WAŻNE! Zmiany w ustawie o IPN ustalono w kwaterze Mosadu w Izraelu! Żydowski dziennikarz podaje szczegóły

Od lewej Benjamin Netanjahu i Mateusz Morawiecki / Fot. YouTube
10

Żydowski dziennikarz izraelskiej telewizji Channel 10, Barak Ravid, opublikował szczegóły dotyczące przygotowania ustawy o IPN. Wynika z nich, że przygotowania do wycofania kluczowych zapisów z nowelizacji ustawy o IPN, trwały długo, a żydowska strona stawiała twarde warunki.

Ravid, opierający się na informacjach pochodzących od wysoko postawionego urzędnika izraelskiego, informuje, że kluczowe spotkanie dotyczące zmian w ustawie o IPN miało miejsce w kwaterze Mosadu Glilot, na północ od Tel Awiwu. W spotkaniu brali udział dwaj polscy parlamentarzyści. Jak było dokładnie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Izraelski dziennikarz zaznacza, że z inicjatywą wprowadzenia poprawek w ustawie o IPN, wyszedł premier Mateusz Morawiecki, równocześnie prosząc premiera Izraela Benjamina Netanjahu o zwołanie zespołu, który miałby ustalić na czym owe poprawki miałyby polegać. Polska strona wezwała Żydów, do prowadzenia tajnych rozmów w Warszawie. Strona Izraelska jednak odmówiła i kluczowe decyzje zapadły dwa tygodnie temu (w połowie czerwca) w kwaterze Glilot, należącej do Mosadu, czyli służb specjalnych Izraela.

Z relacji Ravida wynika, że Mateusz Morawiecki prosił o wspólną deklarację Polski i Izraela, w której obie strony oświadczyłyby, że przyjmują prawdziwą narrację historyczną dotyczącą roli Polaków w czasach II wojny światowej. Żydzi zapewnili, że są gotowi podpisać taką deklarację, tylko pod warunkiem wykreślenia z ustawy o IPN „odpowiedzialności karnej” za przypisywanie Polakom udziału i współudziału w niemieckich zbrodniach z okresu II wojny światowej. Problem w tym, że ustawa o IPN ma moc prawną, zaś deklaracja to tylko świstek papieru, który antypolonizmu z pewnością nie zastopuje.

Według podpisanego planu działania, Benjamin Netanjahu miał przekazać Polsce podpisaną deklarację o godz. 19.00, w dzień głosowania nad ustawą o IPN (27 czerwca 2018), w sprawie czego, tego samego dnia, o 8:30 u marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wnioskował premier Morawiecki. Deklaracja nie płynęła na czas. Dotarła dopiero kwadrans później, gdyż Netanjahu oczekiwał spełnienia innego warunku: podpis prezydenta RP Andrzeja Dudy pod nowelą ustawy.

W taki oto sposób, stawiając nam warunki, z ustawy o IPN wykreślając kluczowe artykuły 55a i 55b, a zostawiając art. 55, który chroni przedsiębiorstwo holokaustu, w kwaterze Mosadu zostaliśmy ograni jak małe dzieci. Szczegóły prowadzenia rozmów świadczą o tym, że to nie my rozdajemy tutaj karty… My co najwyżej możemy o nie poprosić.

Obejrzyj:

Zmiany w ustawie o IPN ustalono w kwaterze Mosadu | J. Międlar [WIDEO]

Co zostało z ustawy o IPN? | J. Międlar [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. hugo mówi

  Jesli to prawda to sejm jest kupa bezuzytecznego dziadostwa, a krzywoustny parchatym zdrajca.

 2. Zbulwersowany mówi

  Wszyscy zdrajcy i hochsztaplerzy staną wcześniej czy później przed Trybunałem stanu. Przedtem jednak Polacy wprowadzą do prawodawstwa karę śmierci, bez przedawnienia.

  1. Ada mówi

   No tak, my wcześniej, czy później, a może jeszcze później – a oni teraz, teraz, teraz i ta „sztafeta” w biegu, bezpardonowo wydziera jedno po drugim bez zatrzymania.
   Jesteśmy jak śnięte ryby lub jak…”szkieletów ludy”!
   Permanentnie pomawiani! Zastraszani bronią w rękach przebierańców za nasze pieniądze, jak wszystko zresztą!
   Który kraj w Europie pozwoliłby na robienie sobie przez obcych takiego bagna i pośmiewiska bezkarnie i — o zgrozo, przypatrywał się, gdy za chwilę przeprosiny za swoje czyny…wkładają zakłamanie w nasze usta, jako wskazanych światu rzekomych „sprawców”!!!
   A równolegle tworzą prawo, POLSKIE PRAWO…
   Dla kogo?

 3. aalfa.oomega mówi

  To izraelska próba obalenia rządu w POLIN! Widocznie Mati 'Krzywousty’ słabo się starał robiąc im laskę! Oznacza to też, że jeszcze wszystkiego Żydzi nad Wisłą nie opanowali!

 4. Ania mówi

  To jak i głosowania w Sejmie i Senacie na tak co do noweli ustawy o IPN wyklucza zdrajców ze społeczności polskiej.

 5. Pola kowalska mówi

  A taki pospiech jak by im ktos dupy nasoli by ksenat sie nie wkurwil to niesamowite w NASZYM KRAJU POLACY NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA bo zydzi sie wslizgli jak zmije

 6. lol mówi

  Pytanie: kiedy opozycja zauważy to, co się stało i zareaguje?

  1. Maciej mówi

   Jaka opozycja?

 7. aalfa.oomega mówi

  Walczmy o prawo do Prawdy! Ustawa o IPN jest papierkiem lakmusowym, czy interesy Polaków, czy też Żydów są ważniejsze dla rządzących w POLIN!!!!!!!!!1

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.