PILNE! Ustawa PiS o bezkarności urzędniczej nie weszła do porządku obrad. Zobacz wyniki głosowania

Sejm RP/ fot. Twitter
12

W piątek (14.08.2020) Sejm odrzucił wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu ustawy PiS gwarantującej bezkarność osobom łamiącym prawo w ramach walki z pandemią. Za wnioskiem było 178 posłów, przeciw – 201, wstrzymało się – 8, nie głosowało – 73. Głosowanie odbyło się na skutek sprzeciwu zgłoszonego przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Co ciekawe, na głosowaniu nie pojawiło się 46 posłów Zjednoczonej Prawicy, m.in. Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński i Zbigniew Ziobro. Przeciw wnioskowi zagłosowało 14 posłów klubu PiS, dwóch było przeciw. Oczywiście Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki głosowali „za”. Przecież chodzi o ich bezkarność. Wyniki głosowania TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt ustawy o bezkarności za łamanie prawa został złożony w Sejmie w środę. Zapisano w nim, że nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione. Uzasadniając wprowadzenie przepisu zezwalającego na łamanie prawa napisano też, że miałby on zastosowanie do czynów popełnionych także przed jego wejściem w życie.

Przed głosowaniem Konfederacja zaapelowała o odrzucenie tego skandalicznego projektu ustawy. 

Nieograniczone prawa urzędników w walce z COVID-19!

#Konfederacja ws. skandalicznych przepisów PiS znoszących odpowiedzialność urzędników i służb za działania w związku z koronawirusem i nadających im niemal nieograniczone uprawnienia!

Posted by Konfederacja on Friday, August 14, 2020

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Facebook

Zobacz też:

SZOK! PiS złożył projekt ustawy zezwalającej na łamanie prawa w ramach walki z pandemią

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Elzbieta mówi

  Dzieki Bogu , ze mamy Konfederacje , bo wniosek zlozyl Grzegorz Braun . Pozdrawiam serdecznie wPrawo.PL i wszystkich sympatykow

 2. Włodzimierz mówi

  W końcu Naród dobierze się do dupy “ewangielistom”

  1. Stanisław mówi

   PiS okazuje się cyniczna partyjna organizacja nic nie różniąca się od tak krytykowanej przez nich PO.Czas przebudować życie polityczne w Polsce.Zmniejszyc ilość posłów,zlikwidować Senat .Zmienić ustawę o samorządzie.Wazne decyzje w najważniejszych sprawach jak podatki, finansowanie różnych fundacji i organizacji powinno być przyjmowane przez Radę miasta większością np: 3:5 glosow

 3. Małgorzata mówi

  Dziękuję, Panie GRZEGORZU,
  dziękuję KONFEDERACJO, teraz z nadzieją czekam na
  cud, który tę sprzedajną, zaprzańczą, eskimoską hołotę odpali w kosmos.
  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!🤍❤

 4. Zbigniew mówi

  Pierwszy ? powazny sukces – mozemy spac spokojniej.

  Brawa dla posla Brauna i konfederacji!

  Zzydziala czesc PiS dostala po …. .

  1. Zbigniew mówi

   Ciekawa bylaby historia jak Kaczynski dal sie wrobic w afere likwidacji hodowli zwierzat futerkowych?

   To bylby niezly kryminal Ukrainskich “zydow”

 5. Zbigniew mówi

  Jaki piekny skandal przeszedl niezauwazenie a jest masowy jako przyczyna wszelkich zdrad, nie tylko Polski!

  Ambasador Izraela urodzil sie na Ukrainie ale za ojczyzne w sensie obowiazkow uznaje tylko Izrael.

  Wniosek z tego, ze Ukraine ma za zrodlo zyskow – Skarbnica jejmosci ambasadora – mozna domyslesc sie, ze prace dyplomowa pisal – Stosunki na Ukrainie: co gdzie mozna skubnac.

 6. Maria mówi

  Ciekawe, ze Kaczor, dwoch Mariuszow oraz Ziobro wcale nie pojawili sie na tym glosowaniu-tchorze
  zasrane. Namieszac potrafia, ale potem lby jak strusie chowaja. Teraz jeszcze chca podwyzki dla poslow, jak nie przekupuja lud to przekupuja poslow byle tylko na swoim postawic az w koncu wyladujemy gorzej niz po Gierku. Kiedy Polacy zrozumieja, ze nie tedy droga. Moze sa pelne sklepy,
  ale to nie wszystko. Nie ma wolnosci, sa tylko przepisy, ustawy, kary, i Bog sam wiem co jeszcze jak to u socjalistow. Przykre to, ale jak nie zaczniemy walczyc to przygnebia nas calkowicie. Ostatnio w internecie widzialam koszulki z napisem “CoVid 1984” chetnie kupilabym tylko jak i gdzie? Pozdrawiam i Czolem Wielkiej Polsce, Maria.

  1. czarny mówi

   Ziobro nie przyszedł, bo jest skłócony z Morawieckim. I to zadecydowało o odrzuceniu projektu ustawy, a nie Konfederacja.

 7. Iva mówi

  Dlaczego Krzysztof Bosak i Robert Winnicki nie glosowali ? Dlaczego J K-M sie wstrzymal?????

  1. Ewa mówi

   Może ich nie było w sejmie.A JKM się wstrzymał, bo doszedł do wniosku, że musi być terapia wstrząsowa dla Polaków?Nie wiemy, ale – ogólnie jest problem, że nie wierzymy już nikomu…

 8. Piotr mówi

  “Pycha kroczy tuż przed upadkiem”. PIS okazał się jeszcze bardziej podatnym na pychę niż syfiarze z PO… Coraz więksi szmaciarze pchają się do polityki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.