Warszawska reprywatyzacja metodą „na ducha”. Ratusz zwrócił kamienicę zmarłemu

fot. google.pl
3

Kolejny skandal reprywatyzacyjny w Warszawie. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że kamienica przy ulicy Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze została zwrócona mężczyźnie, który zmarł w 1949 roku. Decyzję w tej sprawie wydał w grudniu 2011 r. zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R., w imieniu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Dla „ducha” ustanowiony został kurator, który w sądzie „odzyskał” kamienicę zamieszkaną przez 24 rodziny. Pomimo, że we wszystkich dokumentach widniała data urodzin byłego właściciela, czyli 1883 r., nie wzbudziło to podejrzeń sądu. Co więcej, sąd zezwolił kuratorowi na przekształcenie prawa użytkowania wieczystego działki w prawo własności nieruchomości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przewodniczący sejmowej komisji ds. reprywatyzacji Patryk Jaki skomentował to następująco: „Do tej pory to reprywatyzowanie na ponad 100-letnie osoby odbywało się bardziej finezyjnie. To był bardzo skomplikowany proces, związany z tym, że najpierw trzeba było znaleźć jakiegoś spadkobiercę danej osoby, potem policzyć te udziały, potem był wyznaczany kurator dla części tych udziałów, i jak już osoba, która starała się o nieruchomość, miała część tych udziałów w ręku, dopiero wtedy wyznaczano kuratora na osobę nieznaną np. z miejsca pobytu. W tym przypadku to jest coś całkowicie nowego, ponieważ tu reprywatyzowano na 130-letnią osobę – przepraszam za to określenie – tak na pałę po prostu, bezpośrednio na nią.”

Patryk Jaki poinformował też, że brat Jakuba R. w okresie gdy następowała reprywatyzacja kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 43, kupił na Florydzie 9 nieruchomości, wartych 2 mln dolarów. Z jednej z nich eksmitowano lokatorów.

Źródło: polskieradio.pl, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek z mówi

    Cieszy to, ze za dzisiejszych rzadow Prawa i Sprawiedliwosci prawo zaczyna byc sprawiedliwe. Warszawskie reprywatyzacje to kropla w morzu nieszczesc, cierpien i smierci najwspanialszych Polakow i wielkich patriotow. Zaden Polak nie bedzie sie czul, ze zyje w wolnej Ojczyznie dopuki oprawcy naszych dziadkow i ojcow smieja nam sie w twarz. Ci oprawcy (czesto niedouczeni) nie powinni sie dzisiaj dziwic, ze przyjdzie w Polsce nowe pokolenie, ktore odwaznie bedzie sie domagac godnosci i wolnosci slowa, ich dni sa policzone.

  2. Spostrzegawczy mówi

    Poraża parasol bezkarności zawieszony nad głównymi macherami przekrętów reprywatyzacyjnych. Gdyby to byli Polacy to już dawno siedzieliby za kratkami. Mafia tzw. internacjonalistów zarobiła na Polsce tylko w ostatnich 10 latach i tylko z krajów UE na czysto ok. 540 miliardów złotych w wyniku różnych przewałów podatkowych. I co ? Bezkarność ! Zamiecione pod dywan ! Który inny naród tak ” bez mydła ” daje „obrzezywać” sobie i mózgi i portfele ?!

  3. test24 mówi

    No proszę, a lewaki podają się za ateistów i mówią, że nie wierzą w życie po śmierci 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.