W Niemczech Żydzi są niemile widziani? Ambasador Izraela w Berlinie domaga się „zdecydowanych działań”

Ron Prosor
8

Ambasador Izraela w Niemczech Ron Prosor zaapelował do tamtejszej władzy o zdecydowane działania przeciwko – jak twierdzi – rosnącemu antysemityzmowi w kraju. Twierdzi, że co trzy godziny dochodzi do antysemickiego incydentu na terenie Federacji Niemieckiej.

Antysemityzm jest wielkim problemem – powiedział Prosor w wywiadzie dla agencji informacyjnej AFP. – Co trzy godziny dochodzi w Niemczech do antysemickiego incydentu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ambasador Izraela wyznał, że fakt, iż synagogi i żydowskie szkoły są ochraniane przez niemiecką policję „nie jest normalny”. – Nie widzę tego w przypadku kościołów i meczetów – wyznał i dodał, że dostrzega rosnącą niechęć do Żydów wśród niemieckiego społeczeństwa, lewicowego, prawicowego, a także wśród muzułmanów. Za przykład podał palestyński wiec, który jego zdaniem powinien zostać… zakazany i karany (to musi być karalne –  stwierdził). Pikiety pod hasłem „Solidarność z Palestyną” odbyły się w czasie Świąt Wielkanocnych w berlińskich dzielnicach Kreuzberg i Neukoelln.

A podobno to Polska boryka się z „problemem antysemityzmu”…

Źródło informacji i cytatów: PAP

Te książki wiele wyjaśnią:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Żydowskiemu ambasadorowi łuski spadły z oczu…
  Przyparte do muru Niemcy siedziały cicho a mając z czego płaciły, płaciły i dopłaciły. Teraz patrzą i czekają.
  Czekają na wybielenie, na rozgrzeszenie, na obciążenie winą za swoje zbrodnie innych a zwłaszcza Polaków, by móc zacząć działać.
  Tylko jak zawsze dziecięco naiwni Polacy biorą niemieckie i żydowskie słowa za dobrą monetę a działalność śmieci mieniących się „historykami” za działalność naukową której nie wolno przeszkadzać, krytykować a cóż dopiero ukarać.
  Jeśli chodzi o Niemcy, to faktycznie „dalej jest noc” tyle, że znów kryształowa. Na to wskazuje niemiecki kurs polityki zagranicznej uniezależniający ich od USA, plany przemian w Europie i mnogość migrantów.

 2. z-k mówi

  Przecież toto, cholera, zwali sie od nas jak nic i razem z ukraińcamia przy pomocy rodzimych zaprzańców nas wykończą

 3. Ewa-Maria mówi

  Jasno to pokazuje że mają ich dość. Niech się więc wyniosą do Izraela. Żadnej lekcji nie wyciągnęli z holokaustu. Skoro takie incydenty mają miejsce to historia może się powtórzyć. Może jest to odwet za ich łotrostwa wobec Palestyńczyków. Skoro jest antypolonizm to i musi być antysemityzm. Oni nienawidzą Polaków a Niemcy ich. Tak powinno być czyli wet za wet.

 4. W K mówi

  Niemcy i Żydzi do siebie nie pasują.

 5. Shadow mówi

  Tam gdzie nie ma antysemityzmu, to żydki dla zysku go wynajdą. W społeczeństwach, z którymi egzystują, bez jątrzenia, oszustwa i zdrady nie mogą żyć. Takie społeczeństwa muszą się ukorzyć, kłaniać im nisko i solidnie płacić, wtedy trochę odpuszczają.— Pijawki są bardziej przyjazne i przewidywalne dla człowieka niż oni. Oni to hybrydy pijawek, harpii i jadowitych węży.

 6. zagłoba sum mówi

  W Polsce równiez sa niemile widziani. W kazdym razie prze NORMALNYCH Polaków!

 7. Dumny Polak mówi

  A znasz miejsce, gdzie ZMIJE i PIJAWKI, sa na swiecie, MILE WIDZIANI!?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.