Ukraiński wiceminister przyłapany na łapówkarstwie

Wasyl Łozyński , ukraiński wiceminister zatrzymany przez służby
7

Ukraiński wiceminister ds. wspólnot, terytoriów i rozwoju infrastruktury, Wasyl Łozyński, został w niedzielę odwołany ze stanowiska. Miał zostać przyłapany na odbieraniu łapówki.

Łozyński został zatrzymany w sobotę (21.01.2023 r.) po rewizji przeprowadzonej przez Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU).
Został zatrzymany podczas pobierania nielegalnej korzyści w wysokości 400 tys. USD. Środki te otrzymał za pomoc w zawieraniu umów na zakup sprzętu i maszyn. We wrześniu 2022 r. zarejestrowano postępowanie karne. Proces likwidacyjny rozpoczął się pod koniec grudnia i nadal trwa Ministerstwo Rozwoju Gmin i Terytoriów oraz utworzenie nowego jednolitego Ministerstwa Rozwoju Gmin, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy oraz bazy Ministerstwa Infrastruktury – na Facebook’u informuje Ołeksandr Kubrakow, wicepremier ds. odbudowy Ukrainy, minister infrastruktury i rozwoju regionalnego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wczoraj (22.01.2023 r.) decyzją Rady Ministrów Wasyl Łozyński został odwołany ze stanowiska wiceministra rozwoju gminy, terytoriów i infrastruktury.

W odpowiedzi na te doniesienia, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiada „zdecydowane kroki” w zwalczaniu tego procederu, a to z pewnością oznacza czystki w resortach.

Źródło informacji: Wprost.pl

Przeczytaj także:

Spotkanie w Ramstein: Niemcy nadal nie wyraziły zgody na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dumny Polak mówi

  Nic nowego!!!
  Chciejmy sie wreszcie zastanowic, czy nasza pomoca, nie robimy krzywdy sobie i temu, krwiozerczemu, duchowo zacofanemu i skazanemu na szybki rozpad, siedlisku zla, niegodziwosci lapowkarstwa i wszelkiego smierdzacego, BADZIEWIA!
  Wlasciwie byloby to i w naszym interesie, zeby ten inny mozny narod, zrobil wreszcie porzadek z naszym wspolnym wrogiem, zanim znow, bedziemy siekani na czastki po ulicach, drogach, lasach i dolinach!

  Jesli my sami, wykorzystani i zastraszeni zemsta sami zbyt mocno jestesmy skazeni perfidna propaganda, nie stójmy na drodze, aby to za nas zrobiono!
  Pomyslcie, co sie tam dzieje, u naszych granic, z nieskonczonymi laboratoriami broni biologicznej, sztuczny chow dzieci na zamowienie…, handel bronia, bestialskie morderstwa…
  Przeciez to jest tez i naszym obowiazkiem, zatrzymac tych bandytow i psychopatow, a nie im pomagac!
  Otworzmy wreszcie nasze za´cmione mózgi!
  Nie wolno nam sie juz wiecej biernie przypatrywac zlu!

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  100 % popieram !!! mgr fil. rosyjskiej ur. 1959 ….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞

 3. Rebih mówi

  Jest też i druga afera. Andrij Yermak został w tajemniczy sposób właścicielem udziałów w firmach przemysłu budowlanego należących uprzednio do oligarchy Viktora Medvedchuka.
  Yermak jest szefem Biura Prezydenta Ukrainy i bliskim przyjacielem Zelenskiego. W czasach, kiedy Zelensky był aktorem Yermak był producentem filmowym. Podobnie jak Zelensky, nie jest Ukraińcem, lecz Żydem.
  O tym, że korupcja we władzach Ukrainy jest wyjątkowa nawet jak na standardy amerykańskie i europejskie, wiemy od dawna.
  Zaskoczyło mnie to, że robią to tak bezczelnie, niemal jawnie.

 4. Buran mówi

  Jeśli pieniądze płyną szerokim strumieniem i najczęściej niejawnymi kanałami, to z samego kurzu powstałego przy ich liczeniu można ukręcić niezłą fortunę.

 5. Obywatel mówi

  Widać że ma korzenie polskie o czym świadczy polskie a nie ruskie nazwisko

 6. Ewa-Maria mówi

  Na UPAinie korupcja ma się dobrze a nawet lepiej, przecież to najbardziej skorumpowany kraj w Europie. Złodzieje rozkradają kraj a żebranina o broń kwitnie.

 7. zagłoba sum mówi

  No, to musiał podpaść temu krwawemu klaunowi z Kijowa. Parafrazując stary dowcip o „ruskich, którzy polecieli w Kosmos”: „Ukraiński wiceminister przyłapany na łapówkarstwie”! Tylko jeden? To co mi d… zawracacie!..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.