UWAGA! Jan T. Gross forsuje nowe określenie: „nieżydowscy Polacy”

Jan Tomasz Gross/ fot. screen
27

W poniedziałek (18.05.2020) Jan T. Gross i Jan Grabowski odbyli internetową dyskusję reklamowaną przez portal Jewish.pl jako „rozmowa online dotycząca badań nad historią, relacji polsko-żydowskich oraz własnych doświadczeń”. Wielkiego audytorium ta rozmowa nie przyciągnęła. Po jednym dniu nie ma nawet tysiąca wyświetleń. Warto jednak posłuchać, tego, co mówią Gross i Grabowski, żeby wiedzieć, jaka narracja będzie sprzedawana światu. A ma to być narracja, w której są „nieżydowscy Polacy” i „żydowscy Polacy”.

Jan T. Gross stwierdził, że mówienie o Polakach i Żydach to siatka pojęciowa wymyślona przez Endecję. – Ilekroć mówimy Polacy i Żydzi, to odbieramy Żydom charakterystykę obywatelskości. To są również Polacy – oświadczył.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mam poczucie utożsamienia się ze zbrodniarzami z racji tego, że jestem Polakiem – powiedział Gross. – To trudna sprawa, móc sięgnąć z otwartą głową i wiedzę o postępowaniu nieżydowskich Polaków w stosunku do żydowskich Polaków w czasie wojny przyswoić, uświadomić i jakoś uporządkowaćstwierdził i dodał, że brakuje elementarnej wiedzy na ten temat, szczególnie wśród młodych ludzi.

Szanowni Państwo, przygotujcie się na to, że określenie ”nieżydowscy Polacy” wejdzie do terminologii ogólnoświatowej. Ono już wchodzi i jest coraz częściej używane np. w Stanach Zjednoczonych. Tracimy nie tylko dobre imię jako naród, ustawicznie oskarżani o to, że byliśmy „mordercami Żydów”, ale do kompletu tracimy prawo do określenia własnej narodowości w normalny sposób. Polacy mają być określani w odniesieniu do żydowskości! Gross przez całą rozmowę z uporem powtarzał to określenie, przy czym robił to w taki sposób, żeby „nieżydowski Polak” kojarzył się negatywnie, a „żydowski Polak” – pozytywnie.

To, co robi Gross, jest bardzo sprytne i bardzo niebezpieczne. Skoro Polacy upierają się, że byli ofiarą II wojny światowej, to niech tą ofiarą będą „żydowscy Polacy”. Ofiara musi kojarzyć się z żydowskością. Natomiast zbrodniarz to „nieżydowski Polak”, już z samej nazwy w pewien sposób ułomny poprzez użycie negacji. Taki aparat pojęciowy jest obecnie wtłaczany do głów światowej opinii publicznej.

Źródło informacji: Jewish.pl, YouTube

Zobacz też:

Odnaleźli szczątki ofiar niemieckiego mordu w Wiźnie. Nęka ich Żydowska Komisja Śledcza. Kto chce zastraszyć członków Stowarzyszenia Wizna 1939? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wojciech mówi

  Żydowski szowinizm jest tak samo niebezpieczny dla Polski i Polaków, jak niemiecki nazizm.

  1. tuszyn mówi

   Niemiecki nazizm przez żydowską finansjerę został wyhodowany, podobnie jak wcześniej bolszewizm. Hitler dostał pieniądze w zamian za pomoc w utworzeniu Izraela i w emigracji zachodnioeuropejskich żydów (oraz indywidualnie wybranych z Europy Wschodnie) do Palestyny a z chasydzką biedotą niech zrobi co zechce po swojej krucjacie na Wschód. Do 1942 roku płynęły statki do Palestyny konwojowane przez u-booty. St Luis z bogatymi żydami nadzianymi złotem też miał płynąc do Palestyny ale cwaniacy załatwili sobie kubańskie wizy to swojacy pokazali im skąd im wyrastają nogi. Po przystąpieniu USA do wojny coś się w umowie przyjaciół porypało …..

  2. ghhgggg mówi

   ppolacy zabili i.wydali. 200 000 polskich zydow i stulic japy cenzorze miedlar zabuliscie 7 X wiecej zydow niz polakow !!!!

  3. Adrian mówi

   Ghhgggg niezbite dowody poproszę.

  4. z-k mówi

   Co ty pleciesz? Sami wyhodowaliście Hitlera z pełną swiadomością, że ten oczyści Europę Wschodnią z żydowskiej biedoty. Mieliście judenraty, żagiew, ordnungsdienst i oddziały szmalcowników na żołdzie gestapo natomiast nie było ani jednego ochotniczego oddziału Polaków w niemieckiej służbie. Wrzucaliście własne dzieci na wozy a Polak, żaden by tego nie zrobił prędzej by sobie odgryzł ręce. Jak śmiesz tak pisać faszystowski gudłaju? Przechowywało się u nas dwóch żydów przy ogromnym ryzyku i biedzie naszej 7-osobowej rodziny a po wojnie sąsiedzi mówili – a widzicie kogo przechowywaliście?

  5. fajera mówi

   zabuliscie 7 X wiecej zydow niz polakow
   mógłbyś to jakoś doprecyzować bo i klawiatura nie ta i znajomość polskiego nietenteges

  6. Darek mówi

   A te nowiny to z archiwów żydowskiego NKWD czy żydowscy kolaboranci nazistów z getta zapisali te dane.Rozliczcie swoje żydowski zbrodnie ludobójstwa,a potem porozmawiamy o innych.

 2. Spluwacz mówi

  Szkoda pisać o tej żydo-hazarskiej prostytutce. To nie człowiek to…

 3. adam mówi

  szukanie dziury w całym – mógłby powiedzieć „gojów” równie dobrze i tak byście zrobili z tego aferę

  1. j-da mówi

   Adam? Czyżby sam Michnik? Nie. To nie szukanie dziury . To zapowiedź zmiany (o 180 stopni) narracji żydopropagandy. Wszyscy staną się Polakami także ci z Żagwi, Ordnungsdienst, Smierszu i UB i akurat ci to nie będą Polacy żydowscy

  2. adam mówi

   hmmmm – rzeczywiście, coś w tym może być. zobaczymy jak się sprawy potoczą!

 4. Hammurabi mówi

  Gross prawdę powie jak się pomyli. „Mam poczucie utożsamienia się ze zbrodniarzami z racji tego, że jestem Polakiem” ewidentna pomyłka. On może się utożsamiać wyłącznie ze zbrodniarzami z SB, UB i NKWD. Faktycznie, Żydem to on nie jest. Jest okazem najohydniejszego sortu – wielożydzianów polskich, stokroć bardziej plugawego jak filosemici dwużydzianami Polaka zwani.
  Powiedział Żyd do Polaka:
  Nie mogę z tobą nic wspólnie kochać, czcić, uwielbiać, nad niczym wspólnie cierpieć i do niczego wspólnie dążyć – ale możemy wspólnie drwić ze wszystkiego.
  Wydrwię ci twego Boga, twą Ojczyznę, twą tradycję i twe Ideały, twe pragnienia i twe wysiłki i obaj będziemy wyżsi ponad to wszystko.
  Zapytał się Polak Żyda:
  A czy z żydowskości też będziemy kpić?
  Nie – usłyszał w odpowiedzi – bo to byłby antysemityzm.
  I tak jest w przypadku Grossa. Drwi w żywe oczy każdemu Polakowi, szczeka i ujada. Czuje się przy tym bezpieczny za płotem wydumanego „antysemityzmu”.
  Faktycznie jest gross – „obrzydliwy”… A może obŻydliwy?

 5. z-k mówi

  To nie przechodzi w żadna rubryka

 6. piotr p mówi

  Żydowskie polaki to talmudyści, niezydowskie polaki to loża Wielki Wschód Francji. Polacy są Polacami. Gross utożsamia się z oprawcami kiedy Polacy byli ofiarami.

  1. Felek mówi

   Dwoje ludzi sobie rozmawiajø “online”.
   Odpowiedzi powyżej “expertów “, można porównać
   do rozmowy 15 w The Wannsee Conference.

 7. robert mówi

  Sprawdziłem ilość wystąpień w Google poszczególnych fraz. Rzeczywiście coś w tym jest co pisze Kaśka. Oto wyniki:

  ,”non-jewish poles”,”polish jews”,”ethnic poles”
  2009,174,2450 ,335
  2010,134,2850 ,237
  2011,118,2520 ,308
  2012,144,2420 ,366
  2013,191,3350 ,657
  2014,256,4890 ,562
  2015,343,7360 ,775
  2016,450,7720 ,821
  2017,393,10100,946
  2018,753,14300,1460
  2019,949,15900,1410
  2020,737,10700,916

 8. Piotr mówi

  Poza nielicznymi wyjątkami żydzi nigdy nie byli Polakami. A wyjątki tylko potwierdzają regułę. ŻYDZI natomiast BYLI największymi KOLABORANTAMI HITLERA !!! 150 000 żydów służyło w jego armii od stopnia szeregowca po generałów. Sam Hitler w 1/4 był żydem. Jego dziadkiem był Salomon Rothschid. Oczywiście Hitler był bękartem, których Rothschild miał całe pęczki. Hitlera babcia była służącą u wiedeńskich Rothschildów. Wówczas w arystokracji austriackiej był zwyczaj, że wchodzący w dojrzałość seksualną panicz zaliczał inicjację ze służącą. No i babcia Hitlera zaciążyła. Została nawet za to wyrzucona ze służby (tak po żydowsku). Nawet Adolfowi Eichmannowi na procesie w Jerozolimie przypomniało się, że miał cioteczki żydóweczki. Szkoda, że go żydzi powiesili, bo mogli mu kazać wykuć na blachę torę i kabałę. Wykułby po niemiecku – idealnie. Mógłby zostać głównym rabinem w Państwie położonym w Palestynie. Dużo żydzi stracili. Do bandytów mających najwięcej żydowskiej krwi na rękach należy oczywiście niemiecki „pupilek” Chaim Rumkowski. Pupilkiem był u Niemców do czasu, aż wykonał całą brudną robotę, czyli wyekspediował prawie całe łódzkie getto do Treblinki. Niemcy z właściwym sobie poczuciem humoru wysłali go ostatnim transportem w wagonie salonce do jego ziomali. Mówienie o żydowskich Polakach, to plucie nam w twarz. Raczej żydowscy NAZIŚCI.

 9. szalom mówi

  Tak. Ma pani rację. To ważna zmiana narracji, którą będzie teraz bombardowany świat. Obok depopulacji Polaków na różne sposoby i zasiedlanie żydami ich miejsca na ziemi postanowiono tych żydów nieco „spolonizować” na użytek światowej propagandy. Kogo to w świecie obchodzą Polacy żydowscy i Polacy nieżydowscy. Nikt się nie zorientuje, że Polin jako prowincję kaganatu zamieszkują żydzi bo wszyscy będą Polakami – żydowskimi czy nieżydowskimi, kogo to obchodzi.

 10. Piotr mówi

  Gross, ale szamba. Za grosz to gross i swoją rodzinę by sprzedał…

 11. Piotr mówi

  Najgorsze jest to, że żydowska nacja zawsze zdradzała Polskę. Mimo tego, że przyjęliśmy tę bandę, gdy wszyscy przeganiali ich jak zarazę już blisko siedemset lat temu. Pozwoliliśmy im żyć we własnej „kulturze – złotego cielca”. Mało tego uzyskali przywileje, o których inni mogli tylko marzyć. Nie płacili podatków do Narodowego Skarbca. I ZAWSZE, ALE TO ZAWSZE ZDRADZALI POLSKĘ. Ich elity współpracowały zawsze ze wszystkimi okupantami przeciwko Polakom i Polsce. Od 1939 r. fizycznie mordowali Polaków (mordowanie elit Polaków na terenach zajętych przez bolszewię, kaci w zbrodni katyńskiej, oprawcy po wojnie jak Stolzman, Berman i pozostała żydowska banda). Michnik, Mazowiecki, Kuroń, Urban, Gross, Geremek, Engelking, Grabowski, to tylko szczyt antypolskiego SYFU. Żydowska prezes sądu najwyższego, gdy walczyła o „praworządność”, to chwaliła się, że za pieniądze z państwa niemieckiego. Żyd za złotego cielca wszystko sprzeda: godność, honor, rodzinę. Jakie to żydowskie. Tchórzliwie współpracowali z Niemcami, jak najzagorzalsi naziści w II WŚ. Teraz kradną naszą pamięć o Powstaniu Warszawskim i sprzedają światu, jako swoje powstanie w gettcie warszawskim. Ze względu na cześć i pamięć dla naszych dziadków, którzy ofiarnie ginęli w walce z najgorszymi totalitaryzmami, gdzie przecież w wysługiwaniu się tym bandyckim ideologiom zawzięcie służyli właśnie żydzi. NIGDY NIE MOŻEMY POZWOLIĆ MÓWIĆ O ŻYDOWSKICH POLAKACH. Magierowski teraz nam sprowadził żydowskich bandytów i ich potomków, którzy uciekli ze stworzonego przez siebie komunistycznego raju w marcu 1968 r. TERAZ WIADOMO O CO CHODZI Z ŻYDOWSKIMI POLAKAMI. Pełna synchronizacja…

 12. Piotr mówi

  Żydowino Ghgggg, po wojnie 200 000 żydów wstydziło się swojego pochodzenia i chciało o nim jak najszybciej zapomnieć. Ogólna kolaboracja elit żydowskich w Judenratach (głównie prawnicy, lekarze itp.), a tym samym wysyłanie swoich ziomali na pewną śmierć do komór gazowych a potem „szabrowanie” pozostawionego przez nich mienia, to jest specjalizacja żydowska do dzisiaj (ust. 447).

 13. Piotr mówi

  Czy ta strona jest cenzurowana, wysłałem dwa posty które nie wiadomo gdzie wsiąkły, Przypadkiem pare komentarzy jest autorstwa jakiegoś innego Piotra. MOje sie nie ukazaly

 14. Tylkonachwile mówi

  Nie piszę tu z zasady, ale wyjątkowo pragnę zauważyć, że Żydzi „wielką polską podmiankę” robią już od dłuższego czasu. Zrobili już to z Palestyńczykami, z których większość jest potomkami biblijnych żydów, którzy ulegli islamowi, więc czemu ma się nie udać z Polakami? W internecie w komentarzach żołnierzy hasbary coraz częściej jest używane sformułowanie, że „my” jesteśmy Polakami, a „miejscowi” do niczego się nie nadają i są do wymiany – za pracowników okresowych z biedniejszych krajów. Tematem tabu w III RP jest kwestia pochodzenia warstwy rządzącej i zarabiającej, a zwłaszcza zmiany nazwisk przez Żydów z terenów Rosji i pomimo ogłoszonej „dekomunizacji” dotyczy to także tzw. desantu moskiewskiego i dekretu Bieruta o masowej zmianie nazwisk. Dogadanie się wojskowej bezpieki z grupą trzymająca władze na Zachodzie i przejęcie władzy w Polsce po 1989 przez żydów pod polskimi nazwiskami i bezpiekę oraz współpracowników tych dwóch grup jest już chyba widoczne dla większości tego ogłupionego społeczeństwa. Gdy Żydzi z Izraela rusza do Ukrainy, może wreszcie ludzie zrozumieją po co lansowane jest „braterstwo” z neobanderowską Ukrainą, wspólne mistrzostwa w piłce kopanej, dotowane lotnisko w Radomiu, czy CPK…tylko wtedy może być już za późno.

 15. BP mówi

  Żydzi przestrzegający 10 przykazań danych wam przez Boga!!!!!! Błagam , zróbcie coś.
  Wiem, że istniejecie tylko W OGÓLE was nie słychać i nie widać. Jeśli nic nie zrobicie wkrótce będziecie synonimem kłamstwa dla wszystkich narodów na świecie. Nasz stwórca NIGDY nie zaakceptuje duszy dla której prawda nie istnieje.

 16. Piotr mówi

  BP proszę zrozum uczciwych Żydów żydowscy naziści posłali do komór gazowych (Chaim Rumkowski itp.). Sam Ben Gurion powiedział, że przeżyły wyłącznie KANALIE.

 17. Sebastian mówi

  Myślę, iż warto sięgnąć do badań genetycznych, aby raz na zawsze udowodnić, iż chazarzy vel żydzi, nie są żadną warstwą nowej haplogrupy, tylko to zwyczajnie mieszańcy turkijsko-słowiańsko-mongolscy i posiadają, tak jak ogólnopojęci Słowianie, takową, z licznymi domieszkami. Nie można przekłamywać genów, zwyczajowo się nie da.

  1. Felek mówi

   Czytajøc komentarze można powiedziec, źiomale 15 z The Wannsee Conference.
   Historia się powtarza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.