Dowódca generalny WP zarażony koronawirusem. Był na naradzie dowódców wojsk NATO

gen. Jarosław Mika/ fot. Wikipedia
7

We wtorek (10.03.2020) Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. Jarosław Mika, jest zarażony koronawirusem. Gen. Mika był uczestnikiem narady dowódców wojsk lądowych państw NATO, która odbyła się 6 marca w Wiesbaden w Niemczech.

Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko – informuje MON na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik prasowy dowódcy generalnego RSZ ppłk Marek Pawlak poinformował PAP, że gen. Mika jest hospitalizowany w Warszawie, a jego stan i samopoczucie są „bardzo dobre”. Dowódca generalny wracał z Niemiec samolotem CASA C-295, na pokładzie którego było kilkanaście osób. Wszyscy, w tym załoga samolotu, zostali poddani kwarantannie. Nie stwierdzono u nich koronawirusa. Samolot został poddany odkażeniu.

Według informacji podanej przez agencję Reuters, zarażenie koronawirusem potwierdzono u włoskiego wojskowego, który brał udział w naradzie w Wiesbaden. Pentagon poinformował, że podczas konferencji dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie gen. broni Christopher Cavoli był narażony na kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność koronawirusa.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Koronawirus: rząd odwołuje imprezy masowe, część szkół zamknięta

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof w mówi

  Jacku, wierzysz w takie przypadki, ciekawe, który generał zachoruje , a który nie ?

 2. cadyk z lelowa mówi

  parcha michnika zaden parch sie nie ima.

 3. Robert mówi

  gen.zapomniał o Delbecie, a zgromadzeni że są niezastąpieni na całym świecie w szerzeniu pokoju i dobrobytu, dlatego nikt od kosmicznej technologii nie pomyślał o przebadaniu i zabezpieczeniu swoich celebrytów jak tylko szczyt został zaplanowany w celu przećwiczenia międzynarodowego bicia piany

 4. Robert mówi

  Byle zdążył ze zdrówkiem na te usraelskie manewry ,,tytan,złoto,srebro,ropa gaz co Ty widzisz Panie w nas,,czy też odwołają,bo się masowo przyczajają CIAch?Było złoto,srebro,tytan,gaz został Ci się tylko piach?

 5. adi mówi

  kij w oko trepowi – co trzeba miec w głowie, żeby nosic takie wąsy?

  1. Teresa, maria mówi

   Jaką miernotą trzeba być, żeby robić takie wpisy?

 6. MACIEJ mówi

  Lewatywa ze szkła i po problemie.
  A tak serio to w zeszłym roku na samą grypę zmarło w Polsce ponad 120 osób.
  I co? Kwarantanna? Stan nadzwyczajny? Stan Wojenny? Tfu.
  Manipulacja i kłamstwo medialne osiągnęły swój cel – histeria.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.