USA: Pompeo ostrzega Rosję – nie ingerujcie w wybory prezydenckie!

Fot. PAP
1

Mike Pompeo, amerykański sekretarz stanu ostrzegł rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa  przed podejmowaniem przez Rosję prób ingerencji w wybory prezydenckie – informuje PAP. Politycy spotkali się w Waszyngtonie we wtorek 10 grudnia.

„W kwestii ingerencji w nasze sprawy wewnętrzne powiedziałem jasno: to niedopuszczalne” – oświadczył Pompeo. „Wyraziłem jasno swoje stanowisko: jeśli Rosja lub jakikolwiek inny zagraniczny gracz podejmie kroki w celu osłabienia naszych procesów demokratycznych, spotka się z odwetem” – ostrzega.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rosyjski dyplomata odrzucił z kolei wszystkie oskarżenia sugerujące interwencję Rosji w poprzednich wyborach. „Po raz kolejny podkreślamy, że wszelkie spekulacje na temat naszej domniemanej ingerencji w wewnętrzne procesy Stanów Zjednoczonych są bezpodstawne i nie ma dowodów na ich poparcie. Nikt nie przedstawił nam żadnych dowodów po prostu dlatego, że nie istnieją” – wyjaśnił Ławrow. Dodał także, iż „naiwnością jest wierzyć, że Rosja i Stany Zjednoczone osiągną od razu zbliżenie w sprawach, w których mają różne poglądy”. Pompeo wyraził nadzieję, iż mimo wszystkich przeciwności stosunki obu mocarstw będą lepsze, niż w ostatnich latach.

Co zaś się tyczy wspomnianego przez Pompeo odwetu – czy miał na myśli, iż w ramach zemsty to USA będzie zaprowadzać demokrację w krajach, które śmiałyby jakkolwiek ingerować w wybory? Co, jeśli okaże się, iż to właśnie w Stanach „demokracja jest zagrożona”? Czyż inne państwa mają patrzeć obojętnie na pogrążającą się w chaosie Amerykę? Z pewnością nie. To przecież nie Irak czy Syria, ani żadne inne naiwne, nieodpowiedzialne państewko. Stany dobrze wiedzą, co robią. W ich politykę mieszać się po prostu nie wolno.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również: 

„Polacy to mordercy Żydów”. Iluminacja na Pałacu Prezydenckim i list gratulacyjny PAD do Olgi Tokarczuk

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Zdzisław mówi

    Apartamenty dla imigrantów.Na zdjęciu widać kobiety i dzieci oraz inżynierów,lekarzy i prawników. Brawo Niemcy róbcie tak dalej!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.