W USA „Przeminęło z wiatrem” uznane za film rasistowski. Pokazy filmu odwołane

fot. youtube
2

Dyrekcja kina Orpheum Theatre w Memphis w stanie Tennessee  zrywa z 34-letnią tradycją wakacyjnych pokazów filmu „Przeminęło z wiatrem” ze względu na jego „drażliwy” przekaz rasistowski. Ostatni pokaz filmu odbył się 11 sierpnia br. Po projekcji członkowie lokalnej społeczności przeprowadzili akcję na Facebooku, w której napiętnowali film jako rasistowski i uznali, że jest „hołdem składanym białej supremacji”.

Dyrektor Orpheum Theatre, Brett Batterson, wydał w tej sprawie następujące oświadczenie: „Orpheum dziękuje za wszelkie uwagi dotyczące programu. Ostatni pokaz „Przeminęło z wiatrem”, który miał miejsce 11 sierpnia, wywołał liczne komentarze. Wszystkie przeczytaliśmy z wielką uwagą. Jako instytucja, której misją jest „bawić, uczyć i uświadamiać społeczeństwo” Orpheum nie może pokazywać filmu, który jest drażliwy dla dużej części tego społeczeństwa.”

W Stanach Zjednoczonych trwa akcja burzenia pomników związanych z Konfederacją. Na cenzurowanym znalazł się też pierwszy prezydent USA, George Washington (ponieważ był właścicielem niewolników) oraz Krzysztof Kolumb (oskarżany o to, że przez niego do Ameryki przybyli biali). Antifa i Black Lives Matter stosują przemoc wobec osób, które legalnie protestują przeciw burzeniu pomników. Czy to szaleństwo ma jakieś granice?

Źródło: vulture.com

 

SKLEP-WPRAWO.PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. test24 mówi

    Biały człowiek niedługo nosa nie będzie mógł z domu wychylić, bo będzie promował białą supremację. Dlaczego Azjaci na nią nie narzekają? Przecież też ich jest tam pełno 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.