W podpoznańskim Amazonie NIE szaleje koronawirus. Wystosowano komunikat

Fot. pclab.pl
2

W sieci pojawiły się informacje jakoby w Sadach, podpoznańskiej siedzibie potężnego przedsiębiorstwa Amazon zajmującego się nadawaniem przesyłek, pracowały osoby zakażone koronawirusem. Tę wiadomość w mig podchwyciły niektóre media. Przedstawiciele oddziału Amazon zdementowali fejka.

O sprawie po raz pierwszy, we wtorek, poinformował lokalny portal Epoznan.pl. Powołując się na list czytelnika, poinformowali o możliwym zagrożeniu koronawirusem w podpoznańskiej siedzibie Amazona. – Dziś w Amazon w Poznaniu byłem świadkiem, jak ratownicy medyczni w kombinezonach ochronnych przyjechali po dziewczynę, która zgłosiła złe samopoczucie i została odprowadzona do ratownika, który dyżuruje, a ten zadzwonił po karetkę podejrzewając zarażenie koranowirusem – miał napisać czytelnik. Niektóre portale prędko podjęły chwytliwy temat i zamiast poczekać na weryfikację informacji poczęły siać panikę. Dziś komunikat w tej sprawie wystosowali przedstawiciele koncernu. Pojawił się m.in. na stronie Epoznan.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– W centrum logistycznym w Sadach pod Poznaniem nie ma pracowników ze zdiagnozowanym COVID-19. Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów – dodaje.

Co prawda, u pracowników w Sadach nie potwierdzono koronawirusa. Nie ma w tej sprawie żadnej rzetelnej informacji i żaden zakażony pracownik nie zgłosił się mediów, stąd komunikat Amazona należy potraktować za w pełni wiarygodny. Odnotowano jednak pracowników zakażonych koronawirusem w oddziałach w Sosnowcu i Kołbaskowie. Amazon zapewnia, że zastosował szereg rozwiązań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz klientom.

W dobie szalejącej dezinformacji szczególnie należy dbać o rzetelność.

Źródło informacji: epoznan.pl

Przeczytaj:

Fejk minister Emilewicz! Stan nadzwyczajny nie oznacza zamknięcia portali internetowych

J. Międlar: Wyborcze scenariusze, czyli PiS pod gilotyną i totalna inwigilacja [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Sylwester mówi

    W podszczecińkim Amazonie też nie szaleje korona wirus, dwa potwierdzone przypadki nic jeszcze nie dowodzą!

  2. bojący się przedstawić pesel mówi

    W Amazonie szaleje co innego… ale nie wolno o tym mówić głośno.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.