UWAGA! Ruszyła kłamliwa żydowska akcja propagandowa ws. protestów przeciw ustawie 447

Żydzi/ Fot. dzienniknarodowy.pl
22

Korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych, Paweł Żuchowski, opublikował na Twitterze treść notatki rozsyłanej do dziennikarzy przez Światową Organizację ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO). „Pragnę Państwa powiadomić o serii wielce niepokojących publicznych ataków rządu polskiego oraz innych osób skierowanych przeciw działaniom na rzecz zapewnienia sprawiedliwości dla ocalonych z Holokaustu i ich rodzin, a także innych Żydów i nie-Żydów, których majątki zostały znacjonalizowane przez polski rząd komunistyczny” – rozpoczyna się notatka podpisana przez Lisę Sherman-Cohen, kierownik ds. PR i komunikacji WJRO.

Już w pierwszym zdaniu mamy kłamstwo i manipulację, której celem jest ukrycie przed opinią publiczna faktycznego powodu protestów przeciw ustawie 447. A jest nim sprzeciw wobec wymuszenia haraczu i grabieży Polski za pomocą bezprawnego żądania restytucji mienia bezspadkowego. Ale przecież tego nie można powiedzieć światowej opinii publicznej, bo mogłaby przyznać Polakom rację. A przecież uznanie, że Polacy mają rację, nie przechodzi do żadna rubryka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako przykłady polskiej podłości w notatce WJRO wymieniono wypowiedzi premiera Morawieckiego o tym, że Polacy byli największą ofiarą II wojny światowej oraz, że sprawa restytucji została już definitywnie rozwiązana. Wymieniono też projekt ustawy Kukiz’15, która wg. WJRO „penalizuje starania o zwrot mienia żydowskich rodzin wytępionych podczas Holokaustu”. Protesty Polonii przeciw ustawie 447 określono jako skierowane przeciw „deklaracji prezydenta Trumpa i Kongresu USA o wspieraniu ocalonych z Holokaustu w ich walce o sprawiedliwość”. Dowodem na antysemityzm obecny podczas tych protestów mają być transparenty i  wypowiedzi, w których „oskarżano Żydów o popełnianie zbrodni przeciw polskim obywatelom podczas Holokaustu i domagano się odszkodowania od Żydów”. Informację o 300 miliardach dolarów, które miałyby być wypłacone WJRO, określono jako „nieścisłość”. Notatka kończy się propozycją spotkania z szefem WJRO Gideonem Taylorem w celu wyjaśnienia sprawy oraz zachętą do przeprowadzenia wywiadów z  ocalonymi z Holokaustu dotkniętymi tymi wydarzeniami.

Czym faktycznie jest notatka WJRO wysyłana do dziennikarzy? To propagandowe wytyczne, według których ma zostać zbudowana narracja o Polakach-antysemitach, którzy występują przeciw ocalonym z Holokaustu. Zwraca uwagę poetyckie określenie mienia bezspadkowego, jako „mienia żydowskich rodzin wytępionych podczas Holokaustu”. Ponieważ w żadnym miejscu w tej notatce nie wymieniono Niemców, ani nazistów jako sprawców owego „wytępienia”, więc oczywistym jest skojarzenie, że to Polacy wytępili Żydów, a teraz nie chcą oddać majątków, które zagrabili. Tak oto zaczęła się kolejna antypolska ofensywa Żydów, którzy usiłują ograbić Polskę na 300 miliardów dolarów.

notatka WJRO część 1
notatka WJRO część 1
notatka WJRO część 2
notatka WJRO część 2
notatka WJRO część 3
notatka WJRO część 3

Źródło informacji: Twitter

Przeczytaj też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Dan mówi

   rząd się po prostu boi z uwagi na haki, które parchy na nich mają. Innego wytłumaczenia nie ma. W te wypociny Brudzińskiego jakżeby nie oddadzą grosza można włożyć między bajki. Spolegliwość Polski wg. USA jest porażająca.

  2. piotr p mówi

   W świecie szatana nie ma wolnej woli więc polskojęzyczny rząd robi to co mu diabeł każe.

  3. Leszek mówi

   Żydy to rak złośliwy na całej już ludzkości ! Ale jak wybuchnie do nich nienawiść, która póki co jest tłumiona, to nie chcę myśleć co się będzie z nimi działo. Polacy już nie będą ich chować po piwnicach !

 1. Danuta mówi

  są dwie możliwości: 1. zydki wymusiły na PiSrządzie haracz 300 mld dolarow i już go otrzymują w ratach ALE z uwagi na wybory PiSrząd potrzebuje oczyścic się z zarzutów HANIEBNEJ zdrady Polski na rzecz oszustów z Nowego Jorku i TelAwiwu i ta zydowska nagonka medialna jest ustawką. /Ta mozliwośc wydaje się najbardziej prawdopodobna/.
  2. PiS rząd faktycznie walczy z pasożytami zydowskimi, ich zydowską podłoscią, pazernościa, oszustwem i złodziejstwem potęznym, tym bardziej, ze żydostwo, do wyłudzenia pieniędzy /300mld dolarów/ od Polski przygotowywuje się juz od ponad 30 lat. Juz w latach 1992-… w mądrych gazetach sami co uczciwsi lub odrzuceni od koryta nowojorskiej sekty, żydzi, pisali, ze żydy przygotowały grunt do wrobienia Polski w sprawstwo II wojny……!!!!! Szok to był dla nas przepotęzny bo w naszych chrzescijanskich głowach NIE MIESCIŁY SIĘ TAK PRZEOBRZYDLIWE MEGA GIGANTYCZNE KŁAMSTWA!!!! A jednak! Dla zyda nie ma zadnej świętości oprócz ……PIENIĄDZA!!!! Kainowe plemię.

 2. Andrzej mówi

  Rząd PiS nie powinien w ogóle dyskutować o czymkolwiek z Żydami. Wystarczy kategoryczne NIE i koniec kropka. Chcesz spadku? Pokaz papiery, że ci się należy. Nie jesteś krewnym, nie masz testamentu? Sorry – ja bym bardzo chciał panu pomóc, ale prawo… nie pozwala – i miły uśmieszek 🙂

 3. marju73 mówi

  Do obejrzenia w mediach narodowych filmy z Tadeuszem Matuszykiem oraz wywiad z Anną Mandrelą o źydowskim skoku stulecia na kasę Banku Polskiego zaraz po wojnie.Polecam!

 4. Marcin mówi

  Z kazdum dniem coraz bardziej jestem antysemitą i jestem z tego dumny , z racji że jestem wielkim fanem piłki to 10 czerwca jadę na mecz z ickami i mam nadzieję że cały stadion wygwizda hymn tego zmijowatego plemienia

  1. Zenek mówi

   Zakochaja się w Tym hymnie bo jest przepiękny

 5. Robert mówi

  W historii wszystkich wojen,do dziś nie wiem kto był pierwszy,Sherman czy Cohen,w drodze do Berlina,który po wojnie z wdzieczności ,stworzyła usraelska Mina…$wiatowa

 6. j-da mówi

  Zobaczcie jak u Sakiewicza na niezależnej informują o sobotnim proteście

 7. Robert B. mówi

  Czy Żydzi zachowywali się przed drugą wojną inaczej? Nie. Czy druga wojna światowa ich coś nauczyła? Nie.

  1. Mari mówi

   To wynika z Talmudu. Działali, działają i działać będą tak samo.

 8. Ada mówi

  Oj niech już wyluzują , kiedy to było? Holocaust był dawno a może wogóle go nie było. Kupmy im koszerne cukierki na zgodę.

 9. George mówi

  W trybie pilnym powtórzyć Marzec’68. Wszystkim żydom nadać a priori status persony non grata. Każdą sprawę żyda szanującego polską wrażliwość historyczną i prawdę rozpatrywać osobno! To jest zadanie pilne, to nasze być albo nie być!!!

 10. Marek mówi

  I pomyśleć że kiedyś miałem współczucie i sympatię dla żydów, uważałem że Polska wraz z holocaustem utraciła część siebie, teraz zaczynam mieć przekonanie że dobrze że już żydów w Polsce nie ma, to się w głowie nie mieści do czego zdolny jest ten naród, zaczynam rozumieć dlaczego wszędzie na świecie ich tak nie lubią.

  1. Zenek mówi

   Zakochaja się w Tym hymnie bo jest przepiękny

  2. Zenek mówi

   Panie Marku widocznie jest Pan antysemitą od samego urodzenia i nie wie Pan nawet dlaczego,to jest ciekawe.

 11. Pelelek mówi

  Była Ustawa o IPN, która z automatu karała za coś takiego. Poddali się i teraz będziemy się szarpać z parchami, bo co im zrobisz. Na prawników mają więcej kasy, to w sądach trudno im będzie dać radę.

 12. Ozi mówi

  Nie ma co narzekać, uczyć się od nich, i to samo robić najlepiej po angielsku na ich portalach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.