Ulicami Warszawy przeszedł I Narodowy Marsz Życia. Ogłoszono ważną deklarację [WIDEO]

Narodowy Marsz Życia, 24 marca 2019 / Fot. YouTube
2

Respektowanie prawa do życia od momentu poczęcia, zapewnienie należnej pomocy matkom samotnie wychowującym dzieci, szanowanie prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci oraz stanowcze NIE deklaracji faworyzującej dewiantów. 24 marca 2019, ponad trzydzieści tysięcy Polaków, w tym członkowie licznych organizacji walczących o respektowanie praw człowieka, przeszło ulicami Warszawy. To była pierwsza w historii tego typu ogólnopolska manifestacja. Okazją do pochodu ulicami Warszawy był obchodzony 24 marca Narodowy Dzień Życia. Został uchwalony przez polski Sejm w 2004 roku.

W manifestacji uczestniczyły rodziny z dziećmi, a także osoby starsze. Niektórzy Polacy przybyli z różnych części kraju, a także z zagranicy, po to tylko by uczestniczyć w Marszu za Życiem.
Musimy się modlić i być aktywni. Dzięki temu krok po kroku przekazujemy innym „pozytyw” i w ten sposób uczynimy łańcuszek świata – w rozmowie z Marcinem Rolą mówi Polka, która przybyła specjalnie z Nowego Jorku.

PRZECZYTAJ: Episkopat umywa ręce: „Nie jesteśmy winni krwi nienarodzonych dzieci. To sprawa PiS-u”

Pojawili się niektórzy politycy Konfederacji oraz Prawa i Sprawiedliwości. Na czele marszu szedł europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Zanim jednak Polacy wymaszerowali odśpiewano hymn państwowy i odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy, który w październiku 2016 roku nie stanął na wysokości zadania i nie wypowiedział się stanowczo w obronie życia nienarodzonych dzieci. Wtedy to w Sejmie procedowano projekt ustawy normalizujący prawo do życia, a na ulicach swoje poglądy wygłaszali moralni i intelektualni wykolejeńcy, tacy jak Joanna Scheuring-Wielgus wykrzykująca: „Stop dyktaturze kobiet”.

PRZECZYTAJ: A. i K. Żabierkowie: Prawo do zabijania w Polsce, „aborterzy” z endecji i stanowisko episkopatu

Inicjator Narodowego Marszu Życia, Marek Jurek, pragnie by ta manifestacja stała się „początkiem ogólnokrajowej tradycji” oraz by Polska dała sygnał światu, że nasza nacja „staje po stronie życia”. Manifestanci obok wezwań do jak najszybszej normalizacji prawa do życia wezwali także polskie władze o zablokowanie deprawacji dzieci i młodzieży w szkołach, co zakłada deklaracja LGBTQP+.

PRZECZYTAJ: Zofia Klepacka ma większe jaja niż Małysz! Skoczek wspiera LGBTQP+, windsurferka broni tradycyjną Polskę

Podczas marszu ogłoszono bardzo istotną Deklarację Narodowego Marszu Życia, która :
Niepodległą Polskę odbudujemy na fundamencie Dekalogu, bo tylko w tym jest życie naszego narodu.
Dekalog nie jest opinią, jest zbiorem zasad życia, jest warunkiem cywilizacji życia.
Życie nie jest wartością ostateczną, ale jest – jak powiedział święty Jan Paweł II – wartością przedostateczną, warunkującą wszystkie pozostałe.
Rodzina nie jest prywatnym związkiem, jest wspólnotą od której zaczyna się społeczeństwo i bez której społeczeństwo się rozpada!
Dlatego wzywamy władze publiczne do wyraźnego umocnienia prawa do życia w naszym ustawodawstwie. Do wypełnienia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 28 maja RP 1997! Do przyjęcia społecznego projektu ustawodawczego Zatrzymaj Aborcję!
Wzywamy władze do realizacji wszystkich przepisów prawa chroniących życie, do czynnej walki z przestępczością aborcyjną!
Wzywamy do oficjalnego odrzucenia antywychowawczych zaleceń WHO!
Wzywamy władze Stolicy do odwołania tzw. warszawskiej Karty LGBT!
Wzywamy wszystkie władze publiczne do poszanowania Konstytucji i realizacji jej art. 72: każdy ma prawo żądać od władz publicznych przeciwdziałania demoralizacji młodzieży. I my tego żądamy!
A wszystkich polityków, szczególnie nieobecnych – bo obecni mówią to razem z nami – wzywamy do aktywnego i systematycznego popierania w debacie publicznej i pracach ustawodawczych zasad cywilizacji życia. Promocja dobra wspólnego narodu, kształtowanie w jego duchu opinii publicznej, to Wasz pierwszy obowiązek!
I wszystko to zobowiązujemy się wypełniać.
Tak nam dopomóż Bóg!

Przeczytaj także:

Ostatni protest przeciw ACTA2 – STOP cenzurze Internetu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. PiotrR mówi

    Nie wiem po co dali dojsc do glosu temu parchowi Markowi Jerzemu. Dzieki jego postawie Jaruzelski zostal prezydentem, popieral neobanderowcow manifestujacych na Majdanie i chwalil film GnIDA

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.