Unijny pakt migracyjny przegłosowany w Radzie UE. Relokacja i kary za odmowę przyjęcia migrantów z Afryki i Azji

fot. twitter
17

W czwartek (8.06.2023) unijna Rada ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych przegłosowała pakt migracyjny zakładający obowiązek relokacji migrantów z Afryki i Azji przybywających do Europy przez Morze Śródziemne. Odmowa skutkowałaby karą w wysokości 20 tys. euro za osobę.

Według przyjętych rozwiązań UE miałaby rocznie rozlokować między państwa członkowskie 30 tys. migrantów przybywających głównie do Grecji i Włoch. Polska miałaby przyjąć ok. 1900 z nich lub – w przypadku odmowy – zapłacić ok. 40 mln zł kary.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polska i Węgry sprzeciwiały się zaproponowanym rozwiązaniom, a zastrzeżenia do nich zgłosiły Malta, Litwa, Bułgaria, Słowacja, Austria i Włochy. Jednak ostatecznie tylko Polska i Węgry głosowały przeciw paktowi migracyjnemu.

Przegłosowanie paktu na posiedzeniu Rady UE nie oznacza jego wdrożenia. Jest to dopiero mandat negocjacyjny, czyli wspólne stanowisko, które będzie punktem wyjściowym do trójstronnych negocjacji między Komisją, Radą a Parlamentem.

Polska stoi na stanowisku, że głosowanie nad propozycjami paktu imigracyjnego nie powinno odbywać się na poziomie Rady Unii Europejskiej (czyli ministrów państw członkowskich), ale w Radzie Europejskiej (czyli premierów państw członkowskich). Różnica polega na tym, że podczas glosowań w Radzie UE obowiązuje większość kwalifikowana, a w Radzie Europejskiej wymagana jest jednomyślność, a więc możliwość zastosowania prawa weta.

Może wydawać się, że przyjęcie 1900 migrantów z Afryki i Azji nie powinno stanowić problemu. Przecież na początku 2016 roku w Polsce przebywało ponad 200 tys. cudzoziemców posiadających ważne dokumenty potwierdzające prawo pobytu, a na koniec roku 2020 było ich już ponad 450 tys. Ale tu nie chodzi o liczby, a o zasadę, czyli obowiązek relokacji nielegalnych migrantów. Przyjęty przez Radę UE projekt to otwarcie drogi do systemowego przesiedlenia Afryki i Azji do wszystkich państw UE. I na to nie wolno się zgodzić!

Nie dziwmy się, że wprowadzenia zasady relokacji domagają się państwa, które stoją na pierwszej linii frontu, czyli te, które są systematycznie zalewane kolejnymi falami nielegalnych migrantów przepływających przez Morze Śródziemne. To te kraje płacą najwyższą cenę za bezmyślną politykę „refugees welcome”. Ale to tę politykę należy zmienić, a nie obciążać jej skutkami kolejne państwa UE.

Źródło informacji: euractiv.pl

Zobacz też:

KE przesłała Polsce wezwania do zapłaty zaległych kar. Stracimy 174 mln euro z funduszy unijnych

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  My mamy kilka milionów Ukrów na socjalu. Starczy.

 2. Hammurabi mówi

  Migracje, relokacje i utrzymywanie dziesiątek, setek tysięcy kompletnych lewusów którzy przy maksymalnym skupieniu potrafią kraść lub dziurę w śniegu wysikać, za to jakże obznajomionych z „prawami” im przysługującymi.
  Gdyby aresztować przemytników którzy ich przeprawiają i członków „organizacji pomocowych” które ich kilka metrów od afrykańskich plaż ratują a pontony zatapiać problem by nie występował.
  Relokacja migrantów to jedynie kropla wody utlenionej na ropiejącą ranę!
  Wpierw trzeba wziąć za pysk unijnych lewackich dyktatorów i to na tyle skutecznie, żeby inni sto razy pomyśleli, zanim konto na Kajmanach otworzą.
  A co z Polską?
  W Polsce opaleni „wizytatorzy” będą się czuli jak pączki w maśle, będą stawiać żądania a banda kretynów z PO, jej przybudówek i z PIS będzie stać na straży ich swobód kosztem nas, aborygenów.
  Chyba, że coś się zmieni, że „migranci” zostaną osadzani w strzeżonych obozach pracy lub sami będą uciekać z naszego kraju oglądając się w panice za siebie a policja będzie próżno szukała sprawców aktów rasizmu…
  Że co? Że humanitaryzm, że empatia, współczucie? No pewnie ale wzorem niejakiej Ochojskiej wyłącznie na cudzy koszt, czyli na koszt tych, którzy przez wieki całe bogacili się na kolonializmie, mieszając w afrykańskich i azjatyckich tyglach i skłócając tamtejsze plemiona i narody.
  Afryka dziś to 1,15 mld ludzi i rośnie, zaś Europa to ok. 745 mln i maleje.

 3. Soraj mówi

  ZSRR utworzyła w ok.86%vjedna narodowość a po upadku UE także??? Kto oczyścił Afrykańskie państwa z ludności by ją skolonizować ??? Kto Amerykę z rodowitych Indian? Teraz kolejny Plan i interesy????
  Miejsce każdego nie jest w swojej Ojczyźnie?

 4. M.K. mówi

  W Polsce w dużych miastach bardzo dużo osób pochodzenia afrykańskiego na ulicach. I spoko, tylko jacyś nienormalni robią z tego problem.

 5. Ewa-Maria mówi

  Skoro jesteś taki normalny to i nie widzisz problemu to przyjmij sobie do swojego domu. Ukraińców mamy dość.

 6. Piotrx mówi

  …..To te kraje płacą najwyższą cenę za bezmyślną politykę „refugees welcome”…..

  To jest bardzo przemyślana i celowa polityka aby zniszczyć resztki państw narodowych w Europie , za którą stroją głównie interesy pewnej mniejszości etnicznej. Kevin MacDonald wymienia następujące powody dla których organizacje żydowskie popierają masową imigrację: przekonanie, że większa różnorodność etniczna zapewnia Żydom większe bezpieczeństwo i głębokie poczucie historycznej urazy i żalu w stosunku do tradycyjnej kultury Europy oraz kultywujących ją ludzi. Te dwa odczucia ilustrują także żydowski partykularyzm moralny, ponieważ w rozważaniach nad polityką imigracyjną nie chcą oni brać pod uwagę etnicznych interesów pozostałych obywateli.

 7. Hammurabi mówi

  @M.K.
  Chodzi ci o MURZYNÓW, tak?
  ” Murzynek Bambo w Afryce mieszka”… I niech tak pozostanie!

 8. M.K. mówi

  Po co ma przyjmować czarnych do swojego domu, jeśli oni mają gdzie mieszkać? A Ukraińców Polacy przyjęli pod swe dachy i okazali pomoc, bardzo słuszna postawa. Ludziom należy pomagać.

 9. Irmina mówi

  MK ty debil czy coś chcesz ugrać dla siebie,włażąc w czarne zady migrantom-miglancom.Napewno cię zauważy komisja postępu i uhonoruje.

 10. bolo mówi

  Ukraincy to na poczatek bylo .Wczoraj w tvp pis mowiono,pokazujac lodz z mocno opalonymi , ze nie oddadza ani guzika i nie wpuszcza 2 tys.A za chwile ciapaty ,niej opalony mowi ze Polska i Polak to dobry kraj jest.Czego nie powiedzieli,to to ze w afryce tak zwane polskie uczelnie na potege rerkrutuja tak zwanych studentow ,za ktorymi podazaja granty .Polskie dziecko nie dostanie akademika,czy pienieczy na studia ,ale pan ukr czy pan ”co to kochac hellena „juz tak .A wracajac to pana ciapaty.Dostali oni juz ponad 100 tys wiz przcowniczych.I to tylko Bangladesz i Indie.Kazdy z nich na zasadzie laczenia rodzin ,bedzie mogl tu sciagnac babcie,dziadkow,rodzicow ,braci i siostry itd.A i ch rodziny,to nie dwie mamy i dziecko tylko minimum 6 do 12 .i kazdy ma braci i siostry i kuzynow.A tamci tez maja takowych.W samej polnocnej afryce czeka na „easy life in europe”od 30 do 40 milionow mlodych, bo do 30 lat amatorow zyciza w europie.Populacja takiej Ghany potroila sie przez ostatnie 20 lat.Tam zachodza w ciaze w wieku 12 13 lat ,czyli 3 pokolenia w wieku 24 lub troche wiecej .I nikt na was nie bedzie pracowal ,bo oni maja swoje potrzeby.A dla nich ich rodziny sa najwazniejsze.Do tego dochodzi kryminalizacja.Przyklad ? Szwecja ,Francja ….

 11. Krzysztof mówi

  taki c się podobają czarni to jedź do dzielnic czarnuchów do usa to poczujesz się doceniony, najlepiej jak tam pojedziesz, dostaniesz w pierdo… l będzie spokój:)

 12. abc mówi

  Moze juz nam starczy ta ilosc ciapakow, ktora jest w duzych miastach w PL w urzedach wojewodzkich sa ciagle kolejki do karty pobytu, coraz wiecej Murzynow, kazdy z nich swoje geny sieje i przy okazji moze roznosic choroby zwleczone z Afryki, bo tak juz bylo! Simon Mol tak robil, a wspierali go zurnalisci z Gazety Wyborczej i politycy z lewa. Wielu osobom zniszczyli zycie. Dosyc tego!

 13. alojz mówi

  @MK -lubisz wielkie czarne koguty, cooo?

 14. Wican mówi

  W roku 2022 Polska oficjalnie przyjęła ponad 200 000 obcych z Azji i (Ukrów nie liczę). Hindusów ponad 40 000 i ponad 30 000 Uzbeków. W dodatku Nepalczyków, ludzi z Bangladeszu, Turkmenistanu, Pakistanu, it,

 15. Antybandera mówi

  Tylko kretyn wpuszcza do domu wrogów. Idioci wpuścili lisy do Kurników

 16. Romuald mówi

  Polka zamordowana na wyspie Kos…..takich „biednych ludzi” chce nam sprowadzić tu UE i lewactwo. Jak Polacy nie zmądrzeją to życie i zdrowie naszych żon i córek będzie poważnie zagrożone.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.