„W tej wojnie Polska jest zapleczem Ukrainy”. Przemówienie prezydenta Dudy podczas Platformy Krymskiej w Kijowie

prezydent Andrzej Duda/ fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta
30

Podczas wtorkowej (23.08.2022) wizyty w Kijowie prezydent Andrzej Duda wziął udział w  II szczycie Platformy Krymskiej, czyli utworzonej przez Ukrainę w 2021 roku międzynarodowej platformy koordynacyjno-dialogowej poświęconej problematyce anektowanego i okupowanego przez Federację Rosyjską Półwyspu Krymskiego.

– W tej wojnie Polska jest, Ukraino, twoim zapleczem, Polska jest twoim sojusznikiem, Polska jest domem, bracia, dla waszych rodzin i dzieci! I nie ma wśród Polaków żadnej dyskusji na ten temat. Gdyby siedział tutaj którykolwiek z moich poprzedników lub następców, powiedziałby Wam to samo. Dopóki nas potrzebujecie, jesteśmy i będziemy przy Was – oświadczył PAD.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent stwierdził też, że „Krym jest taką samą częścią Ukrainy, jak Gdańsk albo Lublin są częściami Polski, jak Nicea jest częścią Francji, jak Kolonia jest częścią Niemiec, tak jak Rotterdam jest częścią Holandii”.

– Nie ma powrotu do business as usual w stosunkach z Rosją! Nie ma! W czasie, kiedy Rosja prowadzi wojnę przeciwko Ukrainie, którą to Ukrainę zaatakowała, kiedy to Rosja prowadzi okupację terenów międzynarodowo uznanych przez inne kraje, potrzebna jest zmiana polityki Zachodu, która doprowadzi nie tylko do zatrzymania Nord Stream 2, ale i do pozbycia się tego gazociągu – oświadczył PAD.

Prezydent Duda stwierdził też, że „Rosja ma nie tylko obowiązek wycofać się do linii z 23 lutego, ale musi również liczyć się z prawem Ukrainy do wyzwolenia całego swojego terytorium, z Krymem włącznie”.

– Sam nigdy nie byłem na Krymie, choć zawsze chciałem poczuć tę niezwykłą magię tego miejsca, tak pięknie opisanego przez Adama Mickiewicza, wspólnego wieszcza Polski i Litwy. I o ile po 2014 r. mogłem przez chwilę pomyśleć, że przegapiłem moment, to w roku 2022 wierzę, wiem, że zobaczę Krym. Ukraiński Krym! Wierzę, Wołodymyrze, że mi go pokażesz. Będę tam, ey güzél Kyrým. Ale dziś stawiamy czoła rosyjskiej inwazji. Ukrainki i Ukraińcy z bronią w ręku chronią Europę przed tyranią i totalitaryzmem. Płacą najwyższą cenę za Warszawę i Pragę, za Paryż, za Londyn, za Berlin – powiedział PAD. Pełna treść przemówienia TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: prezydent.pl

Zobacz też:

Prezydent Duda z wizytą w Kijowie: „Wierzę, że Ukraina nie tylko się obroni, ale i zwycięży, odzyska całość swoich ziem”

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dariusz mówi

  Nie wiadomo : śmiać się, czy płakać ?On to naprawdę wygadywał ? To się nie dzieje naprawdę.

 2. verizanus mówi

  To może oznaczać, że w zimie wielu Polaków nie będzie stać na ogrzewanie a chleb będzie drogi. Zwykła konsekwencja tolerowania socjalistów okrągłostołowych u władzy. Następne będą jeszcze lepsze 😉

 3. Ewa-Maria mówi

  Akurat pokaże ci co najwyżej środkowy palec a przyjdzie taki czas. Zresztą gdzie on się ruszy skoro cały czas przebywa w bunkrze. Musi mieć dużo na sumieniu skoro tak się boi. Ja wiem co jest tego przyczyną. Już daje się słyszeć niezadowolenie z polityki prowadzonej przez Żełęńskiego. Przyjdzie czas że spieprzy do Izraela jak jego rodzice. Mają tam kupioną olbrzymią rezydencje za osiem mil. dolarów. Zaplecze pewne ma. Na razie ochraniają go angielskie służby specjalne. Do tego popychadła Dudę i Morawieckiego, którzy wykonują za niego brudną robotę. Wstyd tylko Polsce przynoszą i ją poniżają. Jak nie żebrzą w Brukseli o KPO to znów pracują za lokajów prezydenta- komika.

 4. verizanus mówi

  @ Ewa-Maria. Jedynie jeśli chodzi o ściąganie podatków z Polaków są silni, zdecydowani i skuteczni.

 5. czarny mówi

  Przecież on nie wierzy w to co mówi. Gra kretyna, bo wie że z tego będzie miał korzyści. Sami pisaliście, że pracuje na posadkę zagraniczną.

 6. Dumny Polak mówi

  Mozesz byc pewny, przeklety, zdradziecki idioto, ze od teraz otrzymasz ode mnie rachunki za gaz i ogrzewanie
  Jesli juz, to sprawa, by wreszcie sprowadzic tutaj, wystrczajaca ilosc gazu i ropy z Wenezueli, Iranu, albo z tysiaca innych miejsc, w ktorym ludzie zdychja z glodu, nie mogac exportowac.
  Zchcialo ci sie wojenki, to sobie ja sam uprawiaj, parszywy morderco!
  Jestes przekletym agentem samego diabla, ktory, juz od lat, swoimi decyzjami sprowdza na nas biede i rozpieprzasz gospodarke, lecznictwo, i nasza wspolna przyszlosc
  Jedyna nadzieja w tym, ze wnet przyjda i wezma cie wreszcie z twoja tlusta morde gdzies, w dalekie otchlanie!
  Idz do diabla, parszywa zdradziecka KANLIO!
  O nic bardziej sie nie modle, jak o to, zeby was wszystkich wreszcie szlag trafil i zeby po was pozostala jedynie ognista smuga!
  Chocby nawet mialo przy tym upiornie smierdziec!
  Nie ma nic wazniejszego, jak sie was wreszcie, kanalie i zdrajcy, wszystkich POZBYC!

 7. Misiek13 mówi

  Nie moge patszec na tego smiecia,zdrajce Narodu Polskiego

 8. Ewa-Maria mówi

  Tak jak ja na Morawieckiego.

 9. Ewa-Maria mówi

  @ Verizanus : oczywiście że to na nas spada obowiązek finansowania ich szalonej polityki. Mnie zastanawia jedno, jak długo będzie jeszcze to trwało. Wszystko ma swój początek i koniec a zazwyczaj bolesne bywają te końce. Jestem niemal pewna że Morawiecki ucieknie do tych co go usadowili na stanowisku premiera, mocodawcy z Davos Group. Widać jak na dłoni że wdraża politykę globalistów . Szchwab to jego pan, któremu służy, nie Polsce.

 10. jasiek mówi

  nie dziwmy sie gdy putin zbombarduje wawe

 11. verizanus mówi

  @ Ewa- Maria. To wiadomo co wdraża i komu służy. Tylko raczej nie ma powodu nigdzie uciekać. A co tu mu źle?

 12. beno mówi

  Poniżać Polskę, ośmieszając ją przy każdej nadarzającej się okazji, tym samym niszcząc ducha Polskiego Narodu- oto PRAWDZIWY CEL, który przyświeca tym bandytom. Jednocześnie jeden z drugim szubrawcem nie gardzi comiesięczną niemałą wypłatą z haraczu Polskich Podatników (czyli okrada ich bez żadnej żenady). Jeśli komukolwiek taki sposób działania „systemu zamkniętego” nic nie mówi o POCHODZENIU tej antypolskiej gangreny stojącej obecnie na świeczniku, to już nigdy nie zrozumie w czym tkwi FAKTYCZNY problem Naszej Ojczyzny (świadomym tłumaczenia są zbędne).

 13. Reakcjonista mówi

  Wg mnie Dusuś, froterka amerykańska, sprowadził naszą Polskę do poziomu stołu szwedzkiego.

 14. George mówi

  To co wygaduje Duda świadczy o tym, że facet ma jakieś potężne problemy natury psychicznej. W trybie pilnym powinien zająć się nim psychiatra. Swoją drogą ciekawe, czy w Polsce możliwe jest odwołanie prezydenta ze względu na stan zdrowia psychicznego?

 15. P mówi

  Mój dom nie jest dla Ukraińców ani też nie są oni moimi braćmi – i nie ma tu żadnej dyskusji na ten temat, panie śmieszny prezydencie!

 16. verizanus mówi

  @ Beno. A dlaczego jeden z drugim miałby okradać Polaków z żenadą? 😉

 17. verizanus mówi

  @ George. Kto ma jakieś problemy, on czy ci co mu do Urzędu Skarbowego na wypłatę zanoszą i w dodatku tolerują u władzy (i często jeszcze się cieszą, że na stolcu gorszy od niego nie zasiada?) 😉

 18. verizanus mówi

  @P. A kot zamierza z kimkolwiek dyskutować? Dyskutować to można z obywatelami a nie z poddanymi. Przychodzi rozkaz składamy się na Ukraińców, to niech ktoś spróbuje do Urzędu Skarbowego nie przynieść 😉

 19. verizanus mówi

  @P Miało być: „A kto zamierza dyskutować” a nie „A kot”

 20. Shadow mówi

  A to się biedaczyna rozmarzył, że go pajac, narkoman upaiński zabierze na Krym. Chyba ma na myśli jakieś orgietki, które tak lubi. A co będzie, jak ten jego przyjaciel degenerat, nie dożyje jutra,bo ma coraz więcej wrogów we własnym narodzie i nawet w armii, którą wystawił, jako mięso armatnie.

 21. bogdan dziuma mówi

  dzisiaj pokazuje się Ukrainę jako potentata STALOWEGO, WĘGLOWEGO , PRODUCENTA ENERGI ELEKTRYCZNEJ, ROLNICZEGO ! ALE W „PRANIU ” WYCHODZI SZYDŁO Z WORKA ! CH.J ,DU.A I KAMIENI KUPA
  ! 6.5 MIL. HEKTARÓW WYPAROWAŁO ! RAZEM Z ZYSKAMI ! ARMIA TO PRZEZ CAŁA LATA PRZYZWOLENIE NA „PIJACKI OPAR WYPEŁNIONY BANDERĄ ” ! POMPUJĄCY ANTYCZNĄ HISTORIĘ PCHEŁ NA OGONIE POLSKIM, ROSYJSKIM , CZY NIEMIECKIM ! UKRAINA JEST ŻYDOWSKIM KOŁCHOZEM ! LOBBY ŻYDOWSKIE PRZEZ WSZYSTKIE SWE MACKI SSIE :SKŁADKI DALA UKRAIŃSKIEGO MIĘSA ARMATNIEGO.A SKARB PAŃSTWA JEST JEST JAK KLOP PO NIAGARZE ! PO KASIE JEST TYLKO SMRÓD ! RZESZE UKRAIŃSKICH DEZERTERÓW SĄ W POLSCE NA ŻOŁDZIE , A WIĘC WIKT ,OPIERUNEK ,ŻOŁD ! =V KOLUMNA POD ŻYDOWSKIM BATEM ! POLSKA DZIŚ = LIBAN, PALESTYNA ! POLSKA DZIŚ TO= PAŃSTWO WIELONARODOWE= 34MIL. =POLACY, 10 MIL. UKRY, 3MILONY ŻYDZI !

  JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ! GDY SIĘ WALKA RAZ ZACZYNA Z OJCA PRZECHODZI NA SYNA !

 22. Ewa-Maria mówi

  @ Verizanus; kwestia czasu jest jak to się stanie. Przez politykę Morawieckiego PiS przegra wybory jeżeli Kaczyński go nie usunie z rządu. Wiem co mówię . Mieszkam na wsi a w ostatnich wyborach notowania PISu były bardzo wysokie. Teraz gdy rozmawiam z ludzmi to widzę ich wściekłość na tą władzę . Jak mówią nie na taki PiS głosowali. Teraz jak mówią to ZP lub Konfederacja oddadzą głos. Wiemy dzięki komu PiS wygrywał wybory ,dzięki wsi i Góralom.

 23. verizanus mówi

  @Ewa-Maria. Ważne też kto liczy głosy, kto pilnuje urny i przepływy danych 😉

 24. Juda szabesgoj mówi

  Juda – dwużydzian ukraińca.

 25. MAREK mówi

  Zdrajca duda to wychowanek wroga Polaków degenerata towarzysza geremka właściwe lewertow , marszałek witek taż z geremkowskiej Unia Wolności, to co robią i wygadują to realizacja planu likwidacji Polski. Zdrajca kaczyński grał patriotę, robiąc za wentyl, który miał ukierunkować odruch obronny Polaków na nieświadome poparcie antypolskiej agentury. Do tej chwili wielu Polaków nie może uwierzyć, że scalona w Magdalence komunistyczna banda czworga obecnie SldPoPisPsl to w 100% antypolska agentura realizująca ten sam scenariusz.

 26. Henryk mówi

  Marek masz rację.A Juda na stolcu prezydenta RP to idealne,bezmózgowe narzędzie w szponach szatańskiego kahału.Zresztą cała ferajna magdalenkowa wykonuje w podskokach najbardziej idiotyczne polecenia starszych braci w łajdactwie

 27. W K mówi

  Widocznie Duda jest Prezydentem zaplecza, a nie Prezydentem Polski. Polska już nie powinna mu płacić ani użyczać Pałacu Prezydenckiego.

 28. infantylizm polityczny mówi

  Zadziwiające jest to, że ten facet nie ma wstydu. Wygląda na to, że utożsamia się z Ukrainą i nie powinien być prezydentem Polski. Czy cos jest na rzeczy, że tak emocjonalnie i bezwarunkowo popiera działania na Ukrainie? Czy aby jego ojciec nie pochodzi z Ukrainy? Tak mi się wydaje. I to by była odpowiedź dlaczego tyłem odwrócił się od Polski. Jego wzmożenie przekornie zwiększa sympatię do Rosji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.