UWAGA! Agencja doradcza Ministerstwa Zdrowia zmienia dane dotyczące fałszywie pozytywnych testów na C19

fot. pixabay
3

22 marca 2022 roku Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (jednostka opiniodawczo-doradcza dla Ministra Zdrowia) opublikowała zalecenia dotyczące postępowania diagnostycznego w związku z epidemią Covid-19. W dokumencie przyznano, że zarówno testy PCR oraz testy antygenowe są niewiarygodne, dają wyniki fałszywie pozytywne i nie należy ich stosować do testowania osób bez objawów infekcji. Z opublikowanych danych wynika, że nawet 91% wyników testów może być fałszywie pozytywne.

ZOBACZ: Agencja doradcza Ministerstwa Zdrowia przyznaje, że testy kowidowe są niewiarygodne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

7 kwietnia 2022 roku Agencja opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że „w związku z otrzymanymi uwagami oraz publikacjami prasowymi odnoszącymi się do treści zaleceń” wprowadza korektę w zakresie szacunków liczby wyników fałszywie pozytywnych. – W wersji zaleceń z dnia 22 marca 2022 r. omyłka dotyczyła prawdopodobieństwa wyników fałszywie pozytywnych wśród osób z pozytywnym wynikiem testu. Jednak wynik ten, w kontekście aktualnej sytuacji epidemicznej niskiego rozpowszechnienia choroby, pozostaje bez wpływu na meritum zaleceń – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Agencja informuje, że „nie wyklucza możliwości testowania osób bezobjawowych w szczególnych przypadkach” oraz stwierdza, że „strategia testowania zależy od wariantu wirusa i ciężkości przebiegu choroby”. Pełna treść komunikatu TUTAJ.

Pomyłki zdarzają się każdemu. Ale jeśli robi się korektę, po której z 91% robi się 56%, a nawet 13%, to pojawia się pytanie, czy faktycznie mamy do czynienia z korektą omyłki, czy też może z próbą ratowania dotychczasowej narracji o sensowności testowania. Szczególnie uderzające jest stwierdzenie, że strategia testowania zależy od wariantu wirusa, a nie od wiarygodności testu. Jest to stwierdzenie kuriozalne! Jeśli testy są niewiarygodne, to są takie niezależnie od wariantu wirusa. Dlatego należy natychmiast skończyć z testowaniem i nie wracać do niego w kolejnym sezonie grypowym. W przeciwnym razie będziemy mieli powtórkę dramatu, czyli sparaliżowaną służbę zdrowia i kolejne tysiące zgonów wśród osób, których nie leczono, tylko testowano.

Źródło informacji: aotm.gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Niezauważony upadek wielkiego kłamstwa

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Emilian mówi

    To tylko ciąg dalszy pierdzenia w twarz Polakom! Ale prawdziwych Polaków już chyba nie ma. Została tylko ludność tubylcza, chazaria i ukry! UKROPOLIN!!!

  2. W K mówi

    ,,DR ELIZABETH EADS – DANE SĄ BEZLITOSNE: „SZCZEPIONKI” NA C19 POWODUJĄ ZGONY, RAKA I AIDS (NAPISY PL)”

  3. Wojciech mówi

    Czyli wszystko według założeń :-)Po coś w końcu te preparaty zrobili. Na pewno nie do leczenia nieistniejącej pandemii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.