W Warszawie śpiewają dla wolnej Białorusi. Wywiad Bodakowskiego z białoruskim muzykiem [WIDEO]

Fot. YouTube
5

Przeprowadziłem wywiad z Białorusinem, który wraz ze swoją kapelą grał w centrum Warszawy. Byli obwieszeni białoruskimi narodowymi flagami. Doceniam jego zaangażowanie w walkę o demokrację na Białorusi, ale byłem ciekawy czy jest świadomy, jakie zagrożenia niesie ze sobą integracja z Zachodem. Odnoszę wrażenie, że nie był – i warto byłoby go uświadomić o realiach.

Tak jak Polacy przed transformacją ustrojową w 1989 roku, tak Białorusini dzisiaj mają wyidealizowaną wizje zachodu – nie są świadomi, tak jak Polacy nie byli świadomi, że zachód dba o swój interes kosztem innych. Białorusi, widzą to, że na zachodzie (w tym i w Polsce) jest wyższy standard życia niż na Białorusi – ale nie widzą tego, że mógłby być on znacznie większy, ale Polsce uniemożliwia to właśnie zachód i jego sługusy nad Wisłą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

My Polacy powinniśmy jednak podzielić się z Białorusinami naszymi doświadczeniami, by nie popełnili naszych błędów i nie dali się wykorzystać jak my. Polacy powinni przygotować i przetłumaczyć na białoruski i rosyjski (część Białorusinów jest rosyjskojęzyczna) materiały opisujące jak komuniści, by pozostać bezkarnymi i zagarnąć majątek narodowy przygotowali i przeprowadzili transformację ustrojową w Polsce, jak skumali się za zachodem – niewątpliwie tak też mogą postąpić ludzie reżimu Łukaszenki.

Polacy powinni po białorusku i rosyjsku informować Białorusinów o tym, jak zachód poprzez swoich polityków w Polsce przejął za grosze polski majątek narodowy, by go wykorzystać do pasożytowania na Polakach albo by go zlikwidować, by polska gospodarka nie stała się zagrożeniem dla gospodarki zachodniej.

Białorusini powinni wiedzieć, że lojalni wobec zachodu, a nie Polski, polskojęzyczni politycy od kilku dekad szkodliwymi przepisami i wysokimi podatkami utrzymują Polaków w sztucznej biedzie, by Polacy pozostawali tanią siłą roboczą dla zachodnich koncernów i konsumentami towarów gorszej jakości z zachodu.

Warto uświadomić Białorusinów, że tak jak Rosjanie chcą zagarnąć ich majątek narodowy, tak samo majątek narodowy Białorusinów będzie chciał zagarnąć zachód. Zapewne w ramach transformacji ustrojowej Białorusini zostaną okradzeni ze swojego majątku narodowego przez współpracująca Rosję i zachód.

Białorusini słusznie są wściekli na Łukaszenkę, że katuje ludzi na ulicach i dławi demokracje w ich ojczyźnie. Muszą jednak wiedzieć, że gdyby nastały u nich prozachodnie władze mogliby być (tak jak byli Polacy przez ostanie dekady) też katowani na ulicach. Dziś Białorusinów katują za domaganie się demokracji, a pod pro zachodnim reżimem będą katowani za obronę interesów narodowych, rodziny przed demoralizacją, czy sprzeciw niszczeniu państwa przez pro zachodnich polityków.

Niestety my Polacy nie jesteśmy dla Białorusinów dobrym wzorem jak walczyć o swoje. Od dekad pokornie, jak chłopi folwarczni czy niewolnicy, dajemy na sobie pasożytować, nie potrafimy się zorganizować i walczyć o swoje.

Białorusini chcą wolnej Białorusi:

W Warszawie chcą wolnej Białorusi:

Przeczytaj także:

Totalna kompromitacja Dworczyka! Zawyżył liczbę zaszczepionych jedną dawką o 6,5 miliona

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ziemianka mówi

  o naiwności – oni naprawdę nic nie rozunieja z tego, co dzieje sie na świecie i pchają się pod walec.

 2. Misiek13 mówi

  NIEMCY,FRANCJA i Rosia rzadza europa,i maja gdzies te parady wszystkich blaznow.Panie Kczynski gdzie jest nasz wrak samolotu?a pan broni bialorusinow,tylko kto nas obroni?czy bedzie powturka z 1939r?

 3. Rebih mówi

  Pan Bodakowski sprowadza problem „integracji z Zachodem” do tego, że „moglibyśmy się przecież jeszcze więcej nachapać” (dokładnie: „ale nie widzą tego, że mógłby być on znacznie większy”). To kompletne nieporozumienie problemów Polski. Bez „integracji z Zachodem” standard życia w Polsce prawie na pewno nie mógłby być wyższy, ale Polska miałaby większą suwerenność gospodarczą opartą na własnym przemyśle, mniejsze zadłużenie, lepsze perspektywy na rozwój, nie tylko gospodarczy (blokowany w przeróżny sposób, również drenażem pieniądza), ale i społeczny (bez promowania patologii seksualnych i społecznych), narodowy i naukowy. Wreszcie – Polska byłaby państwem chociaż trochę suwerennym, nie zadłużonym po czubek głowy i nie zagrożonym koniecznością płacenia haraczu dla pseudo-mocarstwa z Bliskiego Wschodu Oczywiście, wcale nie musiałoby tak być, co udowadniają przykłady krajów afrykańskich czy Ukrainy.

 4. Rebih mówi

  A przy okazji… Po co powielać bzdury o „katowaniu ludzi na ulicach” przez białoruską policję? Białoruska policja postępuje, przynajmniej wg dostępnych filmów, zawsze bardzo delikatnie, minimalizując środki przymusu, co nie znaczy, że środków przymusu nie stosują. W ostatnim czasie katowanie, często nieuzasadnione mogliśmy oglądać na filmach z krajów tak cenionej przez Pana Bodakowskiego Demokracji przez duże D. A powodem tych katowań nie były dążenia do zmiany władzy, lecz tylko żądania przywrócenia najbardziej podstawowych praw obywatelskich.

 5. Rebih mówi

  Zajrzałem na Youtube w poszukiwaniu ewentualnego „katowania”. Najbardziej ubawił mnie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=hQWM2zCBCQo . Tłum białoruskich kobiet atakuje i szarpie funkcjonariuszy (1 min 5 sek), a z głośnika dobiega komentarz dla zachodnich debili: „they use a lot of violence against women now” 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.