WAŻNE! Czy Rivlin zaprosił Putina do Auschwitz? Źródłem „informacji” jest rosyjska fabryka kłamstwa [WIDEO]

Reuven Rivlin i Władimir Putin/ fot. Twitter
8

Mam nadzieję, że możesz do nas dołączyć w styczniu, aby uczcić 75. rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz przez Armię Czerwoną podczas spotkania z Władimirem Putinem miał powiedzieć prezydent Izraela Reuven Rivlin.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Internauci, publicyści i blogerzy powielają powyższy cytat i „informację”, z której ma wynikać, że Rivlin zaprosił prezydenta Federacji Rosyjskiej na teren Rzeczpospolitej. Problem w tym, że jedynym źródłem cytat z rozmowy Rivlina z Putinem jest Rosyjska Agencja Informacyjna TASS (Tielegrafnoje Agientstwo Sowietskogo Sojuza). Wszystkie pozostałe publikacje są jedynie przedrukami tego, co napisali Rosjanie. Cytat nie został potwierdzony przez jakiekolwiek inne medium czy agencję informacyjną, która uczestniczyła w spotkaniu polityków.

WESPRZYJ NASZ PORTAL – KUP KSIĄŻKĘ  LUB KOSZULKĘ – DZIĘKUJEMY

TASS to rosyjska agencja, która słynie z publikacji nierzetelnych informacji. Przykład z 6 czerwca 2019 roku. Polscy śledczy uznali błąd pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej – napisano na portalu rosyjskiej agencji. Rewelacje Rosjan szybko zostały zdementowane przez rzeczniczkę Prokuratury Krajowej, prok. Ewę Bialik, bo są po prostu nieprawdziwe: Nieprawdziwa jest informacja rosyjskiej agencji TASS, która twierdzi, że polscy śledczy uznali błąd pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej. Ta informacja jest nieprawdziwa, ponieważ oględziny w Smoleńsku nie zostały zakończone, a Polacy nie wystosowali w tej sprawie żadnego komunikatu.

fot. screen facebook.com/ze2019teamNa tym nie koniec. W kwietniu rosyjska agencja rządowa pisała o „zespole prezydenta Zełeńskiego, który poparł zakaz wyjazdu zagranicę dla Poroszenki i jego otoczenia”. Informację, podobnie jak tę na temat zaproszenia Rivlina, zaczęli powielać polscy dziennikarze i blogerzy, a okazała się zwykłym fejkiem. Rzekomy komentarz Żełeńskiego pochodzi ze strony na Facebook’u, która nie należy do polityka, a do anonimowego internauty. To nie było trudne do zweryfikowania. Ciężko dać wiarę, żeby TASS opublikował kolejnego fake newsa z czystego lenistwa lub zwykłej głupoty. Na to nie mogą pozwalać sobie agencje rządowe.

Przykładów fake newsów można mnożyć. Przypomnę również, że założona w 1925 roku rosyjska agencja to ta, która pół wieku po ludobójstwie w Katyniu, w 1990 roku przyznała w komunikacie, że polscy jeńcy wojenni zostali rozstrzelani wiosną 1940 r. przez NKWD.

WESPRZYJ NASZ PORTAL DOWOLNĄ WPŁATĄ – DZIĘKUJEMY

Naprawdę trzeba być bardzo niepoważnym, żeby jako pewnik powielać informacje z rosyjskiej agencji, która naprawdę słusznie jest określana mianem „fabryki fake newsów”. Być może Rivlin zaprosił Putina do Auschwitz, na obchody, które przypadają na 27 stycznia 2020 roku. Być może z jego ust padły słowa, które zostały opublikowane przez rosyjską agencję. Być może. Jednak to wszystko pozostaje w sferze domysłów, a nie zweryfikowanych informacji, zwłaszcza że jedyną agencją, która podaje „cytat” z rozmowy jest medium, które rzetelnością nie grzeszy.

Powielanie cytatu z trefnego źródła może wynikać tylko i wyłącznie z intelektualnego indyferentyzmu lub po prostu świadomej dezinformacji mającej na celu sprowadzenie Polaków na manowce. Tylko prawda jest ciekawa.

Przeczytaj także:

To jeszcze Polska czy już folwark Izraela? Strażnik z Muzeum Auschwitz wyjaśnia, dlaczego Żydzi mogą wchodzić na teren obozu z flagami

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Jeśli Rivlin na otwarciu muzeum żydopropagandy w W-wie mówił mówił, przy aplauzie zebranych współplemieńców i polskich zaprzańców, o 'żydowskich hufcach rycerskich w służbie polskich królów” to z całą pewnością mógł też zaprosić na teren swojej kolonii Putina i każdego kogo zechce

  1. Jacek Międlar mówi

   MÓGŁ. To bardzo prawdopodobne, ale powoływanie się na TASS jest dziennikarskim samobójstwem.

  2. szalom mówi

   TASS jest równie wiarygodny co i wszystkie konkurencyjne agencje „informacyjne” (raczej łżepropagandowe) na Zachodzie nadzorowane przez szachrajską międzynarodówkę. Wart Pac pałaca…..

 2. robert mówi

  wolna-polska.pl Sen Korwina – Mikke spełnia się w Rosji.

 3. Jacenty mówi

  Dla równowagi chciałbym tylko przypomnieć, że „agencja rządowa” BBC razem z taką tubą „wolnego świata” jak CNN puszczały w obieg kłamstwa, które były bezpośrednio wykorzystane jako pretekst do bombardowania i mordowania tysięcy ludzi. Skutek napaści na Irak to lekko licząc milion istnień ludzkich a pretekstem były kłamstwa głoszone przez „szacowne” agencje zachodnie. Czy ktokolwiek z taką odrazą mówi teraz o nich jak o tej nieszczęsnej agencji rosyjskiej? Ja traktuję informacje z różnych stron za tyle samo warte i radzę innym to samo.

 4. Robert mówi

  Mógł,zaprosił,nakazał?Jarkowi,Andrzejowi,wyborcy,zakazał?Mógł,Może,Wszystko,dzięki zielonym,zielonym obeliskom i ropy wytryskom,gdzikolwiek się znajdujecie,żołdacy,gdziekolwiek się znajdujecie

 5. Janusz I mówi

  Rząd wystraszył się Owsiaka, to postawi się Putinowi???
  Czemu do każdego komentarza trzeba się logować???

 6. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Jeśli to prawda to powinna być reakcja Polski.Putina ma prawo zaprosić i powinien to zrobić Duda.3 lipca Putin gości po raz trzeci u papieża Franciszka,który dziękuje Putinowi za obronę chrześcijan i wiary chrześcijańskiej na świecie.Obecnie Putin jest praktycznie jedynym Defensor Fidei,dlatego taki dziki atak na niego i Rosję różnych diabłów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.