W sierpniu doszło do 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

fot. Straż Graniczna
1

Straż Graniczna podała dane dotyczące prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w sierpniu 2021 i 2020 roku. Wynika z nich, że obecnie mamy do czynienia ze zorganizowanym, masowym przerzutem migrantów i nie chodzi o 30 osób koczujących w obozowisku, które stało się pretekstem do histerii rozpętanej przez opozycję totalną.

– 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w sierpniu, ponad 2,5 tys. prób zostało udaremnionych przez strażników granicznych. Zatrzymaliśmy prawie 1000 nielegalnych imigrantów. Rok temu w sierpniu nie było żadnej próby przekroczenia tej granicy – informuje SG na Twiterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– W ostatni dzień sierpnia na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano 22 nielegalnych imigrantów:11 obywateli Iraku, 10 obywateli Syrii i obywatela Somalii. Strażnicy graniczni zapobiegli 93 próbom nielegalnego przedostania się na terytorium RP. 1 września funkcjonariusze SG zatrzymali na granicy polsko-białoruskiej 17 nielegalnych imigrantów: 15 obywateli Iraku, obywatela Nigerii i obywatela Kamerunu oraz 2 mężczyzn: obywatela Gruzji i obywatela Azerbejdżanu za pomaganie w nielegalnym przekroczeniu granicy – pisze SG. Oczywistym jest, że nie mamy do czynienia z „uchodźcami z Afganistanu”, jak utrzymuje opozycja totalna.

Straż Graniczna podała też informacje dotyczące liczby wniosków o ochronę międzynarodową. W sierpniu 2021 funkcjonariusze Straży Granicznej przyjęli wnioski o objęcie ochroną międzynarodową od 1155 cudzoziemców. Rok wcześniej w sierpniu 2020 o ochronę ubiegały się 173 osoby. Wnioski przekazano do Urzędu ds. Cudzoziemców.

Źródło informacji: Straż Graniczna/Twitter

Zobacz też:

Lewica domaga się wycofania rozporządzenia o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. W K mówi

    Lewacy z PiSraela znowu zmyślą jakąś podstawę prawną pozwalającą tym imigrantom być uchodźcami w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.