W ramach “Zielonego Ładu” Polska miałaby zalać wodą 400 tys. hektarów użytkowanych rolniczo. Taki projekt rozporządzenia forsuje Komisja Europejska

fot. pixabay
22

W sobotę (11.02.2023) „Nasz Dziennik” poinformował o pomyśle Komisji Europejskiej uderzającym w polskie rolnictwo. Pod pretekstem „odtwarzania przyrody” Polska miałaby zatopić 400 tys. hektarów użytkowanych rolniczo. To obszar o powierzchni równej areałowi około 35 tys. gospodarstw rolnych.

W rozmowie z „Naszym Dziennkiem” europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że projekt rozporządzenia forsowany przez Komisję Europejską jest skrajnie niekorzystny dla polskiej gospodarki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Uważam, że projekt w obecnym kształcie nadaje się do kosza. Mam nadzieję, że komisarz Frans Timmermans pójdzie po rozum do głowy i zacznie wsłuchiwać się z większą uwagą i pokorą w głosy krytyki wskazujące na konieczność zachowania równowagi w strategii „Zielonego Ładu” pod kątem ekonomicznych i społecznych skutków podejmowanych decyzji – podkreśliła Wiśniewska.

Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej wskazuje w rozmowie z gazetą, że rozporządzenie realizuje cele „Strategii na rzecz bioróżnorodności” do 2030 roku, co oznacza, że „przepisy w nim zawarte po ich przyjęciu stają się automatycznie częścią prawa krajowego państw członkowskich, czyli są automatycznie wiążące i muszą być stosowane bezpośrednio”.

– Państwa członkowskie muszą wdrożyć środki ochronne torfowisk będących w użytkowaniu rolniczym do 2030 roku, obejmujące co najmniej 30 proc. areału takich torfowisk, z czego na 1/4 muszą odtworzyć właściwe uwodnienie – wyjaśnia Wójcik.  Do 2040 roku takiego odtworzenia musi być już 50 proc., z czego 1/2 z odtworzonym uwodnieniem.

Źródło informacji i cytatów: Nasz Dziennik, PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zielona bieda z nędzą

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. agentura w Polsce zrobi wszystko mówi

  To jest podstawa i obowiązek do wyjścia Polski z tej przestępczej organizacji jaką jest UE. To jest talmudyczne pogrywanie z państwowością. Mają cały pakiet pomysłów na zagładę państw. Kto w naszym kraju zgodzi się na tę zbrodnie powinien zawisnąć.

 2. Ewa-Maria mówi

  Ja proponuje aby w ramach ,,zielonego ładu,, zalać cały eurokołchoz z tymi oszołomami ,którzy to wymyśleli.

 3. z-k mówi

  Należy się z tego g…. wypisać bo to już przestaje być śmieszne a staje się groźne

 4. verizanus mówi

  A dlaczego projekt KE miałby być korzystny dla Polskiej gospodarki?? Po co komu w Berlinie np. taka komisja??? 😉

 5. Hammurabi mówi

  Wciąż ze swoimi koncepcjami jak przysłowiowy diabeł z pudełka wyskakuje ten sprytny Holender.
  Jak tak bardzo mu zależy na “odtwarzaniu” niech sprawi, by jego rodacy zaniechali pompowania wód z polderów. Państwo holenderskie jest właścicielem około 100 tys. hektarów. Pozostałe 300 tys. należy wywłaszczyć i przywrócić do pierwotnego stanu, by “odtworzyć przyrodę”!

  Przy stadzie ułomnych europosłów z Polski, łasych na każdego eurocenta, “mądrych” jak sam Sikorski, nikt nie powie prosto w tę szpetną gębę takich słów.
  Inna sprawa, to potencjał drzemiący w polskim systemie wód, który jest obecnie marnotrawiony.
  Istnieją projekty MEW, które mogłyby być stabilnym, rozproszonym i łatwym do regulacji źródłem energii. Źródłem tak miażdżąco przewyższającym stawiane dziś wiatraki, że poddanym marginalizacji i dyskredytacji osób które zwracają uwagę na fakt, że po dziś dzień straszą ruiny poniemieckich obiektów hydrotechnicznych.

 6. W K mówi

  Skoro ludzie w Polsce chcą w to brnąć, niech się potopią.

 7. Demokryta mówi

  Trzeba szybko stworzyć siłę, która zaleje unijne oszołomstwo, czyli zresetuje Unię E. przywracając ideę założycieli tej organizacji!!!

 8. wojtek mówi

  Zaraz okaże się, że to jeden z kamieni milowych żyda Morawieckiego.

 9. Быдлошевский Л.З. mówi

  W 1938 roku Polska razem z Niemcami zajela Czechosłowację …Tak. Czechosłowację. Możecie sobie oglądnąć wtargnięcie Wojsk Polskich do Czechosłowacji …A w 1919 roku Polska po 123 latach bezpaństwowości rozpoczęła zajęciem GRODNA wojnę Sovjecko – Polska …Ogladnijcie jak kto zna rosyjski prastary słowianski język, prawda ?
  A w 1968 roku Wojsko Polskie Ludowe najechało z ZSRR Czechosłowację ilością 50 000 zbrojnego żołdaka, prawda ?

  https://youtu.be/l6TpLLw33NQ

  🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 10. Быдлошевский Л.З. mówi

  Na pogrzeb Piłsudskiego 1935 przyjechał sam Hermann Göring a w Berlinie odbyła się uroczysta Msza Sw. z udziałem samego Adolfa Hitlera ku czci Pilsdskiego…Katolicka nota bene Msza Sw. …Możecie sobie film oglądnąć …Żebyście potem głupot nie gadali, dobrze ? Film z archiwalnymi filmami. Rosyjski. Kacapski jak 99 % Polactwa uważa, prawda ?

  I Niemcy tacy dobrzy byli w tym Wehrmachcie, SS, Kriegsmarine, Luftwaffe, prawda ? Zabili gdzies dobre 60 000 000 w samej Europie i 2 000 000 Polskich Niewolników w Rzeszy na robotach było a teraz sami do RFN jedziemy i to też pod 2 mln, prawda ? Wszystko się więc powtarza czy nie ?
  Trochę więcej płacą niż wtedy tym 2 mln, prawda ?

 11. Rebih mówi

  Pamiętajmy, że podstawą Zielonego Ładu, tak entuzjastycznie popieranego przez neo-komunistów w rodzaju Kaczyńskich (w tym jeden wspiera z piekła) czy Morawickiego jest to, że zniszczenie zasobów gospodarczych Europy ma być NIEODWRACALNE.
  W przypadku bogactw naturalnych oznacza to zniszczenie wyrobisk w taki spsób by ich odtworzenie było trudne technicznie i nieopłacalne finansowo, w przypadku elektrowni zrównanie z ziemią i zniszczenie wspomagającej infrastruktury.
  W przypadku rolnictwa zalanie wodą i doprowadzenie do degradacji gruntów.
  Cel: zniszczenie ekonomicznych podstaw istnienia cywilizacji Goja-Białego Człowieka i przemiana Europy i Ameryki Północnej w cywilizacyjnie integralną częśc Afryki, gdzie bandy Arabów, Hindusów i Murzynów będą walczyły pomiędzy sobą o białych niewolników i białe seks-niewolnice.
  I to jest esencja prawdziwego programu PiS.

 12. zgred malkontent mówi

  Nie zapominajcie, ze Polske do ue wpier..lil swiety jp2 wraz z podleglym mu polskim klerem. Nachalnie robili Polakom wode z mozgu przed glosowaniem w pamietnym Referendum. Swiety mial matke zydowke,- wiec byl zydem – ztad jego szybka kariera i szybkie uznanie przez ludzi za swietego.Kiedys dowiemy sie jak Bog zapatruje sie na jego swietosc. Wpie..alajac Polske do uni – zrobil nam Polakom wielka krzywde – wiec po owocach go poznajemy. Dotychczas zaden z politykierow – nawet z Konfederacji ne zajaknal sie na powaznie o NATYCHMIASTOWYM wyjsciu Polski z ue., ani z pakietow klimatycznych. Biada namPolakom!

 13. ROMAN mówi

  trzeba mieć nie po kolei czy też być nieukiem by nabazgrolić, że w 1938 Polska wtargnęła do Czechosłowacji i coś zajęła…

 14. Normalny mówi

  Ten Bydłoszewskij ( z cyrylicą ) spiskuje jakby był płatnym agentem Mossadu. Po co go tutaj wpuściliście ?!

 15. Быдлошевский Л.З. mówi

  Kolega Roman@ to zaklina rzeczywistość…przecież posłałem mu linka …A on swoje…Musi żyć widać ….
  Ale Kolega@ Nienormalny to poszedł z grubej rury …Nie Wpuścić i już…No te nie wpuścić. Idiota pełny i совершенный ….- 😂😂😂

 16. Normalny mówi

  Wpuszczanie tu dalsze nomen omen Bydłoszewskiego niszczy reputację tego portalu i wyrabia temu portalowi renomę antypolskiego i antykatolickiego. Czy na tym zależy Panu Jackowi Międlarowi, bo miałem dotąd o Nim inne mniemanie.

 17. Быдлошевский Л.З. mówi

  No to jak Międlar z Rzeszowa a ja też z Rzeszowa-Staromiescie to aż się prosi żeby mnie wyrzucić, prawda ? Nienormalny @ – “…bo miałem dotąd o Nim inne mniemanie….” – no to poszedł po bandzie całkowicie….Ja też proszę o bana bo zatruwam w swoje 64 lata powietrze niepotrzebnie….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💕💕💕

 18. ROMAN mówi

  w Monachium 1938 decydowała Francja, i zamiast stać na straży Traktatu z Wersalu, całkiem zgrabnie wepchnęła świat w wojnę, co do linków to poproszę po polsku…

 19. verizanus mówi

  @ Zgred Kto Polsce stręczył UE w jej lewackim odcieniu wielu pamięta. Kto był wtedy prezydentem i premierem i NEGOCJOWAŁ (hehehe) można sprawdzić 😉

 20. Быдлошевский Л.З. mówi

  Znam 5 języków obcych .” …Trzeba mieć nie po kolei czy też być nieukiem by nabazgroic …” – Kolega tupet ma niesłychany ….Jeszcze żądania ma…Ogladnij sobie tak od 28 minuty ….- a jak za trudny jest piękny słowiański język i azbuka słowiańska to proszę na Pkt 1 popatrzeć, prawda ? –

  🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💕

 21. zgred malkontent mówi

  -Do Werizarius- Agitacja polsko-jezycznych urzedasow za ue, mniej mnie boli od agitacji z ambony. Po REferendum , hierarchowie polskiego KK mieli zal, gdyz nie otrzymali obiecanej drugiej raty srebrnikow. Doszlo to do wiadomosci pospolstwa. jp2 poswiecil chrzescijanska Polske, aby ratowac zlaicyzowana Europe – jak widac NADAREMNIE. To ktora banda polityczna wtedy panowala nad oglupionym Narodem Polskim, nie ma zadnego znaczenia, – gdyz obie wywodza sie z plemienia zmijowego. O tym my Polacy nie mozemy NIGDY ZAPOMNIEC!!!

 22. cccpsucks mówi

  i co, podlaczki? który tam jeszcze wierzy że ujnia jewropejska to sam miodek? pokolenia Polaków walczących o niepodległość nie mogą skończyć wyć z wściekłości patrząc na to co zrobiliście z ich ofiarą…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.