Węgry likwidują studia gender: „To ideologia, a nie nauka”

Wiktor Orban/ fot. youtube
5

Na mocy dekretu rządu premiera Wiktora Orbana nabór na studia gender zostanie zlikwidowany na węgierskich uczelniach od 2019 roku. Dekret „o kwalifikacjach, które można zdobywać w szkolnictwie wyższym” usuwa studia gender ze spisu tych kwalifikacji i stwierdza, że naukę będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 r.

– Studia gender, tak samo jak marksizm, leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę – oświadczył sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich Bence Retvari. – Na wydział gender jest wyjątkowo mało chętnych, co już samo w sobie jest argumentem za jego likwidacją. (…) Wydział z ekonomicznego punktu widzenia nie jest racjonalny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Decyzja o likwidacji naboru na studia gender uderza w dwie uczelnie: Uniwersytet im. Loranda Eoetvoesa w Budapeszcie oraz założony przez amerykańskiego finansistę węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa CEU.

Źródło informacji i cytatów: pap

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Wojna Orban-Soros. Podobno obaj panowie razem studiowali i chyba się przyjaznili. Dziś są wrogami. Orban za niedługo swym dekretem uciszy wszystkie słowiki które za głośno śpiewają w majowe noce.

  1. Zenek mówi

   Tak, razem studiowali … jak Orban bujał się w gumce, a Sorors był już dziadem. Przestań agitować ruska małpo…

 2. Robert mówi

  Szczęście w nieszczęściu we wspólnym mianowniku,Orban to młodzieniaszek przy starym tetryku i bez znaczenia ile hologram Soros nowych serduszek dostanie w operacji,Orban trzyma się racji,że liczy się przetrwanie wg.zasad naturalnych.Młodszy nie ten,co bierze organy od ofiar,ale który żyje wg.lat policzalnych

 3. #R mówi

  nic tylko Polsce zyczyc takiego polityka!!!

 4. Pola kowalska mówi

  ORBANA to mzna Wegra pozazdroscic nie zmienia ideologi jak nasz polskojezyczny szkodnik POPIS zydowski..Gender to idologia ZGADZAM sie tylko trzeba miec j***** a wydmuszki i pelne kieszenie zyd zawsze wybiera szekle

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.