WHO ogłasza koniec pandemii: „Nadszedł czas, aby przejść z trybu awaryjnego do postępowania z Covid-19 jak z innymi chorobami zakaźnymi”

dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus/ fot. Twitter
5

W piątek (5.05.2023) dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Ghebreyesus, ogłosił koniec pandemii Covid-19. – Przez ostatni rok Komitet ds. Nagłych Wypadków i WHO dokładnie analizowały dane i rozważały, kiedy będzie właściwy czas na obniżenie poziomu alarmu. Wczoraj Komitet ds. Nagłych Wypadków zebrał się po raz piętnasty i zalecił mi ogłoszenie zakończenia stanu kryzysu zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Przyjąłem tę radę. Dlatego z wielką nadzieją ogłaszam koniec COVID-19 jako globalnego stanu kryzysu zdrowia – powiedział  Ghebreyesus.

W wygłoszonym oświadczeniu dyrektor WHO wskazał, że „nadszedł czas, aby kraje przeszły z trybu awaryjnego do postępowania z Covid-19 jak z innymi chorobami zakaźnymi”. Jednocześnie zastrzegł, iż „nie oznacza to, że COVID-19 przestał być globalnym zagrożeniem dla zdrowia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– W zeszłym tygodniu COVID-19 odbierał życie co trzy minuty – i to tylko zgony, o których wiemy. W tej chwili tysiące ludzi na całym świecie walczą o życie na oddziałach intensywnej terapii, a kolejne miliony nadal żyją z wyniszczającymi skutkami stanu po COVID-19. Ten wirus tu zostanie. Wciąż zabija i wciąż się zmienia. Nadal istnieje ryzyko pojawienia się nowych wariantów, które powodują nowe wzrosty liczby przypadków i zgonów – powiedział Ghebreyesus.

– Najgorszą rzeczą, jaką jakikolwiek kraj może teraz zrobić, jest wykorzystanie tej wiadomości jako powodu do utraty czujności, demontażu systemów, które zbudował, lub wysłania wiadomości swoim obywatelom, że COVID-19 nie jest powodem do zmartwień – oświadczył dyrektor WHO. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie zawaham się zwołać kolejnego Komitetu Nadzwyczajnego, gdyby COVID-19 ponownie zagroził naszemu światu – dodał. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

Mój komentarz: Po trzech latach kowidowego obłędu oficjalnie ogłoszono jego odwołanie. Ale żeby ludzie nie poczuli się tak zupełnie odstresowani, to Ghebreyesus oświadczył, że chociaż kryzys minął, to zagrożenie cały czas się utrzymuje, więc jak będzie trzeba, to znowu uruchomi się cały ten cyrk. Nie sądzę jednak, żeby do tego doszło. Inwazja Rosji na Ukrainę skutecznie zakończyła pandemię już ponad rok temu, a władze, lekarze i naukowcy, uczestniczący w kowidowej hucpie, skompromitowali się w stopniu, który uniemożliwia ponowne wejście do tej samej rzeki. Chyba, że ludzie zapomną o tym, co z nimi wyprawiano w ramach tzw. walki z pandemią. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, możemy ponownie stać się ofiarą prania mózgów. Dlatego od czasu do czasu warto przypomnieć sobie ten cyrk, żeby nie dać się ponownie ogłupić. Pomoże Wam w tym moja książka „Kowidowe getta”, którą można zamówić TUTAJ. Polecam!

Źródło informacji i cytatów: who.int

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczyt bezczelności, czyli kowidowi eksperci znowu nadają

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Shadow mówi

  Nie dalej jak wczoraj, pan i władca przychodni warszawskiej , świadczącej usługi z NFZ-tu oświadczył, że nie zostanę przyjęta do lekarza ( zapisana wcześniej), bo nie podoba im się mój sprzeciw w stosunku do namordników i krytyka ich organizacji, oraz krytyka traktowania pacjenta. Ja astmatyk, z chorobą serca i wieloma innymi schorzeniami, nie dość, że się duszę w namordniku,dostaję paniki, to zaparowane okulary, odbierają mi widzenie czegokolwiek.Gabinet zabiegowy wiecznie otwarty nawet przy badaniu EKG, przy którym kobieta musi się obnażyć do połowy. Człowiek się rozbiera przy nie zasłoniętym oknie od ulicy. Jak się zorientowałam, że stoję przy odsłoniętym oknie pół naga , to mało mnie szlag nie trafił. Ale dla tych sukinsynów możesz się dusić, przewrócić i zabić, byle wykonać rozporządzenie zbrodniarzy. I do zbrodniarzy zaliczam ministra choroby i nagłej śmierci, tak jak i szefa WHO odpowiedzialnego za zbrodnie w Etiopi. Na odchodnym powiedziałam, żeby ich szlag trafił, mając na myśli taką”służbę zdrowia”. ——-Dopóki nie rozwalimy tego w perzynę, będą nami pomiatać.

 2. piotr mówi

  Zagrożenie ze strony klimatu oraz wirusów jest kłamstwem i pretekstem do wprowadzenia zielonego komunizmu połączonego z dyktaturą sanitarną. Walka z klimatem, prawa LGBT, przemoc wobec kobiet to są tematy zastępcze. W telewizji, która jest obrazem bestii, nie mówi się o prawdziwych problemach świata, rosnącego ubóstwa, wyzysku korporacji, których oni są właścicielami, łamaniu podstawowych praw człowieka. Upadłe elity, aby utrzymać władzę, wymyśliły nieistniejące zagrożenia to nie oni, są winni tylko klimat, oraz ci, którzy nie chcą się poddać temu kultowi. Bóg dał ziemię we władanie ludziom i powiedział, uczyńcie ją sobie poddaną, nie ma żadnej matki ziemi to wymysł lucyferiańskich elit i masonerii.

 3. Do Shadow mówi

  Miałem podobny przypadek. Poinformowałem, iż w przypadku dalszego odmawiania świadczenia usługi medycznej zgłoszę na policję przestępstwo z art. 191. … Dalej brak reakcji. Wystarczyło, że połączyłem się z dyżurnym policji, a na SORze szybciutko przypomnieli sobie o prawach pacjenta.

 4. Boł mówi

  Do do Shadow – miałem ponownie, to nie dość, że mnie nie wpuścili to zagrozili policją, że nie mam namordnika. Złożyłem skarge do NFZ i Rzecznika Praw Pacjenta i wszyscy olali sprawe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.