Uniwersytet Warszawski odwołuje wykłady i konferencje w związku z koronawirusem

Uniwersytet Warszawski/ fot. twitter
3

Od jutra do 14 kwietnia zostają odwołane zajęcia dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Do 30 kwietnia nie będą się odbywały wydarzenia o charakterze otwartym (np. wykłady, konferencje, spektakle etc.) – poinformowała we wtorek (10.03.2020) rzecznik UW Anna Korzekwa-Józefowicz.

Rozporządzenie w tej sprawie wydał rektor UW, Marcin Pałys. Oprócz zajęć odwołane zostają również wydarzenia organizowane przez podmioty zewnętrzne na terenie uczelni, a także  służbowe wyjazdy zagraniczne oraz udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych. Odwołane zostały  przyjazdy gości zagranicznych oraz wstrzymano  kwaterowanie nowych osób w domach studenckich i innych obiektach UW. Wprowadzono też zakaz odwiedzin w tych obiektach przez gości zewnętrznych. Czytelnicy nie będą mogli korzystać z Biblioteki Uniwersyteckiej. Do 20 marca zostanie ogłoszona lista wykładów i zajęć, które od 23 marca będą prowadzone w wersji on-line.

Rozporządzenie zobowiązuje studentów, doktorantów i pracowników do informowania kierowników jednostek dydaktycznych o podejrzeniu zachorowania wywołanego przez koronawirusa lub objęciu kwarantanną. W komunikacji wewnątrzuniwersyteckiej zaleca się wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych oraz ograniczenie kontaktów bezpośrednich.

Źródło informacji: Twitter, monitor.uw.edu.pl

Zobacz też:

Dowódca generalny WP zarażony koronawirusem. Był na naradzie dowódców wojsk NATO

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Robert mówi

    Nieustające wakacje,a kasa leci,Wielkanoc potem majóweczka i zaś wysoka poprzeczka aż do pażdziernika

  3. Robert mówi

    To dzieci w przedszkolach,podstawówkach są mniej narażone od silnych,dorosłych studentów rozmaitych fak ultetów?Biedaki a tak liczyli na prawdziwe juwenalia

  4. Robert mówi

    Debaty publiczne przed wyborami też będą agitowane wirusami?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.