Viktor Orban po szczycie UE: „Nikt nie będzie pouczał narodu Solidarności i narodu rewolucji 1956 r. Mateusz był liderem”

Fot. voanews.com
15

Po szczycie UE, z którego wczoraj do krajów wrócili premierzy Orban i Morawiecki, cały czas trwa gorąca dyskusja w mediach i świecie polityki nad tym, czy szefowie rządów Węgier i Polski odnieśli sukces czy nie. Posłowie Konfederacji zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową, na które wskazali, że polski rząd „poniósł porażkę”. Co na ten temat ma dopowiedzenie Orban?

– Nikt nie będzie pouczał narodu Solidarności i narodu rewolucji 1956 r. Powiedzieliśmy to bardzo jasno – dodał węgierski premier. – Powód, dla którego odnieśliśmy sukces, to ten, że Mateusz Morawiecki był liderem Grupy Wyszehradzkiej, był liderem naszego zespołu – stwierdził węgierski premier. – Mateusz (Morawiecki- PAP) nigdy tego nie powie, ale taka jest prawda, że to on wygenerował miliardy euro dla Polaków. Gratuluję ci Mateusz, bo to wspaniała robota. Mateusz po prostu poszedł do pokoju i wyszedł z 600 mld euro. Tak po prostu. Dostał tyle pieniędzy dla biednych regionów – relacjonował Orban. – Widziałem, że po prostu wszedł do pokoju i wyszedł z tego pokoju i miał 600 mld euro dodatkowo. Wykonał wspaniałą pracę – zauważył Orban.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W takich słowach Viktor Orban skomentował negocjacje jakie z m.in. z Mateuszem Morawieckim, podczas szczytu UE, prowadził ws. przydzielenia dotacji. Mateusz Morawiecki zapewnił, że dzięki twardym negocjacjom, kwestie przydzielenia środków finansowych dla państw członkowskich nie będą uzależniane od kwestii „praworządności” w Polsce. Polska otrzyma 750 mld złotych.

– Przełamaliśmy różne kryzysy, które były po drodze; wspólna praca Grupy Wyszehradzkiej doprowadziła do tego ogromnego sukcesu – ocenił. – Nasi przyjaciele z północy Europy negocjowali z południem jak najniższą sumę dotację, myśmy chcieli, żeby ta kwota była jak najwyższa – powiedział Morawiecki i wskazał, że Grupa Wyszehradzka była pewnym „pośrednikiem” w tych sprawach. Dodał, że udało się uzyskać więcej pieniędzy dla biedniejszych regionów – znacząca ilość pieniędzy zostanie przeznaczona dla czterech regionów Węgier, i pięciu regionów w Polsce.
KUP KOSZULKI „POLAK, WĘGIER, DWA BRATANKI…” – MĘSKIE I DAMSKIE

Przeczytaj także:

Premier obwieszcza sukces Polski i Węgier po szczycie UE. Konfederacja mówi o wielkiej porażce [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Szczesc Boze.
  No to teczowe pedaly z konfidentracji maja zagwozdke. Pluc,czy chwalic.
  Soros placi i wymaga,cioty od trzaskowskiego.

  1. Adrian mówi

   Antyparch za to ty nie masz zagwozdki plujesz, plujesz i pluł będziesz bo z czegoś trzeba żyć.

 2. Antyparch mówi

  Cioty teczowe od Bosaka,wiecie juz gdzie pracuje zona Wilka?

  1. rebih mówi

   @Antyparch. Co ty taki sfrustrowany? Kaczyński i Macierewicz przestali przytulać? Znaleźli sobie innego totumfackiego?

  2. Piotr mówi

   Blazen, wiadomo ze Soros jest na pasku zydostwa i uniopedalstwa wiec nie ma sie co dziwic ze wspiera swojego odpowiednika robiacego na froncie patriotycznym w kraju Polin….

  3. rebih mówi

   Jeżeli chodzi o pasek Sorosa… to… Orban jest stypendystą Sorosa. Morawiecki był powiązany ze sorosowską Unią Wolności, więc nie można wykluczać, że finansowanie jego porozpoczynanych tu i ówdzie, niekończonych studiów też pochodziło z tego źródła. Morawiecki nigdy w życiu nie pracował, a jego błyskotliwa kariera rozpoczęła się nagle od mianowania na wysokie stanowisko państwowe za rządów znanego z patriotyzmu Jerzego Buzka.

 3. Antyparch mówi

  Ktoś kto nazywa się narodowcem a w kluczowym momencie poparl skrajne lewactwo chcące zupełnie podporządkować Polskę Brukseli, nie ma prawa się wypowiadać w sprawie tego co zrobił albo nie zrobił morawiecki, bo to i tak więcej niż konfederacja zrobiła kiedykolwiek. Gdyby przyszłość miała zależeć od konfederacji to mielibysmy już homo małżeństwa, adopcje dzieci przez pary homoseksualne, uczenie czterolatkow czerpania przyjemności z masturbacji w przedszkolach i bylibyśmy prowincja niemiec i Brukseli. Won za don, bosak. W Polsce potrzebna jest prawdziwa partia narodowa, bez tych wszystkich zakłamancow co mówią jedno a robia drugie

  1. rebih mówi

   @Antyparch, I właśnie po to ta dyskusja, żeby wiedzieć czy ci co mówią o sukcesie nie podpisali kapitulacji.

  2. marju73 mówi

   Kluczowy moment który przegapiłeś to wymiana Kidaay na Trzaskowskiego za zgodą żydopisu.

  3. Jaca mówi

   @Antyparch Przede wszystkim Konfederacja jeszcze nigdy nie rządziła, więc nie masz prawa mówić co by było gdyby a znając posłów Konfederacji i ich poglądy to raczej nie masz racji. Jesteś zwykłym pisowskim trolem rozpisującym kłamliwe rzeczy, żeby zwalczać Konfederację. Prawda jest taka, że PisPo to jedno i to samo gó….o!

 4. rebih mówi

  Orban to cwaniak nie z tej ziemi. Wiele w polityce potrafi, ale nigdy nie wiadomo, po czyjej jest stronie. Warto poznać jego zdanie, ale nie warto się na jego zdaniu opierać.
  Tutaj też podkreśla finansową stronę ustaleń.
  Tymczasem pytanie brzmi nie: ile dostaniemy, tylko co oddaliśmy w zamian?

  1. Szubi mówi

   Orban jest wyśmienitym politykiem . Na tym przykładzie pokazał kto jest liderem tej decyzji i w razie wtopy (jest prawie pewne że dużej) na kogo zgonimy a że Morawiecki jest ….. chyba politykiem dla piaru i chwilowej podniety w kraju podepnie się pod wszystko.

 5. marju73 mówi

  No jak Mateusz z żydopisu był liderem to czuje się całkowicie uspokojony.

 6. Jenny mówi

  Jak sie poddamy oszustolewakom to bedyzie Lipa i tyle….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.