W sierpniu doszło do 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

fot. Straż Graniczna
1

Straż Graniczna podała dane dotyczące prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w sierpniu 2021 i 2020 roku. Wynika z nich, że obecnie mamy do czynienia ze zorganizowanym, masowym przerzutem migrantów i nie chodzi o 30 osób koczujących w obozowisku, które stało się pretekstem do histerii rozpętanej przez opozycję totalną.

– 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w sierpniu, ponad 2,5 tys. prób zostało udaremnionych przez strażników granicznych. Zatrzymaliśmy prawie 1000 nielegalnych imigrantów. Rok temu w sierpniu nie było żadnej próby przekroczenia tej granicy – informuje SG na Twiterze.

– W ostatni dzień sierpnia na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano 22 nielegalnych imigrantów:11 obywateli Iraku, 10 obywateli Syrii i obywatela Somalii. Strażnicy graniczni zapobiegli 93 próbom nielegalnego przedostania się na terytorium RP. 1 września funkcjonariusze SG zatrzymali na granicy polsko-białoruskiej 17 nielegalnych imigrantów: 15 obywateli Iraku, obywatela Nigerii i obywatela Kamerunu oraz 2 mężczyzn: obywatela Gruzji i obywatela Azerbejdżanu za pomaganie w nielegalnym przekroczeniu granicy – pisze SG. Oczywistym jest, że nie mamy do czynienia z „uchodźcami z Afganistanu”, jak utrzymuje opozycja totalna.

Straż Graniczna podała też informacje dotyczące liczby wniosków o ochronę międzynarodową. W sierpniu 2021 funkcjonariusze Straży Granicznej przyjęli wnioski o objęcie ochroną międzynarodową od 1155 cudzoziemców. Rok wcześniej w sierpniu 2020 o ochronę ubiegały się 173 osoby. Wnioski przekazano do Urzędu ds. Cudzoziemców.

Źródło informacji: Straż Graniczna/Twitter

Zobacz też:

Lewica domaga się wycofania rozporządzenia o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. W K mówi

    Lewacy z PiSraela znowu zmyślą jakąś podstawę prawną pozwalającą tym imigrantom być uchodźcami w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern