, czyli uderzania w polskość na Litwie. Moralność w polityce to m. in. solidarne dbanie o dobro całej wspólnoty narodowej, również rodaków poza granicami. Stąd prosty wniosek- rządzą nami moralni degeneraci – skomentował wypowiedź wicemarszałka Terleckiego poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

Źródło informacji i cytatów: kresy.pl, twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: List otwarty do PiS w sprawie złamania obietnicy wyborczej dotyczącej elektrowni wiatrowych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  Imć Terlecki, Polska ma zawsze bronić Polaków za granicą. Szczególnie jak stanowią mniejszość narodową. Zawsze!

 2. Costooh mówi

  Jak widzę, pan poseł Winnicki uważ, że Rząd RP powinien być zakładnikiem ruskiej jaczejki zwanej dla niepoznaki Akcją Wyborczą Polaków na Litwie. Jednak się temu specjalnie nie dziwię skoro szefem jego jaczejki na Litwie jest niejaki Mundek Klonowski, który jak może próbuje wejśc od tyłu, bez smarowania agentowi Moskwy Waldkowi T.

  1. Hammurabi mówi

   Nie chodzi o organizacje. Nie chodzi nawet o podstawową komórkę partii słusznie zbrodniczą zwanej. Chodzi o los, byt i prawa mniejszości polskiej na Litwie i nie tylko tam. Plujesz jadem a nie myślisz. Polska mniejszość żyje przecież nie tylko na terenach byłego ZSRR. To co robią Litwini z Polakami, w przypadku innej nacji spotkałoby się – i słusznie – z ostrymi reakcjami a nawet sankcjami.

  2. Costooh mówi

   Jestem Polakiem z Litwy, ciągle mieszka tam moja rodzina, często tam bywam i dość dobrze wiem jak w LR wygląda sytuacja Polaków. Wiem też kim jest W.T., chciałoby się napisać TW i kim jest Mundek K. i jak na „polskości” zarabiają. „Plujesz jadem…” retoryka żywcem przesieniona ze stalinowskich czasów. Gratuluję.

 3. Ania mówi

  Współpraca Polaków w kraju i na świecie jest solą w oku dla Żydów, bo to oni zawsze zwarci nie chcą żadnych nawet znamion konkurencji.

 4. MSW mówi

  Terlecki był już Miss Polonia 2017. Czym chce zostać tym razem uhonorowany? Może Orderem Wielkiego Księcia Giedymina? Troszkę pod publiczke…

 5. mio mówi

  Przestańcie pier…ć ! Polska jest Polską może się przychylić ale nie nadskakiwać. Owszem za granicami wschodnimi jest wiele osób pochodzenia polskiego ale tylko tyle i nic więcej. Tacy z nich Polacy jak z wyjezdnych Polaków Anglicy.

  1. Pw mówi

   Sam wypierdku pierd..sz!

  2. Pw mówi

   Sam wypierdku pierd..sz! Kto dał tobie prawo oceniać kto jest Polakiem a kto nie.

  3. Ada mówi

   ’Mio”, powiedz to tym wszystkim wywiezionym nago i boso w bydlęcych wagonach i pod lufą m.in. na Sybir! Wywiezionym na zatracenie i jawnie okradzionym z całego ich dorobku!
   Było tyle lat na ściągnięcie ich, rdzennych przecież Polaków do kraju… A teraz ich potomkowie doczekali się novum – otóż Chińczycy na super warunkach lokują się tam na całego!
   Bo Chiny potrafią dbać o zabezpieczenie dobra…Chińczyków przecież, bo kogóż by innego!

 6. piotr p mówi

  Szkoda, że Terlecki nie dopowiedział kto w tych stosunkach międzynarodowych komu nadstawia.

 7. Czesław mówi

  Ojciec Terleckiego był TW, widać że podobny charakter i odebrał odpowiednie antypolskie wychowanie.

 8. julie mówi

  A co ty dziadu masz do Polakow , no co ? ! Nie przypominam sobie aby ktos CIE wyciagnal z Kart Polskiej Historic abys draniu w jakis sposob dbal o Ojczyznie Polakow badz zrobili cos DLA nich ! A do Polski to maja koronne Prawo Polacy a nie chechly wszelkiej , antypolskiej masci !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.