W głowie się nie mieści! Matka usprawiedliwia zachowanie ukraińskich dzieci, które napluły w twarz polskiemu rówieśnikowi

Fot.PAP/Lech Muszyński
40

Do przykrego wydarzenia doszło w jednej ze szkół podstawowych w Polsce. Dwójka ukraińskich uczniów napluła w twarz swojemu rówieśnikowi. Matka jednego z Ukraińców nie ma nic do zarzucenia synowi, ponieważ Polak miał mu powiedzieć, że Ukraina przegra wojnę, a “Ukraińcy mają tu za dużo”.

Dzień dobry. Miałam nie pisać tego tutaj, ale proszę Mamy Juriego i Vadima, aby spytały swoje dzieci, dlaczego napluli dziś w twarz na świetlicy Karolowi – na grupie dla rodziców na portalu społecznościowym pyta mama polskiego ucznia.
Dzień dobry. Porozmawiam z synem w domu o jego zachowaniu. Przepraszam bardzo… – odpisała matka jednego z Ukraińców. Po chwili dodała: – Jurij mówi, że Karol i Petro powiedzieli, że kochają Rosjan i Ukraina przegra, że Ukraińcy przyjechali do Polski i mają tu za dużo… ale 8-letnie dziecko nie może mówić takich rzeczy samo… dzieci mówią co słyszą w domu… bardzo mi przykro z powodu tego co się stało taka jest sytuacja… jak Karol mówi że splunął niech zacznie od powodu dlaczego tak się stało… wytłumacz dziecku, że Ukraińcy to to samo ludzi jako Polaki, że jeśli Rosja wygra, to wojna przyjdzie do Polski i wy też będziecie uchodźcami taki jak mi Ukraińcy… dziękuję za zrozumienie – odpisała.
Skąd Pani wie o czym się u mnie mówi w domu? Źle kobieto wychowujesz swoje dziecko. Nie od dziś Karol mi zgłaszał, że mu dokuczają chłopcy właśnie z Ukrainy. Zresztą nawet byłą już kiedyś rozmowa jak pani dobrze pamięta. I proszę nie usprawiedliwiać takich zachowań jak plucie komuś w twarz. I nie straszy pani Rosją, bo to jest śmieszne – odpisała mama polskiego ucznia. – Ponadto nie pani ani pani syn będzie wybierał i wskazywał kogo kto ma lubić czy nie. To nie powinno pani w ogóle interesować. Teraz napluł a następnym razem co zrobi – pobije? Od samego początku jak tylko pani syn i nie tylko doszli do naszej klasy, Karol zgłaszał mi, że jest w stosunku do niego agresja słowna i nie tylko. Mówił mi słowa (po ukraińsku), które słyszał, a ja je tłumaczyłam. Np. że jesteś kakaszka, a kakasza to po polsku gówno… Żałuję, że wtedy nie reagowałam tak jak trzeba, tylko przymykałam oko. Teraz tego tak jedna nie zostawię. I nie ważne jest czy ktoś pochodzi z Ukrainy, Łotwy czy Niemiec. Tak samo bym zwróciła uwagę – odpisała Polka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa pewnie rozeszłaby się po kościach, gdyby nie fakt, że ukraińska mama usprawiedliwiała plucie w twarz drugiemu chłopcu. Ze względu na konieczność zapewniania bezpieczeństwa ofiarom przemocy, nie podajemy miejsca zdarzenia.

Przeczytaj także:

PILNE! Biegły twierdzi, że hasło “Narodowe Siły Zbrojne – NSZ” zawiera groźby i nawołuje do nienawiści! W oparciu o jego opinię Sutryk oskarżył Jacka Międlara [DOKUMENTY+STENOGRAM]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  To teraz dzieciak powinien na kwarantannę trafić.
  A poważnie, to należy spytać gdzie są rodzice reszty polskich uczniów? Dane Systemu Informacji Oświatowej (SIO) pokazują stan na dzień 14 lutego 2023 r. Wynika z nich, że w polskich szkołach i przedszkolach jest 187,9 tys. dzieci i młodzieży z Ukrainy.
  Stwarza to realne zagrożenie eskalacją podobnych wypadków a w starszych klasach rozwiązywania problemów siłą. Czy o to chodzi naszym miłościwie panującym durniom?

 2. Imię polskie mówi

  W USA naplucie w twarz jest traktowane jako próba zabójstwa. Może mama powinna z tego tytułu przywołać gości z Ukrainy do porządku.

 3. Dozdrajców mówi

  Takie incydenty będą się mnożyć wraz z ubożeniem Polaków a przede wszystkim dlatego, że Ukraińcy czują się w Polsce coraz bardziej banderowsko. Uważam, że trzeba ostro reagować, ale w cywilizowany sposób. Oni do nas przybyli, bo nasz zdradziecki rząd ich tu zaprosił dając im więcej, niż zwykłe obozy dla uchodżców -naszym kosztem. Ten rząd Ukrainą nas zniszczy. Zatem nie należy się im dziwić, każdy by korzystał, dlatego musimy walić w zdrajców i wszystko!!! I brać przykład z Węgier…

 4. Wit mówi

  Ktoś już gdzieś przestrzegał i pisał, że przyjechali tu ludzie z inną od nas mentalnością. I to się coraz częściej potwierdza. Matkaukrainka usprawiedliwia karygodne zachowanie 8 latka – bo ten “słusznie” pluje w twarz małemu Polakowi, inna usprawiedliwi nastolatka, że np. bije w twarz, a jeszcze inna męża, że np. …no właśnie, co będzie następnie jak wpuszczą tu tych herojów . Przecież oni nas bronią, więc mogą robić co chcą a my mamy się zamknąć i cieszyć, że one łaskawie biorą 500+ na “wychowywanie” swoich dzieci. Nie ma żadnej wdzięczności za przyjęcie tylu…, tylko roszczenia i drenaż socjalnych zasobów . Zastanawiam się tylko kiedy ci co wrzucają jeszcze do skarbonek przed Biedronka przestaną to robić? . Czy poczekają aż ich dziecko dostanie śliną czy jak przyjdzie z podbitym okiem?

 5. Alfred mówi

  Ja też w tej “wojnie” jestem po stronie Rosjan. Prezydent Putin w przeciwieństwie do naszych kajtusi w krótkich spodenkach potrafi upomnieć się o bezpieczeństwo i godność ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie i Ługańsku, od lat gnębionych przez faszystów z Kijowa. Rosjanie przyznali się do zbrodni w Katyniu Starobielsku i Ostaszkowie, a ukraińcy mają problem z okrutną zbrodnią na 500 tys. Polaków na Wołyniu, i to jest ten “+” dla Rosjan. Ogólnie Rosja i Ukraina to nasi wrogowie i powinniśmy trzymać się od tej wojny z daleka, a oni niech się wykrwawiają jak chcą. Rosja nigdy nic nam nie zrobi, no chyba że przez tych naszych na górze jak dalej będą dążyć do wojny. A tego banderowskiego chłopca należy wraz z rodziną deportować na Ukrainę.

 6. Быдлошевский Л.З. mówi

  W Niemczech co tydzień gwałcą i zabijaja nastolatków choćby tydzień temu 12-latka umarła pod ciosem 36 uderzeń nożem rówieśniczki 12 i 13 latki. Pewnie kolorowi bo rodziców i dzieci wywieźli w nieznanym kierunku…..

  A jeden Afgańczyk to córce z bogatego domu łeb urznal w Rossmanie i rodzice JEJ protestowali przeciwko Rechtexterminowi a ona była narzeczona Afgańczyka któremu odmówiła i by sobie poszedł…No to poszedł….Na całego….

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 7. Włościanka mówi

  To najgorsza zniewaga. Spotkało to małego chłopca i będzie rzutować na całe życie. Gdzie jest ojciec chłopca – powinien pójść pod szkołę i napluć w twarz temu młodocianemu pasożytowi. Tylko takie odpłacenie tym samym zdejmie z młodego Polaka hańbę.

 8. OZ mówi

  To ukraińskie dziecko każdego sądzi wg siebie ? – używając takich słów !.

 9. Ewa-Maria mówi

  Tego incydentu na dłuższą metę się nie ukryje. Kwestią czasu jest gdzie się to działo. Już się zaczynają problemy z ukraińskimi dziećmi. Znane mi są innego typu incydentu . Matka polskiego chłopca nie powinna odpuścić tego ponieważ tego typu incydenty będą narastały. Kogo mam banda rządząca sprowadziła do Polski. Gdybym miała wybierać między Ukraińcami a Rosjanami wybiorę tych drugich. Takie jest moje zdanie.

 10. Jas mówi

  Moje dzieci od 7 lat trenowaly taekwondo by nikt im bezkarnie nie naplul w twarz niestety chlopcy w Polsce sa zniewiesciali cieple kluchy zapasione jedynie co potrafia to walczyc wirtualnie w gry komputerowe zamiast sie odwinac dac w pysk temu kto na niego pluje za moich czasow nikt by sie mnie nie odwazyl opluc czy szturchnac bez mojej ryposty.

 11. Marian mówi

  Bendersyny i tak przegrają. A zdrajców narodu polskiego trzeba koniecznie rozliczyć, a Polskę odukrainizować.

 12. Michu. mówi

  Co za nagonka,… nie wiemy dokładnie jak było, ale skoro dzieciak ma proruskie sympatie, mówił Ukraińcom, że ruski wugrają wojnę to się nie dziwię, że go opluli, jakby polskim dzieciom na emigracji w latach 40tych ktoś mówił dobrze o Hitlerze, czy Stalinie, też by tegobgrzecznie nie słuchały i stanęły w obronie Polski, to zrozumiałe.

 13. z-k mówi

  Ja trochę (na szczęście tylko trochę) mieszkałem z ukraińcami i W GŁOWIE MI SIĘ NIE MIEŚCI, że ukrainka mogła by zganić dziecko, które napluło Lachowi w twarz . I tak już zostanie…..

 14. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy) Polacy nigdy nie byli agresorami, w przypadku Polaków w czasie II wojny to była wojna OBRONNA a w Donbasie i Ługańsku jak było?? A jak będzie jak Żełenski i jego protektorzy wygrają??? A jakby Polacy na emigracji w jakichkolwiek czasach mieli tak dobrze jak obecni emigranci w Polsce i ktoś by im powiedział że mają bardzo dobrze to raczej, jako że wychowani w kulturze polskiej i katolickiej inaczej wyrazili by wdzięczność.

 15. verizanus mówi

  Widać niektóre komentarze MUSZĄ ukazywać się z opóźnieniem, żeby za dużo ludzi nie mogło ich przeczytać…;)

 16. Boł mówi

  To jest wynik odgórnego zbydlęcenia naszych antypolskich władz i kompletnej głupoty części społeczeństwa. Nawet część Konfederacji nie jest w tej kwestii jednoznaczna, więc mamy potem taki tego efekt!

 17. verizanus mówi

  Komentarze znikają, chyba lepiej przyjąć , że wprawo.pl nie do końca ten portal kontroluje niż…;)

 18. Michu. mówi

  @Verizanus, weź się zastanów, mówisz o Donbasie czy Ługańsku, a te regiony przed 2014 były w granicach Ukrainy, W wyniku ruskiej agresji zostały zajęte. Ukraina starała się je odzyskać. Pamiętasz Euro 2012? Razem z Ukrainą organizowaliśmy, mecze były w Doniecku, na Ukrainie. Kacapy starają się robić nam wodę z mózgu i wciskają kit, jednak to oni od 2014 zaatakowali Ukrainę. Zgodzę się z Tobą że Ukraińcy mają w Polsce bardzo dobrze, nawet przesadnie, np 500 plus zostqwiłbym dla Polaków, my takiego przyjaciela w biedzie nigdy nie mieliśmy. Jednak Putin dla Ukrainy, jest jak Hitler czy Stalin dla nas. To zwykły bandyta, od wczoraj ścigany oficjalnie, przez Trybunał w Hadze. Także niesnaski wsród dziaciakóe się zdarzają, ale musisz przyznać, że skoro w domu polskie dziecko słyszy wyrazy poparcia dla Rosji, to trzeba zastanowić się czy ta rodzina jest w ogóle zdolna do opieki nad dzieckiem, skoro zachwala morderczy reżim, a tak można wnioskować, bo dzieciak sam by nie wymyślił, że jest za ruskami, te patologiczne poglądy musiał usłyszeć w domu, na szczęście w naszym kraju podobnie myśli śladowy procent populacji.

 19. verizanus mówi

  @ Michu. (ten nowy) A jak byli przed 2014 r. traktowani tam Rosjanie??? Jak z tą wojną jest to chyba też do końca nie wiemy, bo nie mamy dostępu do ruskiej propagandy…a na Ukrainie rządzą eskimosi…czy aż tak dobrze?? No cóż w XX w. w Polsce też byli tacy, którzy zastanawiali się czy rodzina gdzie wyraża się poparcie dla np USA jest zdolna do opieki nad dzieckiem skoro zachwala morderczy reżim (no bo dzieciak sam by tego nie wymyślił, skoro w tele była inna narracja) zamiast popierać miłujący pokój ZSRR jak 99% populacji. ;).

 20. M.K. mówi

  Dzieciaki się pobiły, a ci zrobię z tego sprawę polityczną xD

 21. verizanus mówi

  @ Boł A czy p.Winnicki po swej kompromitującej wypowiedzi (czy to nie kolejny Bolek???) nadal jest we władzach RN?? Jeśli tak to chyba jednak agentura jakaś tam rządzi, a reszta “nic nie może” 😉

 22. verizanus mówi

  @M.K zależy kto kogo pobił i o co poszło

 23. Shadow mówi

  @ Michu jak zwykle myśli tylko 1 komórką we łbie. ——Mieszkamy w domu 2-rodzinnym, ale na razie ze wspólnymi licznikami na media. Szwagierka bez naszej wiedzy i zgody zaprosiła 3 upaińców, matkę z nastoletnią córką i synem 0k. 8 lat. W ogródku stoi zjeżdżalnia, piaskownica,chuśtawki, bujaczek i domek moich wnucząt. Złapałam tego gnoja 3 razy jak niszczył te urządzenia, a to kamieniem, a to nogami. Matka i siostra siedzące obok nie reagowały. Zauważyłam, że matka dużo wymagała od córki, natomiast synuś był traktowany jak śmierdzące jajko, było mu wolno wszystko. Nie wykluczone, że kult płci męskiej jest tam powszechny.

 24. OZ mówi

  Ukraińskie dziecko mówi tak jak rodzice w domu – Ukraina wkrótce będzie wymagać odbudowy, daleko nie mają do swojego kraju -i który trzeba tez bronić – to tu już odwagi dzieciaczkowi i jego rodzicom zabrakło ? !

 25. Piotrek mówi

  Dobrze byłoby sprawdzić, czy to odosobniony przypadek, czy takich przypadków jest więcej. Jeżeli jest ich więcej, to dobrze by było nagłośnić ten problem i zrobić z tym porządek.

 26. edekzzawody mówi

  Drodzy Polaczkowie:jestesmy malutkim trybikiem w kolejnej”amerykanskiej operacji pokojowej”.Wszystko zostalo przygotowane jak nalezy:najpierw Majdan ( w calosci zaprojektowany ,sfinansowany i przeprowadzony przez CIA),pozniej w Polsce podsluchy w restauracji “Sowa i przyjaciele” ( i nie tylko),pozniej wygrana PAD,nastepnie zwyciestwo dobrej zmiany,brygada rotacyjna wojska USA w Polsce, i wreszcie wkroczenie Rosjan na Ukraine,wpuszczenie milionow Ukraincow do Polski itd.Mozna bez konca.Rzad RP idzie na pasku Waszyngtonu od poczatku.To co sie dzieje w RP jest tylko iwylacznie konsekwencja tych dzialan.Ludzie kupieni za wlasne pieniadze (te wszystkie 500+) nie maja pojecia w co zostali wpakowani przez Dude ,Kaczora i Morawieckiego.Pozostaje tylko modlitwa. Tusk podmieni to towarzystwo( moze nie on sam personalnie),ale zwyciezy opcja niemiecka w Polsce bo to jest szansa dla Niemcow zeby jak najszybciej zakonczyc wojne na Ukrainie i wrocic do normalnych relacji handlowych z Rosja.Czym sie to skonzcy dla Polski:trudno powiedziec.Plucie w twarz polskim dzieciom przez te hajdamackie banderowskie nasienie jest tylko preludium .

 27. Быдлошевский Л.З. mówi

  Przedwczoraj Putin oficjalnie odwiedził Krym i helikopterem pojechał do Mariupola gdzie jeździł po mieście samochodem gdzie niedawno 2500 Banderowców się poddalo. Nie wiecie ? Nie szkodzi.
  Media rosyjskie huczą a Polskie i Banderowskie milcza…..Tak trzymać……

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 28. Michu. mówi

  @Быдлошевский Л.З. popatrz i bz czego się cieszysz człowieku? Że bandyta odwiedził, ruiny Mariupolu, w którym wcześniej wymordował dziesiątki tysięcy ludzi? Masz pewnie w domu portrety swoich idoli, Dzierżyńskiego, Stalina i Putina. Może się nawet do nich modlisz, kto wie. Tatuś pewnie jako Ubek przesłuchiwał wyklętych lub akowców i stąd się wzięła twoja fascynacja kacapami. To tylko hipoteza. Nikt Cię tu nie krytykuję poza mną, możesz się cieszyć. Aha, a kamer na torach przypadkiem nie instalowałeś? Twoje wychwalanie Rosji jest obrzydliwe moralnie i świadczy o degeneracji i upadku człowieka. Jednak póki żyjesz możesz się zmienić , pokutować i być dobrym człowiekiem. Trudno o takie metamorfozy, ale czasem się zdarzają, czego Ci szczerze życzę.

 29. Dumny Polak mówi

  Ten pier..ny michu i drugi, ” M.K.”, wasze nikczemne wypowiedzi, po prostu przeskakuje, bo sa juz od dawna wyrazem waszej zdradzieckiej, antypolskiej choroby!

  Sami widzicie, jaki sort tego barbarzynskiego, zdradzieckiego ukrowskiego gowna, przyjelismy i ich, jak skonczone glupki, wspomagamy!
  Sytuacja eskaluje z miesiaca na miesiac i jest dla nas Polakow, juz dawno nie do przyjecia!
  Tylko patrzec, jak zlapia za swoje kalachy i beda nas scigac po ulicach za obrone naszej godnosci!

  Nie smiejcie sie ze mnie, ale widzac, jak coraz wiecej Rodakow nie jest w stanie zniesc tej parszywej zdrady stanu naszego nierzadu, co myslicie o tym, aby, widzac smiertelne niebezpieczenstwo unicestwienia naszego kraju, zawiazac organizacje patriotyczna, wymuszajaca pokojowe rozwiazanie wojny, a tym samym, zobowiazanie upancow do podjecia natychmiastowych rozmow pokojowych z Rosja, lacznie z nawiazaniem bezposrednich kontaktow z odpowiednimi organizacjami, jub osobistosciami, w Rosji!!

  Nie mozemy dopuscic, aby te sku..le usilowali dalej doprowadzic do kolejnej wojny!
  ZADNEJ WOJNY WY UPANSKIE SKUR..NY! Wybijcie sobie z waszych zapijaczonych, niewdziecznych, zakutych lbow!
  Swiat, a juz koniecznmie POLSKA, MUSI POZOSTAC NIENARUSZONA, a jesli wam sie nie podoba, to wypie..lac stad natychmiast, tepe, chore mozgi, beznadziejnie zapite denaturatem, niezdolne do najprostszej logicznej mysli.
  Zrozumcie chociaz, wy durne gleby kapusciane, ze was wszystkich idiotoe wykorzystuja jako mieso armatnie, a z waszej smierdzacej ukrainy zostanie kupa smierdzacego gruzu, wy idioci i zaden bidon, ktorego miejsce jest w domu dla oblakanych, nie zbuduje wam gospodarki, bo, jako pierwszy ma was wszystkich w dupie!

  Jak mozna byc tak uporczywie, az tak durnym, zapijaczonym zywym trupem!?

  Pan Bog przygotowal juz dla was w piekle juz specjalny oddzial dla najdurniejszych i kompletnie beznadziejnych wielbicieli diabla, ktorym juz nikt, nigdy nic nie pomoze!
  Pozdrawiam natomiast najserdeczniej zwolennikow madrosci i godnej najwiekszego podziwu, cierpliwosci i dojrzalosci politycznej PANA Putina!

 30. wit mówi

  @michu , jesteś banderowcem , czy propaganda wypaliła ci rozum?

 31. Michu. mówi

  Skąd się biorą takie mendy, jak Dumny Kacap, podpisujący się fałszywie dumny Polak. Wprawo .pl jak widać ma czytelników zbliżonych poglądami do Prawda.ru czy Komsomolsk prawda. Jeszcze pozdrawia lubiącyh Putina. Idź precz łajdaku! Powinien się Tobą zająć prokurator za gloryfikowanie zbrodniarzy!

 32. Быдлошевский Л.З. mówi

  300 Banderowcow w rosyjskim szpitalu wojskowym na leczeniu pozostawionym przez “swoich”…
  Jak zwierzęta ci Banderowcy wyglądają….Tylko im siekiery do rąk dać i będą riezat….W 1947 roku w maju to jest 2 (!) lata po wojnie 170 000 tych zwierząt z Bieszczad i Lubelskiego na Ziemie Odzyskane przeniesiono bo by końca tej riezby nie było….

  Popatrzcie na Banderowskich-Nieludzi u Rosjan ….

  https://youtu.be/cBrNTNMs5_g

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 33. wit mówi

  @michu – właśnie te obelgi, “mendo”, “kacapie”, “łajdaku”, którymi zaśmiecasz ten portal, dobitnie mówią o tym , że jesteś ukrytym banderowcem. Pycha , chamstwo to wasz znak kulturowy. Zacznij jeszcze usprawiedliwiać rąbanie siekierami Polaków na Wołyniu.

 34. Michu mówi

  @Wit nikogo nie wyzywam, to raczej mnie wyzywa element prosowiecki. Ostre słowa kieruję pod adresem gloryfikującychi zbrodniarzy. Możesz prześledzić sobie portal, zawsze potępiałem zdecydowanie banderyzm, popieram w wojnie Ukrainie, bo jestem uczciwym patriotą i porządnym człowiekiem, przynajmniej staram siębyć, bo wiadomo, że każdy ma swoje wady. Oczywiście pomoc powinna być na miarę naszych możliwości. Powinniśmy też więcej wymagać od USA jako kraj frontowy i filar stabilizacji w Europie

 35. Michu mówi

  Jestem banderowskim ścierwem. Obrażam Rosjan, jestem tutaj bo mam za to płacone. Czego nie rozumiecie ? A usralińcy to heroje , miłują pokój, innych ludzi . Żyli dobie w dobrobycie, szanowali innych aż pojawili się zbrodniarze i ich napadli bez żadnego powodu. Biedni heroje.pomagajny ! Jesteśmy ich sługami !

 36. Dumny Polak mówi

  Dajbyc zdechl, pokrecony chory podpalaczu swiata!
  Nawet ci do alba nie wpadlo, je daloby sie ten smiertelnie powazny Konflikt, zalatwic w jeden dzien, POKOJOWO!
  Wszystkie przyczyny wejscia Rosjan nie bierzesz kompletnie pod uwage!
  Wyjatkowo prostacki, prymitywny manipulant i szkoda mi dla ciebie kazdej sekundy mojego zycia, kanalio!

 37. piotr mówi

  Wypowiedź rodzica o ukraińskich dzieciach Mam kontakt z polskimi nauczycielami, którzy uczą ukraińskie dzieci w polskich szkołach ,opowiadają, że ukraińskie dzieci to małe potworki w klasie czy w szkole nie szanują nauczycieli, wychodzą z klasy kiedy im się podoba, są agresywne fizycznie i mentalnie wobec innych dzieci nawet starszych czy na lekcjach czy na przerwach, ciągle wszczynają bójki atakując nawet starsze silniejsze dzieci a potem udają ofiary aby następnego dnia rzucać się do bicia do tych samych dzieci, zachowują się po chamsku wobec innych, biorą bez pytania przedmioty/ rzeczy innych dzieci bo uważając, że WSZYSTKO im wolno i WSZYSTKO im się należy -biorą bez pytania o zgodę rzeczy innych a jeśli ktoś nie chce im czegoś pożyczyć ( nawet kredki czy gumki) stają się agresywne wobec takich dzieci Ukraińscy rodzice tych potworków to też niewychowane buraki, które skarżą ciągle na po polskie dzieci, szkoły, nauczycieli że ci krzywdzą ich biedne pociechy.itp. Nie dość, że wydano już ponad 200 miliardów zł na pomoc wojskową i cywilną na Ukraińców Polsce i na Ukrainie to Ukraińcy ciągle żądają i ciągle im źle w Polsce- idą na policję i skarżą polskie dzieci o pobicie czy rasizm!! Ukraińcy to ZŁY naród- mają zbyt dużo chorych, psychopatycznych genów.

 38. zagłoba sum mówi

  Jest i korzystny aspekt tego wydarzenia. Otóz taki opluty przez banderowskiego skurwysynka dzieciak został juz na zawsze wyszczepiony (przepraszam za paskudne słowo) przeciwko banderofilii i do końca zycia będzie miał własciwy stosunek do UPAdlińskich wszy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.