W.P. Chicheł: Czy polski Kościół jest w mocy wariatów?

29

Mainstreamowe media atakują Kościół Katolicki z każdej strony, ale oczywiście skupiają się tylko i wyłącznie na pedofilii czy pieniądzach. Czasami jest to nawet dobre, jeśli oparte na rzetelnych informacjach i w dobrych intencjach. Jednak to jest dopiero efekt, a nie przyczyna problemów. To właśnie sprawy, które główny nurt popiera są największą zgubą dla katolicyzmu w naszym laicyzującym się od 1944 roku państwie, ale o tym za moment. To właśnie już wtedy trzeba szukać pewnych przyczyn problemów. To cały ruch „księży patriotów”, tych zdegenerowanych hipokrytów, bandy sodomitów, pedofilów czy alkoholików, którzy poszli na współpracę z bezpieką jak pijawki wessali się w struktury kościelne.

To wszystko działo się przy aprobacie i pomocy masonerii z zachodu, która rozwaliła Stolicę Apostolską od środka serwując niesamowite przemiany w religii rzymskokatolickiej w ramach Soboru II Watykańskiego. Pod przykrywką odnowy kościoła dostarczono wiele niebezpiecznych treści, które następnie jako „posoborowie” doprowadziły do wręcz protestanckiej, lewicowej rewolucji. Bł. Kardynał Wyszyński dzielnie wstrzymywał przemiany w Polsce, jednak po jego śmierci nie było nikogo, kto zatrzymałby ten proces.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To ten radykalny ekumenizm dozwolił do wielu herezji w tradycji Kościoła. Stąd zeszłotygodniowe gusła o. Macieja Biskupa OP w luterańskim zborze w Warszawie, kiedy odprawiał nie wiadomo co, na ołtarzu okrytym sodomską szmatą i świecami. Nie zdziwiło mnie, że akurat to właśnie ten dominikanin tego dokonał, gdyż on często ma problemy z tożsamością religijną i zmienia się w rabina, a jego największym wrogiem jest obóz narodowy, czyli stronnictwo polityczne postulujące ideę nacjonalizmu chrześcijańskiego. W tym przykładzie widzimy płynięcie z nurtem ścieków postępowców – Sodomia to normalność, a patriotyzm, co gorsza nacjonalizm to zło, faszyzm. Kilka dni wcześniej dowiedzieliśmy się także, że proboszcz Katedry we Fromborku sobie przeniósł tabernakulum, czyli mieszkanie żywego ciała Jezusa w świątyni, gdzieś do nawy bocznej, hen daleko od ołtarza, ponieważ księża mieli problemy z odprawianiem Novus Ordo. Szkoda, że przewielebnemu Ks. prał. kan. dr Jackowi Wojtkowskiemu nie przyszła do głowy refleksja nad tym kto jest ważniejszy – Chrystus czy wygoda kapłana – sługi! No, żeby nie było za mało to mój ulubiony Arcybiskup w Polsce, strażnik tradycji i powagi liturgii, Grzegorz Ryś mianował 9 nadzwyczajnych szafarek (sic!) komunii św. Powoli mamy postęp jak na zachodzie. Czas na „błogosławieństwo” związków sodomczyków i gomorytek oraz walkę o kapłaństwo kobiet. W końcu podstawy już mamy. Jeśli papież Franciszek przyzwala na takie rzeczy Niemcom czy Belgom, bo przecież „to ich wewnętrzna sprawa”. Kardynał Martini i jego grupa zwyciężyła Kościół Katolicki i od 2013 roku ich człowiek – Bergolio rządzi w Watykanie.

To co śp. Ojciec Święty Benedykt XVI reformował, starał się zwrócić się w kierunku zapomnianej tradycji Kościoła, jak domino Argentyńczyk rozwala. Obecnie „nabożeństwa” ekumeniczne są „pobożne” i „zbliżające” do Chrystusa, a msza trydencka mąci i dzieli katolików. Co więcej, ci lefebryści… coraz bardziej widzę w nich ostatnią nadzieję dla cywilizacji zachodniej. Tam nie brakuje powołań, nie ulega się propagandzie LGBTQ+, dba się o liturgię, Św. Tomasz z Akwinu jest podstawą wychowania, a herezja – herezją. Natomiast widząc co się dzieje i zarazem brak jakiejkolwiek reakcji Konferencji Episkopatu Polski, Prymasa Polski czy jakiegokolwiek kardynała, autorytetów wśród duchownych, nasuwa mi się tylko jedno pytanie: Czy polskim Kościołem Katolickim rządzą wariaci?

 

Przeczytaj także:

W.P. Chicheł: Zamach majowy. Dmowski a Wielkopolska

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Paweł mówi

  Jedyną odpowiedzią na rebelię szatana w Kościele są: różaniec, klasyczne teksty abp. Lefebvra, Magisterium Kościoła. Czas na duchowę kontrewolucję i odparcie kościoła diabła spod boskich bram Kościoła Chrystusa!

 2. Dawid mówi

  Z KRK jest ten problem i to od samego początku jego istnienia, że jest niebiblijny i sprzeczny ze Słowem Bożym.No bo co innego jest w Biblii a co innego głosi KRK .

 3. verizanus mówi

  Najlepszą odpowiedzią na rebelię szatana w Kościele są: różaniec, klasyczne teksty Magisterium Kościoła w tym WSZYSTKICH soborów oraz lustracja i dekomunizacja (w tym w Polsce upublicznienie tzw. Aneksu itp.). Czas na duchową kontrrewolucję i odparcie kościoła diabła spod boskich bram Kościoła Chrystusa, czyli Kościoła katolickiego!

 4. Paweł mówi

  Dekret o wolności religijnej II soboru to cofnięcie religii katolickiej z monoteizmu na pozycje monolatryczne. Jest sprzeczny z I przykazaniem boskim, Ewangelią i Tradycją Kościoła. Aggiornamento wydało zgniłe owoce. Z Babilonem nie wchodzi się w dialog. Dość już liberalnego katolicyzmu, wystarczojąco naszkodził!

 5. Paweł mówi

  Verizanus nie watpię, że jesteś szczerym katolikiem, stoimy po tej samej stronie. Polecam Ci książkę “Sto lat modernizmu” ks. Dominique Bourmauda, żebyś lepiej zrozumiał dramat jaki obecnie przeżywamy. Naprawdę warto!

 6. Anna mówi

  Zgadzam się z tym co się dzieje w naszym Kościele. W 2006r. dziennikarze i prezydent Lech Kaczyński a przede wszystkim ówczesny nuncjusz papieski abp. Józef Kowalczyk wbrew nominacji papieża Benedykta XVI odwołali szerząc kłamstwa o jego rzekomej współpracy z SB abp. Stanisława Wielgusa na funkcję metropolity warszawskiego. Nasz Kościół wyglądał by inaczej i o to im chodziło. Mamy Nycza. Wystarczy przeczytać książkę Sebastiana Karczewskiego “Zamach na arcybiskupa” opartą na źródłach SB.
  Teraz mamy zamach Niemców na Sanktuarium w Gietrzwałdzie. 860m od Sanktuarium na 41ha ma być zbudowane Centrum Dystrybucyjne Lidla gdzie mają być magazynowane produkty ale także odpady. 1500 ton/rok w tym odpady niebezpieczne 2850ton/rok. Zgodnie z Kartą Informacyjną Przedsięwzięcia, którą czytałam składowanie będzie się odbywało w budynku i na placu zewnętrznym. 199 miejsc parkingowych dla Tirów i 299 m. p. dla samochodów osobowych.
  Centrum będzie pracować 7 dni w tygodniu przez 24h/na dobę. Centrum zostało na 3 lata zwonione z podatków. Ulica Szkolna przy której ma powstać ten gigant jest najstarszym szlakiem św. Jakuba w Polsce. Jest wpisana do rejestru zabytków ale dla wójta gminy Gietrzwałd to nie przeszkadza. Na ostatniej sesji rady gminy uchwalono wycinkę zabytkowych drzew, przestawienie krzyża żeby poszerzyć drogę pod tiry. Arcybiskup Górzyński, który ma piecze nad tym Sanktuarium milczy i zakonnicy z tego Sanktuarium nie widzą problemu, że w Gietrzwałdzie bėdą grasowały szczury, będzie smród gnijącego mięsa itp. itd. Inwestycja została obsłużona przez administrację w ciągu dwóch miesięcy. Nikt nie widzi problemu, bo nie może widzieć. W dniu 3 czerwca br. odbędzie się w Gietrzwałdzie kolejny protest przeciwko tej inwestycji. Obrońmy Matkę Boską Gietrzwałdzką i odmawiajmy różaniec w tej intencji. Wszyscy do Gietrzwałdu.

 7. verizanus mówi

  Paweł Dramat jest i niewątpliwie nie raz już w historii KK był. Tylko czas pokazywał, że rację mieli ci którzy trwali przy papieżach (kimkolwiek by nie byli i jak się prowadzili) i biskupach. Bardziej mam na myśli urzędy niż poszczególne osoby. A że tam kogo przekonał Luter, Kalwin, Lefebrve, Nestoriusz, Ariusz czy tam inny Hus to już inna sprawa. Należałoby wrócić do tekstów ŹRÓDŁOWYCH poszczególnych soborów a niegodziwców okupujących święte urzędy wyrzucić z nich na zbity… Jeśli by im się niegodziwość UDOWODNIŁO a nie opierano się na pogłoskach… A nie próbować tworzyć coś na kształt alternatywnego schizmatyckiego Kościoła jak np (tak ad hoc na myśl mi przyszło) np Mariawici. A książek na tematy religijne jest dużo. Podstawowe po Biblii to Katechizm Kościoła Katolickiego i Kodeks Prawa Kanonicznego.

 8. Paweł mówi

  Naprawdę żałosne, że porównujesz Lefebvra do Lutra. Wszak to Paweł VI dpuscił protestantów do reformy liturgii katolickiej, patrz słynne zdjecie z 10 kwietnia 1970 roku. Przeczytaj biografie Arcybiskupa a potem oczerniaj. On uratował katolicką, żywą 2 tysiącletnią mszę. Protestanci na SW II ją zniszczyli. Przejdź się choćby z ciekawości na mszę łacińską do tych, którzy mają na nią mandat, to zobaczysz, że na niej się składa Ofiarę Przebłagalną, Kapłan jest pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem. U luteran nie. Zainteresuj się tematem. Jak pisał św. Atanazy “wy miejcie swoje kościoły, ja zachowam swoja wiarę”. Ci co zachowali wtedy kościoły wylądowali na śmietniku historii.

 9. Paweł mówi

  Verizanus, przeczytaj “Wygnanie Melchizedeka” Lisickiego. Dziennikarz dokładnie opisał protestancki zamach na katolicką mszę. To u Tradycji, która powstaje całkowicie oddolnie z niczego, ludzie zachowują trwałą wiarę. Novus ordo to cmentarz dla posoborowego Kościoła

 10. verizanus mówi

  Paweł Tu każdy wie swoje. Jedni idą za KK inni za innymi. To żałosne, że porównujesz Ojców Soborowych do protestantów. Najpierw przeczytaj KATOLICKIE komentarze do Mszy św. np Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego w rycie z 1970 r. a potem oczerniaj. Postaraj się choć raz normalnie uczestniczyć we Mszy św. w rycie z 1970 r. Ale tak naprawdę skup się i wycisz. Zainteresuj się tematem św. Atanazy był wiernym katolikiem chociaż to arianie samych siebie uważali za katolików. Tych niby prawdziwych jak np starokatolicy po Soborze Watykańskim Pierwszym.

 11. verizanus mówi

  Paweł Przeczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego w tych punktach gdzie jest mowa o Mszy św. i Kodeks Prawa Kanonicznego dla rzymskich katolików. Tam dokładnie jest opisane jak należy rozumieć Mszę św. i czym ona jest. Całkowicie oddolnie z niczego,to powstają różne rzeczy ;). Jasne pełen spontan i odlot ;). Co dla kogo będzie cmentarzem to pokaże czas. KK przetrwał arian, nestorian, mariawitów, luteran, chociaż jak mieli pierwotny zapał to wydawało im się, że po papistach nie będzie śladu tak im oddolnie (hehhehe) bunt wobec KK pasował.

 12. Paweł mówi

  Verizanus Kościół jest tam gdzie prawda. Ja wierzę w Ewangelię i Tradycję Kościoła, a także ufam pasterzom wiernym katolickiej wierze. Jak chcesz iść za wilkami w sutannach za lgbt, Eucharystią na rękę, jak chcesz oczerniać obrońców wiary, Twoja strata.

 13. Paweł mówi

  Katechizmów mam w domu 5, z czego w jednym młodzieżowym z imprimatur i wstępem kard. Ratzingera, twierdzi się, że ateizm nie jest grzechem. Była protestantyzacja, to teraz czas na ateizację i poganizację. Ja w przepaść za wilkami iść nie będę. Pasterzem moim jest Pan i nie brak mi niczego! Wolę korzystać z katechizmu Piusa X i ufać ostatnim kardynałom wiernym Tradycji.

 14. Paweł mówi

  Przy okazji, znamienne jakiego przekrętu dokonano w nowym katechizmie. Przez dwa tysiące lat nauczano, że liturgia jak nauczanie i magisterium należy do Tradycji Kościoła. Rewolucjoniści, którzy się wdarli i zinfiltrowali Kościół od środka wyrzucili do kosza to co przekazali Ojcowie Kościoła i stwierdzili w nowym katechizmie, że luturgia to tylko tradycja (przez małe t) i tak naprawdę, to sobie ją można zmieniać. Najświętsza Pani w Akita to oblicze wojowniczki, radzę skorzystać z darów mszy łacińskiej.

 15. Paweł mówi

  Pielgrzymka Tradycji do Chartes we Francji, media w szoku, średnia wieku 20 lat. W Kościele francuskim novusowym średnia wieku 75 lat. Biskupi francuscy się boją dzieci 10 letnich z rodzinami pod sztandarem Maryi Panny. To samo czeka Polskę. Ocalenie i powiew bożego zapału jest w Tradycji. Sobór Watykański II spowodował kryzys w Kościele i na świecie, miał odświeżyć, a zadał cios w samo serce religii. W imię ślepego posłuszeństwa uruchomiono proces destrukcji dwu tysiącletniej wiary katolickiej.

 16. Paweł mówi

  I jeszcze ostatnie słowo, Ojca Pio też nazwiesz Lutrem? Wszak całkowicie wsparł Lefebvra na spotkaniu 1967 roku w jego walce z rewolucją. Wszak do końca życia odprawiał mszę łacińską i bojkotował zmianę mszału przez protestantów, Buginuego (pseud. Buan) i Pawła VI. On też Luter?

 17. verizanus mówi

  Paweł. Tu każdy wie swoje. Co do Soboru (ostatniego jak na razie) to najlepiej czytać encykliki papieży św. Pawła VI i św. Jana Pawła II. Tam jst właściwa interpretacja i wyjaśnienie. Nic nie wiem żeby św. o. Pio wypowiedział posłuszeństwo św. Pawłowi VI. To nie był człowiek skłonny do samowolki. I dziś przecież papież może pozwolić na odprawianie Mszy św. w jakimkolwiek rycie. Katechizmów w domu można mieć i 10 ważne żeby te katechizmy czytać i dopiero w oparciu one czytać inne książki. Luter jest tu tylko przykładem różnych duchownych na przestrzeni wieków, którzy będąc wilkami prowadzili innych na potępienie. Jedni trwają przy piotrowej skale inni mają swoich nauczycieli. A średnia wieku a nawet liczba wiernych pozostających przy prawdziwej wierze nie ma znaczenia. Prawda jest w Kościele katolickim, tam gdzie Piotr i następcy Apostołów. Tam działa Duch Św. Co nie zmienia faktu, że wielu z nich jest niegodnych i niemoralnych. Zresztą tak chyba było zawsze, skoro wierni zamiast przepędzić wilki z katedr próbowali tworzyć nowe w oparciu o różnych husów, co to zawsze wiedzieli lepiej gdzie jest prawda i kto tak naprawdę dobrze interpretuje Ewangelię i jest wierny Tradycji.

 18. Paweł mówi

  “Na miłość boską, szybko zakończcie ten sobór!”
  Opis: ojciec Pio do papieskiego wysłannika, który przekazał mu zgodę na odprawianie mszy w dotychczasowym rycie trydenckim, 1965. Zobacz też: Sobór Watykański II ( z wikicytatów)
  Naprawdę nie wiem dlaczego twierdzisz, że katolicyzm to jest tylko z papieżem, przecież już Św. Robert Bellarmin dozwalał nieposluszeństwo jeżeli papież niszczy Kościół. Ja nie zrywam z Rzymem, chodzęna mszę do redemptorystów, mają pozwolenie na odprawianie mszy łacińskiej. A wiesz dlaczego tam chodzę, na drugi koniec miasta? Bo nowa msza mnie po prostu gorszy, dziewczyny do bierzmowania z pazurami 3 cm, ubrane jak na dyskotekę, kazania księdza to po prostu okłamywanie wiernych, bo jak się nie mówi przez 20 lat o piekle, to tak jakby go nie było. To po prostu rujnowało moją wiarę. Myślę, że jesteś uprzedzony do mszy łacińskiej, a szkoda.

 19. Paweł mówi

  “Wszystkie systemy filozoficzne mijają jak cienie, a msza po staremu się odprawia, iż ona jedna obiecuje dalszy i nieprzerwany ciąg.” – Henryk Sienkiewicz, Rodzina Połanieckich.
  Antykościół wiedział, że Msza Święta, to serce katolickiej wiary, udało mu się ją wyrwać, ale w zasadzie tylko pozornie. Wierni Ewangelii i Kościołowi pomimo prześladowań ze strony hierarchii chodzą na msze łacińskie i prawowiernie uczestniczą w Ofierze Mszy Świętej. Zwycięstwo należy do Chrystusa, on będzie sądził, a nie Paweł VI.

 20. dsa mówi

  …hehehehe żałosny spektakl katolstwa… otóż wbijcie sobie do tych durnych pał, że ten wasz “kościół”, to jest satanistyczna organizacja per se – założona przez bandytę i następnie kierowana przez bandytów… gdy jakimś cudem zdarzyło się że jakiś naiwny, ale o dobrych zamiarach ostatecznie, został tzw. papieżem, to nie pożył dłużej niż kilkanaście dni ehheheehheeh

 21. Normalny mówi

  Na łożu śmierci przypomnisz sobie o tych kalumniach !

 22. Dawid mówi

  W sprawie heretyków radzę zapoznać się ze stanowiskiem “posoborowych papieży”, na temat np. Lutra. Można sobie poczytać np. “Wspólną deklarację o usprawiedliwieniu”, zwrócić uwagę na dopuszczanie protestantów do Komunii św., huczne obchody 500-lecia Reformy itd. Nie pomijając faktu (to jest fakt, a nie że ktoś sobie coś myśli czy nie), iż Novus Ordo Missae luterianom odpowiada, bo zresztą uczestniczyli w jego utworzeniu ; podczas gdy katolicka Msza św. wszechczasów nadal ich razi (co oznacza, że to nie oni się jakkolwiek zmienili, czy “zbliżyli” do katolików).

  A potem przypomnieć sobie, że katolikowi nie wolno przebierać w nauce Magisterium, co mu się podoba, a co nie. A więc kto tu jest z Piotrem, a kto nie ? sprawa widocznie nie jest tak prosta, jak by się wydawało. Wszak Magisterium nie wolno rozumieć po swojemu, tylko tak, jak siebie samo ono tłumaczy. Prawdziwe znaczenie np. Lumen gentium, czy Dignitatis humanae, nie ogranicza się do samego tekstu : sposób, w jaki “magisterium” wprawia je codziennie w życie dobitnie ukazuje, jak trzeba je rozumieć.

  Wiara w żaden sposób nie może polegać na umyślnej ślepocie. Przeciwnie, jej przyczyną sprawczą, przedmiotem jak i przyczyną celową jest Ten który jest Prawdą.

  PS. Oczywiście nie mam nic wspólnego, oprócz imienia, z powyższym “Dawidem”, który twierdzi, iż Kościół jest “niebiblijny”.

 23. Dumny Polak mówi

  Z pozoru, kazdy z Was ma w tym dialogu racje. ( naturalnie pomijajac ta kanalie spod znaku Dsa! )
  Uwazajmy, ze niektore pozornie logiczne prawdy, wprowadzaja zrecznie, poprzez demoniczne POLPRAWDY, element klamstwa, niszczacy pewnosc i stabilnosc Wiary!
  Nie ukrywam, ze mnie bardzo bliski jest mi swiat i system myslenia Pawla!
  Dzieki za pelna respektu wymiane Waszych przekonan na ten wazny temat!

 24. andrzej mówi

  Polski Kościół to nie posoborowa masońska synagoga szatana !!!! PRAWDZIWY KK-cki pozostał w Tradycji ze Msza Św. w rycie rzymskim ;
  http://sedevacante.pl/deklaracja.php
  Treści katolickie czytajmy codziennie:
  sacerdoshyacinthus.com
  verbumcatholicum.com
  actualia.blog
  Dalsze krzewienie powyższych adresów – w Polsce i za granicą –
  będzie współpracą w dobrym dziele. A.M.D.G.

 25. Rafał mówi

  Co za bzdury! Kościół katolicki jako jedyny z kościołów chrześcijańskich zachował depozyt wiary zgodny z Ewangelią, czyli nauczeniem samego Jezusa.

 26. Rafał mówi

  Bóg każdemu odda to, na co zasłużył. Każdy wcześniej,czy później się o tym przekona.

 27. andrzej mówi

  Polski Kościół -od czasu Soboru Watykańskiego II- go pozostał w Tradycji ze Mszą Św.w rycie rzymskim a nie u posoborowych pseudo -papież y faryzeuszy i wilków w owczych skórach !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.